Jump to content

Gofer

Użytkownik
 • Content count

  150
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Gofer

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 01/19/1991

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Kraków
 1. Gofer

  Nawożenie solami

  Przedstaw zbiornik tj. rośliny , czy jest CO2 itd.
 2. Godne polecenia przeze mnie Kraków : Rośliny Akwariowe, Ży-Rafa. Warszawa: Atoll Zoo Katowice: Amazonka Wadowice: ZooCentrum.
 3. Gofer

  Dziwne stworzenie

  Zwykłe jajka ślimaków.
 4. Tak tylko jakaś brzydka gradacja.
 5. Gofer

  128 L Galaxy.

  Nic nie mam podświetlanego, sama lampa która wisi nad akwarium.
 6. Gofer

  128 L Galaxy.

  ściana.
 7. Gofer

  Jaki filter

  Mam tetrę od półtorej roku, (jeszcze stary model) niby gorszy, nigdy nie miałem z nim problemu z tym że ex700 na pewno za słaby do 200L, ja mam go w 120 i jest dla mnie za mały. Polecał bym Ci, albo tetre ex1200, albo fluvala 305 lub nawet lepiej 405, generalnie czym większy tym lepiej. Ja ostatnio w 270 podłączyłem 2x 405 i jest bardzo dobra filtracja.
 8. Gofer

  128 L Galaxy.

  Generalnie pierwszy plan się trochę popsuł tzn, po podmianie wody na małym heńku (wyrównanie osmotyczne) dużo tlenu się wytrąciło i jakiś cudem krewecie weszły pod niego i poodczepiały jakieś korzonki i tlen wyrwał mi go, i teraz wygląda jak wygląda, będę go musiał podzielić na małe kępki i posadzić od nowa, bo takich dużych już niestety ładnie posadzić się nie da.
 9. Gofer

  128 L Galaxy.

  Nowa odsłona, :} nie ma kamieni są korzenie. !
 10. wpisz po prostu w google hagen belka i pełno tego jest ...
 11. Gofer

  Czy to prawda?

  Nigdy tego nie robiłem i pewnie nie będę, po prostu nie mam na to czasu grzebiąc parudziesięciu zbiornikach tygodniowo odruchowo zniżam grzałkę itp . Btw, w wodzie moim zdaniem nie kopie zbyt mocno i groźnie, bynajmniej dla mnie.
 12. za taką kasę raczej to nie będzie profesjonalnie a na siłę, dobry zestaw trzeba liczyć około 400 zł. a co oświetlenie to musi być pokrywa ?, nie lepiej w takim razie belkę ?, polecam belki Hagenowskie, są bardzo fajnie wykonane, za trochę ponad 200 zł masz belkę na 2x24W, czyli generalnie genialne światło do takiego akwarium. ze świetlówkami myślę wyjdzie Cię to jakieś 300 zł, a modernizacja wyjdzie Ci zapewne 50 zł taniej no i będzie to chyba wyglądać tak jak miały by do końca ( jeśli chodzi o estetykę), no i co najważniejsze taką belkę masz na całą długość akwarium wiec co jest bardzo ważne nie będzie miał nie doświetlonych boków.
 13. W tym wypadku na pewno nie wystarczy Ci tyle światła, pozwolę sobie zapytać czy jesteś świadom tego że jeśli robisz roślinne akwarium musisz rośliną dostarczać CO2 i samo światło nie wystarczy ?,etc etc
 14. Gofer

  Czy to prawda?

  Zarobić ? Po to są sklepy aby nam udostępniać towar i pobierać za to opłatę. Co nie znaczy ZEDRZEĆ z kogoś i zarobić xxx % (marża). Każdy towar ma swoją cenę i to że aquael'a była droższa to dlatego że on też za nią więcej płaci, opcja jest taka że polecił Ci aquael'a bo miał np grzałki atmanowskie starszej generacji które nie są wykonane ze szkła hartowanego i jeśli np podmieniasz wodę grzałka Ci się wynurzy w większym stopniu to w tym wypadku ( ta atmanowska starsza pęka, a aquael'a nie ).
×