Jump to content

gracjanna

Użytkownik
 • Content count

  215
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

gracjanna last won the day on July 5 2015

gracjanna had the most liked content!

Community Reputation

48

About gracjanna

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 1. gracjanna

  wodospad w akwarium

  No tak ogromna Gdybyś ich nie zamówił dystrybutor by ich nie ściągał, tak samo jak ktoś kto kupuje hybrydy przyczynia się do ich powstawania tak osoby takie jak Ty przyczyniają się do odłowu ryb z ich naturalnego środowiska. Ktoś kiedyś jak "Ty" ściągnął dzikie ryby i tak powstały hodowle. Jednak nie przyczyniam się do dalszego ściągania dzikich ryb, tylko zapewniam odpowiednie warunki tym, które nigdy wolności nie widziały,. Każdy argument z którym się nie zgadzasz tłumaczysz zazdrością? Nieumiejętność przyjmowania krytyki to straszna rzecz Wracając do wodospadu itp aranży, ktoś kto je zrobił na pewno włożył w to więcej pracy niż tylko wrzucenie kilku liści i szyszek do akwa i wypadałoby to docenić.
 2. gracjanna

  wodospad w akwarium

  Dla mnie taki wodospad jest lepszy niż pierdzący nurek czy stateczek. Oszukujesz siebie czy nas? Dla dobra ryb ściągasz je z ich naturalnego środowiska aby stworzyć dla nich namiastkę tego skąd pochodzą- akwarium biotopowe. Dla mnie to trochę hipokryzja. To tak jakby ściągnąć lwa z jego naturalnego środowiska, zrobić mu duży wybieg, karmić mięsem i się nazywać miłośnikiem lwów a tak naprawę robilibyśmy mu trochę większe ZOO. Osoby ściągające ryby z odłowu nie powinny się nazywać miłośnikami ryb, bo nie robią dla nich nic lepszego niż mają na wolności. Są osobami, które odbierają rybom wolność dla zaspokojenia własnego ego i pochwalenia się rybami z odłowu. Nie jestem przeciwniczką akwariów biotopowych jeśli są one tworzone dla ryb hodowlanych, bo to poprawia ich obecne warunki i ma sens.
 3. gracjanna

  [240] Ogólne

  Wszystkie microsoria wyjmij z podłoża i przywiąż do kamyczków bądź korzenia. Całkiem nieźle się prezentuje.
 4. gracjanna

  Biotop z red nose

  Lasy namorzynowe - tam łączy się woda słodka ze słoną- a więc wymagają niewielkiego zasolenia, ja trzymałam je na słodkiej i niestety długo się nimi nie nacieszyłam. Chciałam je potem połączyć z uwagi na wodę z kolcobrzuchami, ale odpuściłam bo jednak z kolcami krewecie raczej nie przetrwają.
 5. gracjanna

  Igrzyska śmierci, co czynić?

  Może kombinują u Ciebie coś w wodociągach? Dowiadywałeś się? Hehe, zacznij go rozmnażać i sprzedawaj jako Glonojad sp. predator- rarytas
 6. gracjanna

  spirulina

  A czy z zasuszonych plemników będą dzieci ? Coś co już umarło np. poprzez zasuszenie już nie powstanie
 7. gracjanna

  odżywianie ryb a obgryzanie roślin

  Tak Moje molki chętnie jadły brokuła, oprócz tego dawałam spirulinę i Bio-vit Tropicala. Molinezje są roślinożerne więc to na pewno one
 8. gracjanna

  Co sądzicie o takim zestawie dla początkującego

  Sprawdź jego komentarze
 9. gracjanna

  [168L]-aktualka str.3

  A jak jest z ich dostępnością w pl? Fajne rybska.
 10. gracjanna

  O.S.I. gratis próbki

  Nie wszyscy Ja dostałam: Sinking Shrimp Pellets i O.S.I. Freshwater płatki. Dzisiaj dotarły. Dziękuje
 11. gracjanna

  Akwaponika 8 000 l

  Ten temat ma się tak do akwarystyki jak moja zamrażarka pełna mrożonych ryb To nawet nie jest oczko wodne więc nie nadaje się nawet do działu inne zbiorniki. Wychodzi na to, że Alex znalazł dobre miejsce na reklamę swojej firmy i tyle. Może dla Alexa to forma rozrywki, będzie siedział godzinami między filtrami zajadając truskawki i czekał aż pokaże się jakaś rybka
 12. gracjanna

  rozmrożona mrożonka

  Zawijasz w gazetę Wiem wiem, nie każdy chodzi z gazetą, ale jak się wie, że idzie się po mrożonkę to można wstąpić po drodze do bierdy czy lidla i wziąć 2-3 gazetki promocyjne i już mamy Są też specjalne torby termiczne do kupienia w każdym markecie na dziale mrożonek po ok-5zł i wystarczą nam na długo. Zgadzam się w 100% . To co się rozmroziło można od razu podać rybom i dać do lodówki aby podać następnego dnia, ale mrozić już tego nie wolno, resztę zamrożoną wkładasz do zamrażalnika.
 13. gracjanna

  Glonojad złoty / informacje

  Można mu podawać warzywka, tylko nie samoróbki z jakiejś plasteliny Dla glusia dobry będzie ogórek, cukinia, brokuł, nie jakaś sałata z .... marketu spryskana czymś aby przetrwała podróż i dalej ładnie wyglądała w markecie przez kolejne tygodnie. Generalnie sałaty nie polecam bo ma duże właściwości higroskopijne i pochłania sporo szkodliwych substancji z otoczenia np. ołów. Chyba najbezpieczniejsze są mrożonki jeśli nie ma się dobrego dostawcy warzywek.
×