Skocz do zawartości

Dziwne stworzenie


Rekomendowane odpowiedzi

robaczki mają 2-3mm są białe i mają kształt jajowaty

Po zdjęciu i tym co napisałeś bardzo możliwe, że są to młode ślimaki.

Czy masz jakieś w akwarium świadomie?

Świadomie raczej nie mam bo nigdy nie widziałem zresztą są tez tam 2 hellenki ale nie z powodu ślimaków no są bo są na wszelki wypadek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Możliwe że te fotki rozwieją moje wątpliwości może to młode ślimaki jednak zaznaczam w 54l ich nie mam bynajmniej nie widziałem a w 260l są świderki zakopują się w podłożu na szybach nigdy nie zaobserwowałem może to zasługa hellenek.

Co to jest?Niestety nie mogę dodać lepszych zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz Hellenki to może one się rozmnożyły hmm?

U mnie dość często mnożą się Świderki i naoglądałem się już trochę młodych ślimaczków i wyglądają one bardzo podobnie do tych maluchów świderków.

Me są to ślimaki nie wiem do końca, ale raczej nie świderki, bo mam ich całe stado i nie tak wyglądają, bo one rozmnażają się w podłożu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo i też nie wiem co to jest. Też szukałem na ich temat wiadomości i nic nie znalazłem. Gdzieś czytałem że to się nazywa ślimakomałże, ale na tym się skończyło.

 

To coś wygląda jak ślimak tylko że jego skorupka wygląda tak jakby ktoś przeciął małże na pół i przykleił ją do nogi ślimaka :D przy rozgniataniu jest to nawet twardawe i strasznie się mnoży chol.....wo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są jaja ślimaków, mam to samo, helenki tego nie tykają (robiłem test, do jednej miski dałem na noc 4 helenki i 20 tych małych ślimaczków, nic nie zjadły). Ja to po prostu zgniatam jak widzę na szybie, zauważyłem że najczęściej wychodzi na szyby po zgaszeniu światła oraz w deszcz (zmiany ciśnienia?)

 

Może uda mi się zrobić zdjęcie tego czegoś, niby mam tylko telefon, ale makro robi nie najgorsze.

 

Dodaję zdjęcie, ale na sucho (po za akwa) nie za bardzo widać jak to wygląda.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, wyglądają na przytuliki, młode helenki by sobie z nimi poradziły. ;) Też miałem tego masę, dopiero jak helenki się rozmnożyły to te ślimaczki zniknęły. :D

 

Więc wiadomo już co to jest. A tu mam coś więcej o nich: http://www.bojownik.pl/index.php?showtopic=12178

 

Mam takie rybki http://www.superakwarium.pl/ciernioocze ... id619.html tylko jednolitego koloru, są z rodziny bocji i tak się zastanawiam. skoro bocje zjadają ślimaki to może i piskorki zainteresują się tymi przytulikami, bo w moim ogólnym akwa też się pojawiły :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...