Skocz do zawartości

[200l] Pielęgnice, obsada do d...- Aktualizacja str 22


Radosław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Doszła nowa roślina Hemianthus callitichoides (roślina trawnikowa) - mały heniek, siatka + żyłka i w żwir. Wymagania świetlne ma wysokie ale może się uda, mam nadzieję, po trawnik by się przydał oraz jeszcze nowy nabytek, mały korzeń z lewej strony. Dodatkowo dziś z synem w ogordzie gdy pokazywałem mu dżdżownicę, zastanowiłem się dlaczego ja nie karmie tym ryb.. :), tak więc mam już za sobą pierwsze doświadczenia, zaskoczyły mnie neonki jako pierwsze rzuciły się jak piranie, myślę że pokarm świetny, łatwo dostępny, zdrowy i łatwy w hodowaniu. Myślę jeszcze nad muszkami owocówkami i larwami komarów. Załączam nowe zdjęcie (na zdjęciu udało się uchwycić jak z lewej strony mieczyk wcina dżdżownicę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

 

Akwarium ma już dwa miesiące, postanowiłem je ostatecznie zaktualizować pod kątem prowadzenia:). Zrezygnowałem z dodatkowego nawożenia, pozostałem tylko przy żelazie, potasie oraz EasyCarbo. Faktycznie ziemia ogrodowa spełnia swoje zadanie, dałem sobie spokój z zabawą w sole i inne nawozy:), może innym razem, przy typowo roslinnym akwarium, teraz wszystko wygląda ok. Pozostaje mi tylko przycinać rośliny, najwyżej modelować, ulepszać:). Urozmaiciłem karmienie ryb odrobine, staram się jeszcze o muszki owocówki ale coś się nie pokazują. Jeżeli chodzi o sam wygląd akwarium to zaszły kosmetyczne zmiany, rośliny są już rozrośnięte jeżeli ktoś ma pomysł jak można zmienić kompozycje, proszę oczywiście pisać:), jestem gotów na każdą krytykę.

 

Aktualizacja (18/05/2011) Ostatecznie:

 

Akwarium 100x40x50 Ogólne

Podłoże:

Ziemia ogrodowa(zwykła bez dodatku nawozu), na ziemi warstwa keramzytu, na to siatka, piasek kwarcowy (pył) brzegi akwa, żwir grys czarny granulacja do 3mm

Oświetlenie:

Tył Philips philips aquarelle 30w, Środek OSRAM BILOLUX 965 30W, Przód Philps T5 965 24W - 0,42W/L + odbłyśniki - 12 godzin w ciągu doby włączone(automatyczny włącznik/wyłącznik)

Obsada:

3x skalar (srebrny w czarne pasy, czarny, czerwony)

2x gurami mozajkowe

4x gurami całujące

2x molinezja ostrousta

1x bocja wspaniała

1xsamica mieczyk

12x neon czerwony

7x neon czarny

Gromada - ślimaki świderk

Gromada - ślimaki helena

Filtracja:

Wewnętrzny (mechaniczny) -Aqua szut Senior 1000 BIO + Aqua szut Junior 500 BIO w obu od dołu : 1 wkład gąbka grubo ziarnista, 2 wkład gąbka drobno ziarnista, 3 ostatni wkład wata perlonowa - wata wymieniana raz w tygodniu, reszta czyszczona również raz w tygodniu.

Zewnęrzny (biologiczny) - Tetra Ex700, wkłady od dołu: 1. pojemnik(ceramika na nią gabka) 2. pojemnik(Zeolit - Filtusa)-plan,wymiana co 3 miesiące 3. pojemnik(ceramika) 4. pojemnik (ceramika)

Napowietrzanie: Filtr wewnetrzny + ruch wody (napowietrzanie tylko z Aqua szut Junior 500 BIO w nocy w dzień tylko ruch wody)

Podmiana wody:

1 w tygodniu 40L

Parametry wody:

W normie - Paski 5in1 No3,No2,GH,KH,PH

Technika CO2:

Brak

Stosowane nawozy:

Żelazo w płynie jednorazowo 10ml raz w tygodniu przy podmianie wody, Potas w płynie jednorazowo 3ml raz dziennie, Easy Carbo od 5-7ml raz dziennie

Pokarmy:

Tropical Super VIT 2xdziennie rano/wieczór, Skorupiaki słodkowodne Tropical DAFNIA wieczór, Ochotka mrożona 1x dziennie jedna kostka wieczór, Tetra Wafer MIx (drażetki) 1x dziennie wieczór, suszone larwy komara 1x dziennie wieczór, Szklarka mrożona 1 x dziennie jedna kostka, Żywe dżdżownice - pażone wrzątkiem, nastepnie krojone. Niedziela wolna od karmienia

Rośliny:

1. Rotala rotundifolia (Rotala okrągłolistna)

2.Limnophila sessiliflora (Limnofila bezszypułkowa)

3.Ceratoptersis siliquosa (Paprotnica)

4.Mchy:

*Mech jawajski

*Christmas moss

*Phenix moss

5.Bacopa monnieri (Bacopa drobnolistna)

6.Ludwigia repens

7.Lysimachia nummularia

8.Gałęzatki

9.Ceratoptersis thalicroides

10. Echinodorus SCABER

11. Hemianthus callitichoides

12. Microzrium "Windelov"

13. Microzrium

14. Może jeszcze ze 2-3 gatunki ale nie znam nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Administrator

Czemu ja to akwarium dopiero teraz widzę ? :shock:

 

Zmieniłbym obsadę, jakoś molinezje i takie tam do mnie nie przemawiają. Powiem inaczej, psują zbiornik, który może być perfekcyjny. Masz ja strasznie dobraną. Wygląda to trochę jakbyś tam dał co było pod ręką. Trochę jak zbiornik w typowym zoologu. Sorka , ale ja zawsze jestem szczery do bólu ;)

Wolałbym dodać 3 skalary, aby było ich 6.

Neony dać tylko czerwone, większe stadko.

Może otoski do tego.

itp.

 

Co do samego akwarium: rewelacyjne!!

Gdyby nie ta obsada to miałbyś u mnie 100 punktów na 100 możliwych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Masz ładną obsadę i lepiej nic nie zmieniać...

Tak :roll: , zdecydowanie tak.

A szczególnie to jest oki:

 

3x skalar (srebrny w czarne pasy, czarny, czerwony)

1x bocja wspaniała

12x neon czerwony

7x neon czarny

 

 

Z tego co ja wiem, no ale ja się nie znam :roll: .

To skalary trzyma się w parach.

Bocja to ryba stadna.

Lepiej jedna większa ławica niż dwie mniejsze.

Zastanówcie się czasem zanim napiszecie jakieś bzdury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię. Tak, obsada jest ... , pozostałość po poprzednim akwarium, gdy też wiedza była mniejsza. Osobiście bym sie pozbył, molinezji, mieczyków, Bocji, Noeny - wogóle bym je wszystkie zamineił na Inessa..- jednak żal jest je spuszczać w WC:(. Myślę że z czasem obsada akwarium się uporządkuję natualnie oraz z pewnie z moją małą pomocą:).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbyś je spuszczać?! Absolutnie tego nie rób. Po prostu je oddaj.. W Gdyni na pewno nie ma jednego sklepu zoologicznego. Mi w 4 razy mniejszym mieście niż Twoim wymieniali rybki, mieszkam niedaleko Ciebie, jakieś 40km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego miałbyś je spuszczać?! Absolutnie tego nie rób. Po prostu je oddaj.. W Gdyni na pewno nie ma jednego sklepu zoologicznego. Mi w 4 razy mniejszym mieście niż Twoim wymieniali rybki, mieszkam niedaleko Ciebie, jakieś 40km.

Wc, Ostatnia rzecz jaką bym wybrał :aniol_diabel:

Popytam, chociaż pamiętam że kiedyś, kiedyś, pytałem w podobnej sprawie w ZooKarina w Tesco w Gdyni i niestety odmówili, tłumaczyli że nie biorą ryb bo się boją chorób i coś tam coś tam :shock: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam skąd masz ryby? Ja moje kupuję w jednym, wymieniam kiedy chcę i na co chcę (nie dosłownie). Chyba, że masz je od znajomego czy coś, to po prostu zrób wędrówkę małą i obejdź kilka sklepów. Tak w ogóle to u mnie nie ma w marketach zoologicznych, poszukaj może też w takich odosobnionych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam skąd masz ryby? Ja moje kupuję w jednym, wymieniam kiedy chcę i na co chcę (nie dosłownie). Chyba, że masz je od znajomego czy coś, to po prostu zrób wędrówkę małą i obejdź kilka sklepów. Tak w ogóle to u mnie nie ma w marketach zoologicznych, poszukaj może też w takich odosobnionych.

To raczej różenie z kilku sklepów. Część molinezji urodziła się u mnie w Akwarium, dwa z trzech mieczyków również. Narazie nie mam parcia na zmiany w obsadzie, także spoko, przyzwyczailiśmy się z żoną :). W tym momencie głównie walczę z roslinami wystrojem itd. a rybki swoją drogą niech sobie żyją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze z przyjemnością obserwuje rozwój Twojego baniaka.

Co za mała przycinka była - jakieś foto?

Jak mały heniek rośnie?

Miło mi :).

Mała przycinka już sie odbyła, ale naprwadę mała, stąd może ciężko zauważalna ;)

 

Heniek:

2 czynniki niekorzystnę dla niego u mnie w akwarium:

- Za słabe światło

- drobna plaga, małych slimaków - Dziś odbieram 6 Helen - mam nadzieje że dadzą radę.

 

3 mozliwości podobno na jakie mozna liczyć przy hodowli Heńka:

- 1. Ginie zupełnie

- 2. rosnie ale wspina się w górę

- 3. rozrasta sie w szeż

 

Wydaje mi się że u mnie opcja nr 2, z odrobiną opcji 1 :(. Ale walczy, widzę że walczy, może jak się pozbedę ślimaków bedzie lepiej, bo obsiadły go małe skubańce, dość solidnie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drobna aktualizacja o dwie nowe rośliny, nie zamieszczam zdjęcia gdyż najpierw muszę je podchodować, jedna kupiona za grosze gdyż w bardzo złym stanie a druga wynegocjowana tylko mała odnóżka z roslimy w akwarium wystawowym ;) , są to: Microzorium "Windelow" oraz (ta z wystawy) chyba "Zwartka" - obiema obsadziłem korzeń - poczekam tydzień, myślę że będą pierwsze wyniki. Dodatkowo znalazłem sklep w którym przyjmą moje ryby tj: wszystkie miecze, molinezje i Bocje wspaniałą - termin gdzieś środa. W środę gdzieś spodziewam się zestawu t5 , świetlówka Philips 24W 965, także i pokrywa do małej modernizacji, trochę wat/litr więcej będzie, Mały Heniek może się poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak co tydzień, porządki w akwarium mam właśnie za sobą, chociaż żadnych diametralnych zmian nie widać a tyle się narobiłem ;) , załączam kilka zdjęć. Jutro montuje dodatkową świetlówkę, ciekaw jestem czy będzie różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mi przeszkadza w tym akwa ?? Gurami całujący !

No cóż, kwestia gustu, Gurami całujące, to wybrana rybka przez moją żonkę, chociaż szczeże mowiąc, rybka jest Ok.

 

[edit]

 

Mam pytanko po co 2 stada jedno się prezentuje dużo ładniej ;)

Domyślam się że chodzi ci o Neony, tak to prawda zgadzam się z tobą, ale teraz już ich nie wyłapię, poza tym to prezent.. pewnie kiedyś doprowadze to do porządku.

 

Gost: Edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka pokrywy za mną, doszła philips 965 t5 24w na sam przód, wygląda nieźle, trzymam kciuki za "małego heńka". Kilka ryb powędrowało do znajmego Akwarium, tj: Mieczyk samica i samiec, 5 molinezji. Nie udało mi się złapać jeszcze 1 mieczyka i dwóch molinezji, ale przy okazji.. Bocja wspaniała to jest rakieta, nie mam z nią szans w tym goszczu aby ją złapać. Dodatkowo drobna zmiana aranżacji. Kilka roslin od znajomego, lewa str, środe i prawa strona ale jest mało widoczne na zdjęciu. Pozdrawiam wszystkiech zainteresowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W pierwszej kolejności chciałem polecić sklep Akwarystyczny Kameleon W Gdańsku - Chełmie przy Ulicy: Cieszyńskiego 36/57, na pierwszy rzut oka, mały, nic ciekawego.. a tu niespodzianka, koleś (sprzedawca/właściciel- nie wiem)obsługujący, wymiata wiedzą, w końcu okazuje się że pierwszy sklep w którym mam wybór chyba z 8 różnych rodzai mchów do akwarium, poleca mi roślinę trawnikową na moje słabe oświetlenie "marsylie" chyba czterolistną w gratisie - niestety w gdzieś tam wygrzebał w kiepskiej kondycji, więc polecił obciąć pedy i tylko korzenie póścić pod żwir, zobaczymy co z tego będzie. Na koniec twierdzi że może mi sprowadzić niemal "każdą" roślinę i rybę jaką zamówię.

 

Finalnie chciałem zaprezentować moje nowe, dwa rodzje mchów, niestety nie pamietam nazw ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...