Jump to content

kacperkrzyz

Użytkownik
 • Content count

  172
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About kacperkrzyz

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 10/30/1993

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Lubelskie
 1. kacperkrzyz

  Jakie trzy świetlówki 125l?

  Możesz dołożyć kolejną 18W 6500K, będziesz miał wtedy 54W na 125L co daje nieco ponad 0,4W/L. Okleiłbym także pokrywę folią odblaskową, coś jak tu http://allegro.pl/listing.php/search?sg ... y%C5%9Bnik . Podałeś trochę za mało szczegółów, nie wiemy jakie to gatunki roślin i czy na pewno nie rosną one z powodu słabego światła. Może masz także źle dobrane podłoże, nawozy lub parametry wody.
 2. kacperkrzyz

  Temat na czwartek 21.06.2012

  Jeżeli i ja mogę dodać (jako założyciel tematu) to załączam krewetkę, bo akurat udało mi się uchwycić.
 3. Nowy temat to "Kolorowo". Czyli wstawiajcie zdjęcia ładnie wybarwionych ryb, krewetek, ślimaków..., ale można i roślin lub glonów. Edit: Widzę wielu osobom temat podpasował, dawno tylu prac nie było.
 4. kacperkrzyz

  Temat na czwartek 14.06.2012

  Razbory: Może potem edytuję na inne zdjęcie.
 5. kacperkrzyz

  Pytanie o dekoder

  U mnie od kilkunastu lat jest jeden talerz, a dostawcę telewizji już z 5x mieniałem. Cyfrowy polsat i cyfrę plus też przerabiałem, wszystko działało na jednym talerzu firmy której obecnie chyba nawet na rynku nie ma (ale była z 10-15 lat temu). Podsumowując : talerz zostaw, tylko dekoder do wymiany. Edit: Zmień nazwę tematu, pytasz o talerz, nie dekoder.
 6. kacperkrzyz

  Studia

  Studiów typowo akwarystycznych w Polsce nie ma (chyba że nie dokładnie szukałem), jest coś w Szczecinie z rybami (rybactwo czy tam rybołówstwo), ale tam się raczej uczysz technik połowu, a dla akwarysty to nie potrzebne. Sam jestem obecnie w 3 klasie LO, za 2-3 tygodnie matury... Piszę biologie (rozsz.), chemię (podst.) i geografię (podst.). Przyszłość również wiążę z akwarystyką, dobrze musi być czerpać przyjemność z pracy, więc ważne, żeby wykonywać pracę, którą się lubi. Sam stoję teraz przed dylematem czy iść na (kierunek studiów) biologię (gdzie o akwarystyce nie nauczę się nic), czy na księgowość (co pewnie pomogło by w prowadzeniu firmy). Wybiorę raczej biologię lub coś z biologią związanego, wolę w sumie przez te 5 lat uczyć się o tym co mnie interesuje. PS. Na studia idę głównie z powodu, który jest podany w democie. Rodzice mówili... . W tych czasach po prostu trzeba mieć ukończone studia, żeby zaistnieć na rynku pracy jako pracownik bardziej umysłowy niż fizyczny.
 7. kacperkrzyz

  Temat na czwartek 16.02.2012r.

  Sprawdzone - jest OK
 8. kacperkrzyz

  [200L] Kacperkrzyza

  Była bardzo konkretna przycinka heteranthery, około 100 pędów. Dodaję zdjęcia: Z lampą: Bez lampy:
 9. kacperkrzyz

  Jak zamówić kuriera.

  https://www.kurjerzy.pl/ Polecam z tej strony, od razu jest wycena.
 10. kacperkrzyz

  [200L] Kacperkrzyza

  Raczej takie puste zostanie, taki wybieg dla krewetek, tam im podaję pokarm i można całe stado obserwować. Ma to wymiary 20x15cm.
 11. kacperkrzyz

  [200L] Kacperkrzyza

  Drugi plan będzie jak znowu zetnę ludwigę, powsadzam ścinki między heterantherę a sagittarię. Zdjęcia słabe, pewnie dlatego, że fotograf ze mnie nijaki i sprzęt już wiekowy.
 12. kacperkrzyz

  [200L] Kacperkrzyza

  Mała aktualizacja: Obecna obsada to 24 razbory, 10 kosiarek, sporo krewetek CR i helenek. Dojdzie pewnie para/harem większych ryb, ale nie wiem jeszcze jakich (żeby mi krewetek nie wyjadły). Może gurami mozaikowe, podobno bardzo spokojne. Nawożę już normalnymi dawkami, okrzemek prawie nie ma, nitki się już nie rozrastają, zostały małe ilości krasnorostów. Kilka przycinek już było, heńka, ludwigę i heterantherę musiałem skrócić po parę razy. Doszedł korzeń, około 70cm wysokości więc wystaje tak z 20cm ponad taflę wody, obsadziłem go taiwan mossem, anubiasem i microsorium windelov. Zdjęcia:
 13. kacperkrzyz

  ACTA

  A co taki strajk na forum może zdziałać? (nie oszukujmy się, kilkanaście osób na Waszej liście to max) To samo w szkole się nie odzywając, może nauczyciel ma pismo do premiera wysłać, żeby tego nie podpisywano, bo się uczniowie nie będą odzywać na lekcjach... Petycja którą się będzie w ogóle brało pod uwagę musi mieć minimum 1 000 000 podpisów (czyt. 1mln). Może Wam się wydawać sporo, ale to zaledwie 2,5% ludności Polski. A nawet jeśli tyle osób się zbierze to musi zostać zaakceptowana przez wiele osób, kilka głosowań i po miesiącach (do roku) znamy wynik.
 14. kacperkrzyz

  ACTA

  Moim zdaniem raczej to nie przejdzie, grupa Anonymus skutecznie opanowała Polskie strony www, partie polityczne, strony sejmu, kultury, CBŚ, ABW, BOR... Przecież Polska jest przez to sparaliżowana w pewnym stopniu, a podejrzewam że to tylko ostrzeżenia. Po za tym największe światowe i polskie serwisy prostestują (google, fb, allegro...). Z drugiej strony, Chiny, Japonia, Korea i podobno Rosja już to mają, więc jest to realne zagrożenie również na Polski. Polacy i tak są na tyle cwani że znajdą szybko rozwiązanie gdyby to ewentualnie weszło, na pewno są programy do zmieniania IP czy czegoś co utrudni lokalizację w sieci lub chociaż zamaskuje co aktualnie dany użytkownik robi.
 15. kacperkrzyz

  Niskie PH-jakie przyczyny?

  Coś w akwa musi zmniejszać twardość, mogą to być szyszki lub liście, torf, korzenie lub skutek karmienia ryb mięsem. Podawanie CO2 również może obniżać pH.
×