Skocz do zawartości

[200l] Pielęgnice, obsada do d...- Aktualizacja str 22


Radosław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Akwarium ma 3 tygodnie stąd, przyznaje że efekt nie jest jeszcze zadowalający. Rośliny zamówione przez internet, po 1-3 sadzonki/gałązki, przyszły za największych mrozów -25 stopni :). Także muszę dać im trochę czasu, wtedy też zrobię porządek w ich rozkładzie. Ryby w Dużej większości przeszły z 70l poprzedniego akwarium(prowadzone około 8 miesięcy). Korzeń ostatecznie jeszcze nie tonie i muszą go przytrzymywać dwa inne. Liczę na cenne wskazówki/komentarze/uwagi.

 

 

Aktualizacja (18/05/2011) Ostatecznie:

 

Akwarium 100x40x50 Ogólne

Podłoże:

Ziemia ogrodowa(zwykła bez dodatku nawozu), na ziemi warstwa keramzytu, na to siatka, piasek kwarcowy (pył) brzegi akwa, żwir grys czarny granulacja do 3mm

Oświetlenie:

Tył Philips philips aquarelle 30w, Środek OSRAM BILOLUX 965 30W, Przód 2 x Philps T5 865 39W - 0,69W/L + odbłyśniki - 12 godzin w ciągu doby włączone(automatyczny włącznik/wyłącznik)

Obsada:

2x skalar

17x neon czerwony/inessa ( około)

Gromada - ślimaki Świderki

Gromada - ślimaki Helena

1x ślimaki Ampularia

2x pielęgniczki Ramireza "Złote"(parka - taką w każdym bądź razie mam nadzieje)

2x pielęgniczki Ramireza "Standardowe" - parka

5x pielęgniczki Kakadu (niestety wyszło jak wyszło - dwa samce i trzy samice)

1x Duch brazylijski

Filtracja:

Wewnętrzny (mechaniczny) -Aqua szut Senior 1000 BIO + Aqua szut Junior 500 BIO w obu od dołu : 1 wkład gąbka grubo ziarnista, 2 wkład gąbka drobno ziarnista, 3 ostatni wkład wata perlonowa - wata wymieniana raz w tygodniu, reszta czyszczona również raz w tygodniu.

Zewnęrzny (biologiczny) - Tetra Ex700, wkłady od dołu: 1. pojemnik(ceramika na nią gabka) 2. pojemnik(Zeolit - Filtusa)-plan,wymiana co 3 miesiące 3. pojemnik(ceramika) 4. pojemnik (ceramika)

Napowietrzanie: Filtr wewnetrzny + ruch wody (napowietrzanie tylko z Aqua szut Junior 500 BIO w nocy w dzień tylko ruch wody)

Podmiana wody:

1 w tygodniu 40L

Parametry wody:

W normie - Paski 5in1 No3,No2,GH,KH,PH

Technika CO2:

Brak

Stosowane nawozy:Żelazo w płynie jednorazowo 5ml raz w tygodniu przy podmianie wody, Potas w płynie jednorazowo 3ml raz dziennie, Easy Carbo od 10ml raz dziennie

Pokarmy:

Tropical Super VIT 2xdziennie rano/wieczór, Skorupiaki słodkowodne Tropical DAFNIA wieczór, Ochotka mrożona 1x dziennie jedna kostka wieczór, Tetra Wafer MIx (drażetki) 1x dziennie wieczór, suszone larwy komara 1x dziennie wieczór, Szklarka mrożona 1 x dziennie jedna kostka, Żywe dżdżownice - pażone wrzątkiem, nastepnie krojone. Niedziela wolna od karmienia

Rośliny:

1. Rotala rotundifolia (Rotala okrągłolistna)

2.Limnophila sessiliflora (Limnofila bezszypułkowa)

3.Ceratoptersis siliquosa (Paprotnica)

4.Mchy:

*Mech jawajski

*Christmas moss

*Phenix moss

5.Bacopa monnieri (Bacopa drobnolistna)

6.Ludwigia repens

7.Lysimachia nummularia

8.Gałęzatki

9.Ceratoptersis thalicroides

10. Echinodorus SCABER

11. Hemianthus callitichoides

12. Microzrium "Windelov"

13. Mikrozorium

14. Może jeszcze ze 2-3 gatunki ale nie znam nazwy.

15. Anubias Emmerald

 

Zdjęcia:

 

Od dołu, od początku jak założyłem, do efektu mniej więcej dziś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie bomba.

Super baniak tylko potrzeba trochę czasu żeby się wszystko rozrosło.

Nawet to niebieskie tło mnie nie razi :)

Zrobione wszystko z głową i pod mój gust :P Będę śledził dalsze poczynania.

Następnym razem jak będziesz robił fotkę to zrób bez flesza

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pierwsze komentarze. Jeżeli chodzi o Skalary + gurami, są już razem z wyłączeniem całujących od 8-9 miesięcy i jest ok, chyba że coś się źle, dopiero zacznie dziać.

Nic się nie zacznie dziać. Nie znam przypadku gdzie by sobie wchodziły w drogę.

Chyba że może ktoś trzymał skalary z gurami w 50l baniaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny ten biały (skalar) to dobrana para ??

Myślę że niestety nie, na początku miałem dwa tej samej maści, ten że zdjęcia od razu wykazywał przewagę nad drugim, gdy ten go atakował tamten się nie bronił, w między czasie dokupiłem czarnego ten pomimo że był mniejszy potrafił się postawić i oddać. Najsłabszy nie rusł aż w końcu zdechł, pozostały te dwa, do teraz nie Obedzie sie bez drobnych walk z przewagą dla srebrnego. Jak dobre stare małżeństwo:). Myśle jednak że to dwa samce, chociaż specjalistą nie jestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zostawił srebrnego i (czarnego) zamienił na płeć przeciwną (też srebrna) lub 2

Czarnego szkoda było by mi się pozbyć, nie ukrywam że chętnie bym dobrał skalary w pary, ale przyznam że nie wiem jak to zrobić, jeżeli potrafisz doradzić to chętnie wysłucham. Z tego co mi wiadomo, na etapie maluchów nie da rady rozróżnić samca od samicy, w każdym razie nie spotkałem sprzedawcy w sklepie który by to potrafił.

 

Drobna aktualizacja, lekka zmiana wnętrza, korzeń z prawej strony nie tonie, inny korzeń zrobił się wolny, ponad to nowy nabytek SKALAR czerwony. Załączam zdjęcia.

 

Rośliny: zauważyłem jednak, że tak jak z początku rośliny wystrzeliły, tak teraz zastopowały oraz liście lekko żółte. Gdy czytałem o akwariach na ziemi ogrodowej, głównie pisano o tym że ziemia powinna być bez dodatków nawozów, w większości pisano jednak że zostały zastosowane ziemie z lekkimi dodatkami, np: ziemia do kaktusów i inne. Mi udało się dostać chyba ziemię bez żadnych absolutnie dodatków. Stąd daje mojemu akwarium miesiąc jeszcze, liczę że ziemia naturalnie wzbogaci się o minerały (naturalne nawożenie, odchody ryb, jedzenie, inne). Jeżeli nie ruszy wszystko pełną parą wtedy rozważę dodatkowe nawożenie. Dodam jeszcze że Philips Aqua.. jest od trzech dni, a na Osram BIO LUX 965 czekam, więc i tu może coś się ustabilizuje. Dodatkowo muszę nie przesadzać z ruchem wody w całym akwarium, czytałem że to też może wpływać niekorzystnie na rośliny.

 

Zdjęcia:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek coraz fajniejszy,dodaj może na 3 plan jakieś roślinki na środku.

Czym karmisz skalarki?

Witam. Jeżeli chodzi o rozkład roślin, chcę zaczekać aż będę miał pewność które z nich się przyjmą, jak bardzo się rozrosną, wtedy będę mógł zainwestować w nie troche mojej pracy. Napewno nastąpi reorganizacja:). Skalary karmię tak jak inne, bez speclanego wyjątku, opis w 1szym-poście "Karmienie". W poprzednim Akwa 70l, dostawały wszystkie ryby, jakiś podstawowy Tropical, później zacząłem mieszać 3 rodzaję a teraz, jak w opisie:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniczek coraz fajniejszy,dodaj może na 3 plan jakieś roślinki na środku.

Czym karmisz skalarki?

Witam. Jeżeli chodzi o rozkład roślin, chcę zaczekać aż będę miał pewność które z nich się przyjmą, jak bardzo się rozrosną, wtedy będę mógł zainwestować w nie troche mojej pracy. na pewno nastąpi reorganizacja:). Skalary karmię tak jak inne, bez speclanego wyjątku, opis w 1szym-poście "Karmienie". W poprzednim Akwa 70l, dostawały wszystkie ryby, jakiś podstawowy Tropical, później zacząłem mieszać 3 rodzaję a teraz, jak w opisie:).

Sorki nie doczytałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam nawozić potasem i easy carbo, u mnie to się sprawdziło przy ziemi ogrodowej. Zero glonów, roślinki rosły, nawet rotala z końcu ruszyła

Już trochę na temat poczytałem ale że polecasz i wolę jeżeli otrzymam info z doświadczenia. U ciebie w poprzednim Akwarium, rozumiem że tez miałeś w okolicach 0,3W/L oraz nie podawąleś co2? Dodatkowo, potas stosowałeś (proszek czy koncentrat)? Czy wcześniej sprawdziłeś/zbadałeś niedobór go w akwarium czy też na oko oceniłeś (czytałem że głównie żelazo można miarodajnie zbadać)- żółknące liście itd.? Tak samo jeżeli chodzi o Carbo?

 

Z góry dzięki za opdowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem poziomu potasu w akwarium. Po prostu kupiłem proszek, rozrobiłem z wodą i lałem do każdej podmiany. Carbo wg zaleceń producenta. Z efektu byłem zadowolony. CO2 nie miałem światło było 15W na 54 litry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem poziomu potasu w akwarium. Po prostu kupiłem proszek, rozrobiłem z wodą i lałem do każdej podmiany. Carbo wg zaleceń producenta. Z efektu byłem zadowolony. CO2 nie miałem światło było 15W na 54 litry

Ok, no i prawdiłowo . No nic, pewnie też spróbuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Drobna aktualizacja doszły dwie nowe rośliny środek 3 plan oraz Tył prawa strona awkarium, ponad to na chwilę obecną zdecydowałem się na Żelazo 10ml raz na dwa tygodnie, minimalna dawka, mam nadzieje że liście dzięki temu nie będą żółkły.

 

Załączam zdjęcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...