Skocz do zawartości

[112L] 0gólne-31 marca-aktualizacja


Thomas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Odważyłem się przedstawic wam mój zbiornik.

Osprzęt-Filtr zew.Aqua Silent 2,grzałka Aquael AQ-100

Oświetlenie-Świetlówka zwykła 18, Aqua-Glo 20

Obsada-

2xbocja wspaniała

2x skalar (już niema)

2x glonojad (zbrojnik)

1xkirysek pstry ( już 3)

1x kirysek spiżowy(nie ma już)

1x mułojad

5xneon czerwony (już 10)

1 żałobniczka. (już niema)

1xkiryśnik czarnoplamy

1xgupik (doszły dwie samiczki)

 

Nawozy i inne- Tropicala-Aqua Plant b, Ferro-Acktiv, Multimineral,

zapobiegawczo- również tropicala- FMC, CHIIOSAN,

Parametry wody: Temperatura 26*C

Pokarm -ochotka i Super Vit firmy Tropical + pokarm z tabletkach dla przyziemnych.

Przedstawie teraz moje zdjęcia

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Pozdrawiam sympatyków akwarystyki. Mile widziane komentarze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Akwa ma potencjał ale jeszcze dużo pracy przed Tobą. Zmień tło na bardziej jednolite i ciemne. Pobaw się trochę w aranżację, bo póki co, wszystko w baniaku jest przypadkowe. Żwirek OK. Wyjmij te przezroczyste szkiełka, nie pasują do reszty wystroju Najważniejsze: zastanów się nad swoją obsadą bo jest bardzo nieprzemyślana i rybkom nie jest za dobrze u Ciebie. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada przypomina zupę rybną. Straszne pomieszanie. Poza tym 2 gatunki kiryska po 1 sztuce.. Niedobrze.

Kirys to ryba stadna (5-6 sztuk) i powinień być jeden agtunek, bo 2 gatunki kirysa siebie nie postrzegają jako stado, tyko jak 2 oddzielne ryby.

1 gupik..znów źle.

1 żałobniczka.Też źle.

Sumik?Jaki sumik?

5 neon, przydałoby się więcej,

 

Jeżeli chodzi o samopoczucie ryb to dobre nie jest. Wystrój jak Ci się podoba, to ok...

 

poza tym proszę urozmaicić dietę i informuję, że ochotką karmi się ryby 1 na tydzień. Jest tłusta i niebezpieczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsada przypomina zupę rybną. Straszne pomieszanie. Poza tym 2 gatunki kiryska po 1 sztuce.. Niedobrze.

Zgadzam się z tym, mógłbyś zastanowić się jakie rybki chcesz hodować, i zrobić sobie zbiornik może z 4 gatunki.

Żwirem bardzo ładny, roślinką weź zakryj grzałkę, pozatym ładne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was :)

Dzięki bardzo że zechcieliście zobaczyc mój zbiornik i za dobre rady z których na pewno skorzystam, również za dobre słowa ;)

Zacznę od tego że gdy dziś to oglądam to same wykonanie tych zdjęc jest do bani :evil:

ale nie mam tyle czasu aby eksperymentowac bez końca z aparatem. Jesli ktoś mi podpowie jakiej opcji użyc w cyfrówce to z góry dzięki.

 

Akwa ma potencjał ale jeszcze dużo pracy przed Tobą. Zmień tło na bardziej jednolite i ciemne. Pobaw się trochę w aranżację, bo póki co, wszystko w baniaku jest przypadkowe. Żwirek OK. Wyjmij te przezroczyste szkiełka, nie pasują do reszty wystroju Najważniejsze: zastanów się nad swoją obsadą bo jest bardzo nieprzemyślana i rybkom nie jest za dobrze u Ciebie. Pozdr

Zgadzam się z Tobą, dziś kupuje tło, chociaż powiem że w realu tak jasno nie jest, lampa błyskowa tak rozjaśnia a gdy zrobię bez to jest zbyt ciemne.

Nad aranżacją myślę cały czas i mam plan , przy czasie go zrealizuje .

Nad obsadą to ja sam jestem nie zadowolony, jak pisałem wcześniej mój zbiornik jest swego rodzaju przytułkiem dla bezdomnych ;) jak sobie pomyśle że kto ma wrzócic swoje ryby do kibelka to wolę je zabrac do siebie.

Miał akwa. siostrzeniec, mój syn, kumple, mi pozostały ich ryby dożywotnio mają domek ;) , ale powiedziałem sobie że już nic nie biorę i będę miał tylko to co ja chcę ale musi miną troche czasu, chyba że znajdę chętnych na moje solówki, jak 1 gupik........zapomniałem napisac kurde że mam jeszcze 1x mieczyk(wiara- masakra, normalnie dom starców)

na resztę odpiszę później....muszę kończyc.....narka. pozdrówko. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło zrób z ciemnego pogniecionego brystolu. I tanio i ładnie :) Jeśli chodzi o ustawienia cyfrówki do robienia zdjęć, to ja proponuję ustawić bez flesza i o jeden stopień ciemniej niż 0. Również polecam robienie zdjęć wieczorem przy przyciemnionym świetle w pokoju. Nie wiem jaką dokładnie masz cyfrówkę a mogłabym Ci coś więcej podpowiedzieć gdybyś miał np. Canon PowerShot. pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pognieciony bristol- kojarzę coś takiego już widziałem chyba, robi dobre wrażenie, niestety już kupiłem gotowe tło i mi się spodobało :P może wam też ;) przypadnie do gustu.

Z aparatem po próbuje jak mi radzisz-dzięki.Mój aparat to niestety OLYMPUS-żadne cudo.

 

Obsada zdecydowanie do weryfikacji. Aranżacja taka sobie ale to też nie problem. Trochę pracy i będzie bardzo ładny zbiorniczek :) Powodzenia i wytrwałości !

Jak napisałem wyżej z moją obsadą to jednak nie tak że chodziłem do sklepu i kupowałem jak ciastka w cukierni, jedno takie,dwa takie...Jest to efekt dłuższego czasu i pioruny wciąż żyją i ma im się dobrze, powiem wam że gupik i kardynałek(chyba nie wymieniłem go :roll: ) pływają z neonami a skalary, prawie co dwa tygodnie składają jaja, czyli może jednak tak źle im nie jest.

Za aranżację się wezmę i myślę ze z waszą pomocą będzie jeszcze ładniej :P

 

Obsada przypomina zupę rybną. Straszne pomieszanie. Poza tym 2 gatunki kiryska po 1 sztuce.. Niedobrze.

Kirys to ryba stadna (5-6 sztuk) i powinień być jeden agtunek, bo 2 gatunki kirysa siebie nie postrzegają jako stado, tyko jak 2 oddzielne ryby.

1 gupik..znów źle.

1 żałobniczka.Też źle.

Sumik?Jaki sumik?

5 neon, przydałoby się więcej,

 

Jeżeli chodzi o samopoczucie ryb to dobre nie jest. Wystrój jak Ci się podoba, to ok...

 

poza tym proszę urozmaicić dietę i informuję, że ochotką karmi się ryby 1 na tydzień. Jest tłusta i niebezpieczna.

Zupę już wytłumaczyłam, natomiast kiryski :oops: właśnie się dziwiłem że nie pływają razem, gdy go brałem od kolegi to się cieszyłem że mój będzie miał kompana a ty masz babo placek zrobiłem nawet z mojego samotnika(pisząc baba nie mam Ciebie na myśli ;) )

Sumik????????????? to mnie zaskoczyłaś :oops: mówiliśmy zawsz nawet w naszym sklepie tak pisze na to coś co jest podobne do suma w jeziorze :( a jest to Kiryśnik czarnoplamy

poszukałem w encyklopedii.

Neonów będzie więcej ;) ochotkę ograniczam stopniowo,czytałem właśnie i fakt najbardziej zanieczyszczony pokarm, a one tak to lubią :(

Jak tylko pstryknę coś nowego to obiecuje z zaraz zrobię wrzutę. Pozdrawiam, Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pognieciony brystol możesz zobaczyć w mojej galerii - zapraszam :D Jeśli chodzi o aparat, to wierz mi, że mój też jest do duszy, nawet w komórkach już dają lepsze (heh, wiem coś o tym-patrz mój profil). Czekam więc na zdjęcia a jeśli chodzi o obsadę, to wydaje mi się, że porządek zrobisz ale powoli :) Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oznajmiam wszem i wobec pod warunkiem że ktoś to czyta że moi podopieczni którzy byli samotni mają swoje nowe rodzinki :P

uszczupliłem obsadę o mieczyka, żałobniczkę, kiryska,

kirysek pstry został u mnie dokupiłem jeszcze dwa i jest git ;)

gupika(ogiera) też zostawiłem ,dostał wie kobitki i też zadowolony :D

pozdr.

 

 

 

 

 

 

 

0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej :) Już jest trochę lepiej ale jeszcze nie jest niestety idealnie. To tło coś mi jednak nie pasuje, chociaż jest dużo lepsze niż poprzednie. Z roślinkami musisz się trochę pobawić. Standardowa rada: wysokie na tyły, niskie na przód. Możesz też zrobić taką jakby przełęcz ale nie prosto przez środek akwa ale pod skosem. W załączniku mały schemacik (oczywiście to jest tylko luźna propozycja z mojej strony) ;) Niestety nie jestem uzdolniona plastycznie, a w tym momencie na kompie mam tylko painta :) Jeśli będziesz pracował nad aranżacją, przy okazji wyczyść roślinki z glonów. Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pocieszyłaś mnie więc tylko czekac ;)

mam tak świetny korzeń że trudno byłoby go tak ustawic :roll:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

z roślinami mam od lat problem aby mi wyrosły tak ładne jakbym chciał :(

zazwyczaj usuwanie uszkodzonych liści[moja klawiatura nie pisze c z kreską jakby co ;) ]

jest większe jak ilośc nowych odrostów :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chyba nikomu się nie podoba moje akwa :cry: bo nikt nie odwiedza.

pisałem już wcześniej czy ktoś się orientuje :arrow:

pokażę wam mojego barwniaka nr.1 czy to są obydwa samce i czy mogą być razem

tu jest drugi,trochę poganiany przez pierwszego dlatego wnioskuję że może to są dwa samce :(

przedstawię wam jeszcze moją ostnią odsłonę zbiornika,jutro już będzie coś innego :) zdobyłem świetny korzeń :P jak tylko zrobię to zaraz wrzucę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję :D wasze słowa sprawiły mi dużo radości.

Z długimi roślinami mam cały czas problem...ale już jest lepiej na dzień dzisiejszy i znalazłem sekret na szybszy wzrost...trzeba po prostu walić pod korzeń i tyle bo tak to można całe życie czekać i nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...