Jump to content

Migdek

Użytkownik
 • Content count

  705
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Migdek

 • Rank
  Wyjadacz

Informacje o profilu

 • Płeć
  Kobieta
 • Lokalizacja
  Pomorskie
 • Zainteresowania
  Zwierzeta domowe, muzyka, psychologia, auto

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Akwarium ukończone :) Widok relaksacyjny poziom master :)

 2. Migdek

  Zielona mętna woda i nalot

  Żadne z Twoich rybek oprócz krewetek nie nadaję się dla tego akwarium. Temperatura stanowczo za wysoka, szczególnie neonki lubią 22-23 stopnie. Doradzam tak jak Sławek121 Polecam przeczytać wątki o akwariach do 30 litrów na forum oraz na stronie poczytać o rybkach które posiadasz i jakie potrzebują warunki. Temat obsady był poruszany wyżej i w tym poście, zapewne Natalia już o tym wie (również mam nadzieję, że coś z tym zrobi). A tytuł tematu jak i dział tego nie dotyczą. Kolejne posty nie odnoszące sie do tematu będą nagradzane. To jest informacja dla wszystkich. Mapet
 3. Hm.. No racja... Będę musiała znaleźć inny dopełniacz, może razbory klinowe, chyba, że zrobię harem Bojka Neonki przeniosę do innego 50l i się z nimi pożegnam
 4. Niestety nie mam skanera, to bym zeskanowała moje ksero z książki o akwarystyce. Rozumię,że będą żyły krócej. też tak myślę, bo zazwyczaj lubią od 22 do 25, lecz to akwa jest głównie dla bojownika no a z neonków zrezygnować nie mogę.
 5. Rozumię Twój punkt widzenia lecz czytając również książki i inne źródła wiem, że neonkom pasuje do 26 stopni. Jeśli będą miały dziwne zachowania, to je oddam do zimniejszego zbiornika. Na dzień dzisiejszy żyją sobie razem i nie widze nic nadzwyczajnego. Bojownik się bardziej ineteresuje przywłaszczonym sobie terytorium przy roślinkach niż neonkami
 6. Temperatura to 25-26 stopni.
 7. Ok, to Cl nie będę podawać. Zaskoczyły mnie wyniki prawde mówiąc. Dzisiaj wpuszczam rybki Obsada: 1 Bojownik 8 Neon innesa 1 Otosek Na razie tyle, potem się zobaczy
 8. Mała aktualizacja; dziś zrobiłam testy: Cl2 - 0 pH 7,6 KH - 10 GH - >10*d NO3 - 10 NO2 - 0 Które podawać a których nie trzeba?
 9. Rzeczywiście jest to nadwódka Właśnie tak myślałam,że może to być żabienica. Ktoś potwierdzi?
 10. Tak, wiem Powoli, z cierpliwością Akwarystyka to relaksujące hobby dla osób cierpliwych i spokojnych
 11. Zabrałam ze sklepu podobno umierające roślinki lecz nie wiem jak się nazywają. Proszę o pomoc w ich identyfikacji. Dziękuję.
 12. Akwa dojrzewa tydzień, z kirysków zrezygnowałam. Na pewno będzie Bojownik,już sobie jednego upatrzyłam Na dno myślałam o otoskach, chociaż też z bazaltem.. W każdym razie coś musi resztki zbierać więc na dno tego litrażu z ryb dennych mam mały wybór. Pod koniec tygodnia wpuszcze rybki i dam zdjęcie jak się zaklimatyzują.
 13. Nowe akwa gotowe na 80% :)

 14. Parka Ramirez to niezly pomysl Ale lepiej sie wk...ij i kup ten 240l ! Dzisiaj byłam po roślinki, były tylko dwie, nie potrafiła mi podać nazwy alw wziełam ZA DARMO bo chciała je wyrzucic. Powod? STare listi były żółtawe. No ja się nie dziwię skoro trzymają roślinki w mokrej gąbce poza akwarium w kartoniku...:/ Zabrałam te roślinki a co tam. Jutro albo pojutrze pojade w końcu po rybki. Na pewno będzie Bojek Baniak na razie wygląda tak, ale to dopiero szkic... +1 za pisownię.
 15. Rozumię, że opinie są różne. Pewnie zależy od rybek.. Ale widziałam w akwarystycznym bojka z neonkami, i mnie widok ten zafascynował dlatego tak chcałam też zrobic. Z razborami też ładnie by wyglądał. Nie chce bojka miec (nie mam ci - z kreską nie wiem czemu) solo. Może by pasował z jakimiś innymi rybkami? Tak kilka spokojnych aby troche dopełnic? Jakieś propozycje?
×