Jump to content

lesiu681

Użytkownik
 • Content count

  377
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

lesiu681 last won the day on March 24 2014

lesiu681 had the most liked content!

Community Reputation

12

About lesiu681

 • Rank
  Tubylec
 • Birthday 11/19/1977

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  pawłowice śl.
 • Zainteresowania
  akwarystyka, piłka nożna
 1. lesiu681

  112 Ogólne Poczatki na ziemi

  Nie do końca jest to prawda, Corydoras Aeneus (Kirysek Spiżowy) często w swoim naturalnym środowisku ma za podłoże drobny i średniej granulacji gładki, nie za ostry żwirek. Niemniej jednak faktycznie większość ryb dennych wymaga piachu, osobiście również preferuję piasek w swoich zbiornikach ze względu na to, że jest uniwersalny dla wszystkich ryb i jak dla mnie bardziej estetyczny w zbiorniku.
 2. Jak masz zamiar podawać CO2 24/24 to nie potrzebujesz elektrozaworu. Ogólnie według mnie korzystniej jest podawanie gazu całą dobę ponieważ unikamy w ten sposób skoków Ph w zbiorniku. Co do zestawu to jest ok, tylko tak jak użytkownik Winkiel napisał zmienił bym dyfuzor szklany na coś lepszego, może to być reaktor narurowy. Pozdrawiam.
 3. lesiu681

  Pomocy jaki zestaw co2

  Jasne, że płacisz za markę, nie wiedziałem że mieszkasz za granicą ale tak jak napisał kolega wyżej, wydaje mi się, ze nie powinieneś mieć problemu z wymianą butli. W razie czego upewnić się wczesniej czy jest taka możliwość w twojej okolicy. Pozdrawiam. Wysłane z mojego Lenovo B8000-F przy użyciu Tapatalka
 4. lesiu681

  Pomocy jaki zestaw co2

  Daruj sobie ten zestaw, jest bardzo drogi a efekty będą takie same jak np z tego http://allegro.pl/zestaw-co2-plant-pro-nowa-butla-dlawik-i4296742081.html. Lepiej kupić tańszy a pozostałą kasę przeznaczyć np na porządny filtr. Butla 1.5 kg powinna wystarczyć tak na 1-2 miesiące, zależy oczywiście od dozowania. Nabicie bądź wymiana butli to koszt 10-15 zł. Plusem takiej butli są również jej gabaryty, które pozwolą Ci zmieścić ją np w szafce.
 5. lesiu681

  Kula 21cm-Wabi Kusa

  Myślałem , że Sławek zaleje jeszcze ten kieliszek więc wydawało mi się, że kilka niewielkich krewetek mogłoby tam pomieszkiwać ale oki.
 6. lesiu681

  Kula 21cm-Wabi Kusa

  Akwarium z pucharka na lody hehehe, dobre . Wpuścisz tam chociaż krewecie ?
 7. lesiu681

  Młode pyszczaki

  Raczej na pewno.
 8. lesiu681

  CZARNY KRÓL Powder

  Masz rację Krzysiek bazalt na pewno się nie nadaje ale nieprawdą jest, że nie ma kirysków które żyją na innym podłożu niż piasek, wystarczy wziąć pod uwagę Cordoras Aeneus.
 9. lesiu681

  Testy wody. :(

  urwiis postaraj zaopatrzyć się w bardziej wiarygodne testy, najlepiej kropelkowe, one bardziej zobrazują jakie masz warunki w swoim akwarium.
 10. lesiu681

  Podawanie mrożonego pokarmu / jak ?

  Dokładnie tak jak mówisz, nie wolno zamrażać drugi raz.
 11. lesiu681

  Specjalne podłoże ?

  Manado to podłoże całkowicie jałowe, tak samo wspomaga wzrost roślin jak żwir czy piasek. Możesz pod tym podłożem zastosować np substrat JBL Aqabasis.
 12. Mam ten sam filtr i miałem identyczny problem, z racji dość długiego zbiornika (180 cm) też musiałem przedłużać swoje węże. Nie dawałem tych oryginalnych złączek tylko rurki plastykowe 1/2 cala z atestem do wody pitnej dokręcone do węży za pomocą ścisków samochodowych więc odpowiem Ci tak: 1. Nie przeszkadza w niczym i nie wpływa negatywnie na zużycie wirnika (u mnie tak działa już 2 lata i nic się nie dzieje) 2.Nie będzie lecieć woda, swoje węże do przedłużenia kupiłem w Castoramie na dziale ogrodniczym takie jak piszesz i nic się nie dzieje. 3.Możesz kupić oryginalne węże, twój wybór, koszt to chyba coś koło 10-12 zł za metr. Śmiało przedłużaj i możesz chować filtr do szafki.
 13. lesiu681

  Paletki a akwarium

  Nie miałem osobiście nigdy paletek ale kiedyś pomagałem koledze przy zakładaniu zbiornika pod dyski i mogę ze swej strony powiedzieć, że bez filtra RO się nie obejdzie. Twoje parametry wody nie pozwalają na hodowlę paletek w odpowiednich warunkach. Jedynie Symphysodon Haraldi może dać radę przy około 7 Ph ale i tak twardość wody powinna być bardzo niska, coś pomiędzy 0-4 n. Dla pozostałych dysków z tego co wiem trzeba mieć dużo niższe Ph oscylujące nawet w okolicach 3,5-5 Ph i twardościach niemal zerowych.
 14. lesiu681

  Małe czy duże akwarium?

  Nie do końca tak jest kolego bo jeśli chodzi o prowadzenie akwarium to ok, zawsze te większe będzie łatwiejsze w utrzymaniu podstawowych parametrów ale jeśli chodzi o obsadę to nie jest do końca tak jak mówisz, owszem w większym możesz mieć małe ryby ale do małego akwarium większych ryb już nie "wsadzisz".
 15. lesiu681

  fluval 304

  Filtr Fluval 304 posiada regulację przepływu tak że śmiało możesz go brać do swojego zbiornika. Jeśli go porządnie wypełnisz mediami filtracyjnymi i odrobinę skręcisz to nie będzie pralki a w przyszłości taki filterek może posłużyć w większym baniaku. Jeżeli cena za niego jest przystępna to nie ma co się zastanawiać, według mnie Fluval na dzień dzisiejszy robi najlepsze filtry (porównywalny jest tylko Eheim) a przerabiałem już kilka niezłych filtrów i dla mnie jakość materiału, wydajność i przede wszystkim cisza przemawia najbardziej.
×