Skocz do zawartości

[200l] Pielęgnice, obsada do d...- Aktualizacja str 22


Radosław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Wg mnie pierwszy mech na zdjęciu to będzie christmas moss a drugi to phenix moss :) akwarium świetnie wygląda choć tak myślę czy na pierwszym planie nie są za duże roślinki?

Faktycznie, rosliny z pierwszego planu były z początku mniejsze, do tej pory nic z nimi nie robiłem. W środę, bedzie trzeba się i tym zająć. dzięki za uwagę/opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek. Moje szczere gratulacje!

 

Jakbyś zrobił jeszcze trawnik z jakiegoś mchu/ gałęzatki/ wgłębki. Byłby to jeden z najlepszych zbiorników jakie widziałem.

 

Dziki, estetyczny i za razem delikatnie surowy! Mój klimat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radek. Moje szczere gratulacje!

 

Jakbyś zrobił jeszcze trawnik z jakiegoś mchu/ gałęzatki/ wgłębki. Byłby to jeden z najlepszych zbiorników jakie widziałem.

 

Dziki, estetyczny i za razem delikatnie surowy! Mój klimat :)

Dziękuję za aż tak pozytywną opinię:). Jeżeli chodzi o trawnik, pracuję nad tym, napewno się uda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W pierwszej kolejności chciałem polecić sklep Akwarystyczny Kameleon W Gdańsku - Chełmie przy Ulicy: Cieszyńskiego 36/57,

 

możesz powiedzieć np koło jakiego bardziej znanego miejsca czy czegoś innego znajduje się ten sklep. bo mkeszkam 50km od gdańska ale ulic niestety nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepiękne akwarium, uwielbiam takie zarośnięte zbiorniki, ale serio nie podajesz CO2?

W takim razie mamy podobny gust :) , jak najbardziej nie podaję CO2 :D , oczywiście nie uwzględniając Easy Carbo 8 ml codziennie - 2ml na 50l wody.

 

możesz powiedzieć np koło jakiego bardziej znanego miejsca czy czegoś innego znajduje się ten sklep. bo mkeszkam 50km od gdańska ale ulic niestety nie kojarzę.

Jest to można powiedzieć, chyba centrum Chełmu, w okolicach Tesco i nowo powstałej zajezdni tramwajowej, taki mały dzielnicowy Pasaż Chełmski. Polecam również Mapy Google lub inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nie wytrzymałem do środy i znowu małe zmiany a mianowicie:

 

1. Za sugestią "Szybkiego" zrobiłem porządek na 1 planie (w końcu musi być miejsce dla trawnika, już pomału kiełkuję ale nie ma jeszcze się czym chwalić)

2. Za sprawą kolejnego obejrzanego Akwarium z korzeniami porośniętymi mchami, zrobiłem w końcu to do czego sie już zbierałem od dawna i wykorzystałem wychodowany Mech Jawajski.

3. Zmieniłem położenie Korzenia - tył na przód ;)

 

Efekty poniżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Wywal te żyworódki. Daj tam ze 3-4 pary skalarów. To wtedy jadę do Ciebie uścisnąć Ci rękę.

Akwa niesamowite. Ale morduje je ta obsada. Nie pasuje tam po prostu.

Jeżeli miałbym oceniać w punktach to masz 75 na 100 możliwych. 20 straciłeś na samej obsadzie. 5 ? Czekam na dalszy rozwój tego zbiornika ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal te żyworódki. Daj tam ze 3-4 pary skalarów. To wtedy jadę do Ciebie uścisnąć Ci rękę.

Akwa niesamowite. Ale morduje je ta obsada. Nie pasuje tam po prostu.

Jeżeli miałbym oceniać w punktach to masz 75 na 100 możliwych. 20 straciłeś na samej obsadzie. 5 ? Czekam na dalszy rozwój tego zbiornika ;)

 

Myślę że w Środę dokończe dzieła i wyłapie Miecza i 2 Molinezje, mam zamówionego Skalara "Żaglowiec Leopolda" także 2 pary będą jeżeli będę miał Farta i bedzie to samica a czerwony też okarze się w ostateczności samicą:). Zobaczymy, inaczej dalej będe kombinował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pterophyllum leopoldi no no no to już jest naprawdę większe przedsięwzięcie trudno je zdobyć w polsce.

Tak też właśnie słyszałem, teraz jestem tym bardziej zdziwiony że został mi zaproponowany, mam dzwonić w przyszłym tygodniu i się dowiadywać:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile cie kosztowały/będą kosztować?

No właśnie też zacząłem się nad tym zastanawiać, od momentu gdy znalazłem na necie tego skalara za 20$ - gdzieś tam. Szukałem jakiegoś ciekawego Skalara, on zaproponował akurat tego, z opisu mi pasował, ale na tamten czas nie wiedziałem że to taka rzadkość. Także hmm.. nie wiem ile będzie chciał za niego, w środę przyszłą dzwonię, na razie cicho siedzę, jak się okaże że go będzie miał, wtedy zagadam ;) , dam znać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się że pomimo nikłego stażu tutaj mogłem zostać potraktowany poważnie i moja opinia ;) to po 1. Po drugie rybki mogą już pływać z przodu akwarium ;p no i czekam na wieści o skalarze ;p mam nadzieje że zdobędziesz go za dobrą cenę :) i jak się rozwija temat z żyworódkami?:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od Soboty, cały czas coś grzebie, ciągle mi coś nie pasuje, dziś mam nadzieję już ostatni raz.. Zmiany - żabienica w olbrzymiej ilości poszła do znajomego(za duża roślina mi rosła jak na moje akwarium - niestety bo rosła pieknie), generalnie wycinka, zmiany strona lewa i prawa. Ciągle jestem do końca nie zadowolony ale teraz zaczekam aż się wszystko ułoży, rozrośnie. Załączam Efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co lewą stronę uciąłeś teraz strasznie tam pusto mam nadzieję że to tylko przycinka była :P

Zgadzam się, zrobiło się trochę pusto, dość konkretnie przyciąłem i podzieliłem Ludwigia repens , zamieniłem ją miejscami z inną rośliną, jak teraz się rozrosną, powinno być OK/lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...