Skocz do zawartości

Sciemy sprzedawców...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 345
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

dzisiaj w jednym z krakowskich sklepów, widziałam akwarium 300l, z wielkim wrakiem statku w środku, sztucznymi roślinami, i uwaga:

2x pirania,

2x sum rekini

i arowaną srebrną...

 

Już, chciałam się kłocić ale to bez sensu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wchodze kiedys do sklepu i prosze o parke gupikow

sprzedawczyni - a powie mi pani ktory to samiec a ktora samica?

ja - a grzalki po ile macie?

sprz...- no roznie, 5zl, 10zl, (tylko zamiast czytac ceny czytala ilosc W)

 

ja tez odwiedzilam wszystkie sklepy w okolicy i zaopatruje sie w jednym bo tam sa w miare normalni sprzedawcy, ale musisz dac im do zrozumienia ze sie znasz bo inaczej tez kit wciskaja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy tekst do mnie:

Sprzedawca: Widzę, że obserwuje pan pyszczaki.

Ja: Tak, są śliczne.

Sprzedawca: Ilu litrowe ma pan akwarium.

Ja: 60 litrów.

Sprzedawca: To idealne miejsce dla nich, może pan kupić kilka. tylko jeżeli oprócz nich chce pan trzymac jeszcze inne rybki, to proponuje większe pielęgnice, żeby mogły sie bronić.

Pełna profeska:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie...kilka razy powtorzyłem litraż akwarium, bo sam nie wierzyłem w to co słyszałem:D A i kolejna ściema...bocje nadają się do każdego litrażu akwarium, i są bardzo pożyteczne bo zjadają ślimaki. Do 60l proponuje wspaniałe, pięknie prezentują się kolorystycznie.... Je Je Je:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajna ostatnio była akcja... siedze w zoologu a kolo kupuje akwa 25L i sprzedawca mówi...

Tylko nie wolno od razu dac ryb.. niech pan poczeka 3-4dni :roll:

potem klient powiedział ze brzanki rekinie mu sie podobają

na to sprzedawca zaproponował

stadko brzanek rekinich plus zbrojnika

i stado neonkow... . ,, no wiecie co ??? naprawdę ludzie za kase wszystko powiedzą ... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to fajna ostatnio była akcja... siedze w zoologu a kolo kupuje akwa 25L i sprzedawca mówi...

Tylko nie wolno od razu dac ryb.. niech pan poczeka 3-4dni :roll:

potem klient powiedział ze brzanki rekinie mu sie podobają

na to sprzedawca zaproponował

stadko brzanek rekinich plus zbrojnika

i stado neonkow... . ,, no wiecie co ??? naprawdę ludzie za kase wszystko powiedzą ... ;/

taki świat :x
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ze 1miesiąc temu jeszcze nie interesowałem sie akwarium moim tylko że tybki karmiłem i postanowiłem dokupić i ja sie pytam co moge dokupić do 20l akwa zioma mi powiedziała że 2skalary 1 bojownika i 1gurami dwuplamiste a miałem 8molinezji i jej mówie że to za dużo że chce 1 skalara a ona nie to będzie dobrze przeżyją a teraz już na forach siedze na stronkach że 1skalar potrzebuje 100l akwa i mi wcisła kit a nikt nie chce odkupić 1 skalara i gurami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałam akwarium, sprzedawczyni zaproponowała 8 zbrojników do 100 L. do tego kilka welonów, o gupikach nie wspomnę, światła w akwarium nie kazała gasić wogóle (rośliny lepiej rosną). To była moja pierwsza i ostatnia wizyta w tym sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taką przygodę spacerowałem po mieście i postanowiłem wejść do sklepu akwarystycznego po rybki.

 

Akwarium miałem od 1 miesiąca (ale już jarzyłem o co chodzi)

Spytałem się czy jest parka gupików a sprzedawczynie odpowiedziała że nie ma ja postanowiłem sprawdzić osobiście i okazało się że są.

Podszedłem do neonków i z 10 sztuk 3 były nieżywe i powiedziałem żeby odłowiła a sprzedawczyni odpowiedziała że śpią.

 

I wpuściła jeszcze 3 skalary 2 mieczyki i gurami do akwarium ja powiedziałem że się pozabijają ale ona mnie nie posłuchała , przyszedłem za tydzień i chwaliła mnie i dostałem 5 neonków ponieważ reszta rybek zdechła a gurami, skalary i mieczyki się zabiły .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta rybek zdechła a gurami, skalary i mieczyki się zabiły .

dziwne,ale myślałem ze te ryby można trzymać razem a już na pewno pierwsze słysze żeby nie wolno było trzymać mieczyków ze skalarami lub gurami.

Co do trzymania gurami ze skalarami to nie mam pewności ale chyba je też można trzymać razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

reszta rybek zdechła a gurami, skalary i mieczyki się zabiły .

dziwne,ale myślałem ze te ryby można trzymać razem a już na pewno pierwsze słysze żeby nie wolno było trzymać mieczyków ze skalarami lub gurami.

Co do trzymania gurami ze skalarami to nie mam pewności ale chyba je też można trzymać razem.

niestety, nie mozna... sytuacja

1. skalar mały, gurami mały-gurami goni skalara

2.skalar średni, gurami mały- jakiś czas spoko

3skalar duży, gurami duży-ciągłe bijatyki :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przypadkowo znalazłam się w sklepie zoologicznym AQUARIUS w Piastowie.

Moja noga tam więcej nie postanie :x

Zdechłe bojowniki w tzw. `kubeczkach`,leżący na dnie,ledwo żywy welon;(akwarium 60 l. a w nim 8 małych welonów,liczyłam),większość miejsca na półkach zajmowały *trutututu* kule ;/ I kolorowego żwirku też nie brakowało,strasznie wysokie ceny x/ za neonki 9 zł za sztukę ;o,Świetlówka T5 flora-glo była za 78 zł x.x a u mnie w akwarystycznym 41 >.>

Akwarium z roślinkami nie oświetlone.Jednym słowem tragedia :|

Poprosiłam o pokarm roślinny w płatkach,Bio-vit,to wciskała mi,że ichtio-vit,to to samo.

Zwróciłam jej uwagę,że to pokarm wieloskładnikowy,a ona jednak swoje.

Powiedziałam też o zdechłych rybkach,o ciasnym akwarium dla welonów,to się oburzyła.

Kazała nie wtrącać się w nie swoje sprawy ;o

Wtedy odpowiedziałam `ale z pani sadysta!` i wyszłam .

Ocena:0/5

edit:

Nasi sprzedawcy służą fachową radą z zakresu żywienia i pielęgnacji zwierząt, rozwiązywania problemów akwarystycznych, leczenia ryb.

(Cytat ze strony internetowej tego sklepu)

Jakoś w to nie wierzę ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno chciałam kupić pielęgniczki kakadu,patrze na akwa jest napis i cena więc szukam,ale nie widze-pytam pana:

-gdzie są kakadu bo nie widzę;

a on mi nato:

-o tutaj

wiecmu grzecznie odpowiedziałm,że to mekka...aon

-a co to za róznica

to mu powiedziałam,że taka sama jak między chomikiem a świnką morską i wyszłam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś chciałem kupić uzdatniacz, wchodzę do sklepu i proszę o Aquatan, na to babka mi podaje MFC i mówi że to uzdatniacz tylko z innej firmy. :shock: A w innym sklepie jak koleś łapał mi zbrojnika to jednego zabił siatką i stwierdził, że najwyżej inne go zjedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO to straszne ;( co "fachowcy" nasi w zoologach robią i co mówią :(

Ja jak wszedłem do jednego zoo.(głównie wędkarski i dla psów itp) to na początku zobaczyłem w AQ mniej więcej ~50L chyba z 30-40 Welonów to taka brudna woda była że nie było widać końca dna! Ale wszedłem i spytałem się o Artemie lub Sera Artemia Mix to zrobiła takie coś :shock::shock::roll::shock::?: - A to dla psa czy kota? -wkur..... się i powiedziałem nie dla babci i spierniczyłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...