Skocz do zawartości

Sciemy sprzedawców...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heh ja się streszczę: poprosiłem o dwa sumy rekinie bo w domu zdechło mi dwie sztuki ze stadka moja prośba została spełniona lecz gdy się im przyjrzałem zobaczyłem kropki (na pierwszy rzut oka ospa) powiedziałem babce że mają kropki powiedziała że to naturalne to ja że to może być kulożęsek a ona żebym cristala wlał to od razu zniknie :roll: rybki zostawiłem na ladzie i ze śmiechem wyszedłem z zoologa :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moze to i nie ściema ale rozśmieszyło mnie to na maxa :D wchodze do zoologa i pytam się sprzedawczyni czy jest żelazo dla roślin i potas....

J- Jest żelazo i potas dla roslin ??

S-Żelazo jest a potasu nie ma ...a po co ci żelazo ??

J- Bo najprawdopodobniej moje rosliny mają za mało żelaza i mi brązowieją

S- aha ...a moze masz za duzo żelaza i to dlatego ci rosliny brązowieją ...

J- wątpię w to ponieważ nowe rośliny rosną jak szalone a stare marnieją ...

S- ja jednak mysle ze jest poprostu za duzo zelaza ..moze kup testy na żelazo ??

ja nigdy nie miałam problemu z sprawdzaniem ph, fe,gh,kh a akwarium mam juz od 8 lat

[babie chodziło o to ze ma wieksze doświadczenie niż ja :roll: ]

J- a jakie ryby pani hoduje ??

S- gupiki , mieczyki , molinezje

J- aha no bo widzi pani ja hoduje paletki ...[ babie lekko mówiac szczena opadła a ja ze śmiechu nie mogłam :) ]

S- aha ...

J- dobrze to niech pani da ten test na żelazo ...

Wyszłam ze sklepu i wybuchłam śmiechem :D jest taka sprzedawczyni co nie ma pojęcia i mi wyjeżdża ze jest taka doświadczona bo hoduje gupiki ...hahah :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu mogą się czasem zdarzyć gorsze dni i nawet najbardziej rzetelny sprzedawca palnie głupotę ;-)

 

Wydaje mi się, że akurat moje pytania, jak już jestem w sklepie bardziej są kłopotliwe niż oklepane na tyle, że sprzedawcy już gadają byleby się ktoś odwalił

 

Ostatnio miałem kilka takich sytuacji jak np. widząc motylowce pytam:

 

Jaki to biotop? Afryka czy Azja?

S: Dobre pytanie! :mrgreen:

Afryka ;-)

S: Powaga? Czekaj zapiszę od razu sobie :lol:

 

__________________________________________

 

W poszukiwaniu Akar Cętkowanych:

 

Czy są Curvicepsy? [czyt. kurwicepsy]

S: [śmiech] dobra a poważnie?

(tu zrobiłem grobową minę i powtórzyłem smutno...)

Curvicepsy

S: Jaaa nieeee wiem. :lol:

 

___________________________________________

 

Cd. poszukiwań Akar Cętkowanych:

 

Przy ladzie stał jakiś 8-10latek i kupował siano i trociny, a ja:

Czy można u Państwa zamówić Curvicepsy?

S: Ale proszę Pana, jak Pan się zachowuje, proszę wyjść! [w tle wychodząc: by się wstydził kretyn przy dziecku głupoty gadać]

:lol:

 

____________________________________________

 

Dzień dobry, szukam Severum Cichlidae.

S: Tak proszę są tutaj.

Nie, to są Heros Severus.

S: No przecież to to samo.

Nie, to nie to samo. Severum Cichlidae rosną mniejsze i pochodzą ze środkowej Ameryki.

S: Proszę Pana kupuje pan czy tak będzie stał!?

 

:mrgreen:

 

_____________________________________________

 

Czy są korzenie?

S: Tak tu prosze bardzo [facet podaje porcelanowe "coś] :|

 

_____________________________________________

 

Jakiś Pan pyta pani sprzedawczyni:

Jakie parametry potrzebuje duch amazoński?

S: Standardowe

Na to ja się wtrąciłem: Z tego, co wiem to takie same jak paletki. Ale nie chciałbym pana wprowadzić w błąd, na pewno jeden to akwarium by z 350L musiał mieć żeby rosnąć zdrowo, no i kryjówki

S: Duchy zawsze znajdą sobie kryjówkę.

Na to ja: Tak oczywiście, jak to duchy pojawiają się i znikają nie? 8-)

S: Nooo...

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1z 3 zologicznych w mojm miescie jest otwarty od poniedziałku do niedzieli. I dzisiaj byłem w zologicznym i prosze o 3 gupiki

2 dla 2 trzcinaków 1 dla motylowca a pani a pani od zologicznego zaczyna wyławiać welony :o Pytam czy wiec co to gupiki

a ona nie ma takich ryb. :lol:

Juto ide do takiego pano co sie zna i wie co to gupiki .

Przynajmniej on się zna. :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to że ktoś hoduje gupiki nie znaczy od razu że musi mieć mniejszą wiedzę na temat ryb ba może mieć nawet większą,a hoduje te rybki bo mu się najbardziej podobają.

tak tylko gupik są najłatwiejsze w hodowli a ona mi tu wyjeżdza że jest lepsza ode mnie bo hoduje gupiki :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J- ja

S- sprzedawca

 

J:-Przepraszam wie pani, że na dnie leży zdechły zbrojnik?

S:- Zbrojnik?

J:- Yyy... no glonojad.

S:- Aaa! Trzeba było0 tak odrazu! To co, że leży? Inne go zjedzą...

 

J:- Poproszę artemię.

S:- Ok, a co to?

J:- No taki pokarm dla narybku.

S:- A to nie mamy chyba, przyjdź po południu będzie kierownik to się spytasz :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja: Dzień dobry poproszę artemię.

S: A ma pan warunki, żeby ją wygohować?

Ja: Chyba tak.

S: Chyba? Musi pan jej stworzyc odpowiedni mikroklimat. Potrzebna będzie panu sól akwarystyczna, kilka specjalistycznych preparatów zmieniających parametry wody, filtr, grzałka, lampka o odpowiedniej fali światła, no i dużo dużo roślin. I małe akwarium tak z 30l.

Ja: Moim zdaniem wystarczy butelka. I odpowiednie podejście. Nie jest to aż tak trudne.

S: To chyba jak chce pan sobie hodować krewetki, a nie artemię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie moge to co mowicie naprawde jest smieszne .

ja-dzien dobry

s-dzien dobry

ja-czy sa mieczyki berlinskie

s jakie

ja -mieczyki berlinskie

s-tylko te co widac

a facet nie wiedział o co chodzi myslał chyba ze te mmieczyki maja byc z berlina a mieczyi berlinskie to mieczyki pomaranczowe w czarne plamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak byłem w akwarystyku "kakadu" Janki to usłyszałem że do akwa 240 litrów moge wpuścić taki skład UWAGA (wymieniam tak jak wymieniał koleś ze sklepu)

 

1.Paletki

2.Prętnik

3.Gurami

4.Skalar

5.Neon

Zapytałem o otoski to powiedział ze zwykły zbrojnik jest lepszym rozwiązaniem gdyż "Otoski to teraz chorowite są i niewarto ich kupować"

Pomine fakt że podczas naszej rozmowy koleś wieszał na haki 90cm lampy juvela, po które przyjechałem na następny dzień i usłyszałem że lamp 90cm nie mamy od 2óch tygodni ;|

 

 

Dobry tekst:

Jakiś chłoptaś pyta się w zoologiku (już nie kakadu) czy może kupić tą rybke do akwa 40 litrów i czy będzie jej dobrze (pokazał palcem na pielęgnice niebieskołuską - fakt była mała), sprzedawca pyta a jakie pan ma rybki - Neony,mieczyki i gupiki. Tak prosze pana będzie dobrze. hehe typek zapytał czy nie pozjadają się a sprzedający: " zaprzyjaźnią się od małego i będzie im dobrze"

 

Ludzie - NO CUDA NA KIJU ;| ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom co ludzie nie zrobią dla pieniędzy byłem w w zoologiku i koleś sie pyta czy do 30l akwa welony sie nadają a ziomka tak możesz kupić 7 a ja hahahahahahahahahah i powiedziałem sprzedawczyni coś a ona mnie wyprosiła ale mam już lepszy zoologik w mieście bo tamten był go kitu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe..dzisiaj ide do zoologicznego a tam w akwariach same gupiki i jeden mieszaniec mieczyka i narybek gupika... A akwaria zolte, brazowe, zielone..ogolnie niezadbane :/

Poza tym w 1 malej klatce 5 chomikow roborowskiego (czy jak im tam[te duze])...

Ja sie z ciekawosci pytam czy sa neonki..Sprzedawczyni do mnie "hurtownia sie juz do mnie nie odzywa"..

:roll::shock::|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...