Skocz do zawartości

[200l] Pielęgnice, obsada do d...- Aktualizacja str 22


Radosław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Aktualizacja:

Wprowadziłem oprócz żelaza, potas w płynie oraz Easy Carbo. Jestem ciekaw co z tego będzie bo jak na razie to rozczarowuje mnie ziemia ogrodowa. (rośliny - (niestety w większości) - żółte liście/blade, brzegi liści brązowieją, słaby przyrost.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik o takich wymiarach i wiem, że trudno zrobić ciekawy aranż, więc się nie przejmuj, że teraz wygląda to tak jak wygląda - tak, nie podoba mi się specjalnie.

 

Pięknego masz skalara, zrób jemu ładne ostre zdjęcie, bo naprawde to okaz.

Proponuje dodać rośliny pływające - ceratopteris lub pistia/ limnobium, zagęścić łodygowce (pojedyńcze wyższe gałązki wyglądaja nie ciekawie i to one psują wygląd zbiornika)

 

W sumie do ładnego zbiornika dużo mu nie brakuje.

Wydaj bocje, widze na zdjeciu wspaniałe- duże rosną.

 

Zaglądne tutaj niedługo, bo widzę potencjał w tym zbiorniku! :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zbiornik o takich wymiarach i wiem, że trudno zrobić ciekawy aranż, więc się nie przejmuj, że teraz wygląda to tak jak wygląda - tak, nie podoba mi się specjalnie.

 

Pięknego masz skalara, zrób jemu ładne ostre zdjęcie, bo naprawdę to okaz.

Proponuje dodać rośliny pływające - ceratopteris lub pistia/ limnobium, zagęścić łodygowce (pojedyńcze wyższe gałązki wyglądaja nie ciekawie i to one psują wygląd zbiornika)

 

W sumie do ładnego zbiornika dużo mu nie brakuje.

Wydaj bocje, widze na zdjeciu wspaniałe- duże rosną.

 

Zaglądne tutaj niedługo, bo widzę potencjał w tym zbiorniku! :mrgreen:

 

No i kolega mnie zmobilzował:), planowałem to co prawda trochę później ale.. też mnie układ denerwował, no więc trochę zmieniłem, korzystając z tego co mam w akwarium. Jeżeli chodzi o ceratopteris - jest w Akwa. tylko w kiepskim stanie przyszła kupiona więc pomału czekam aż zabłyśnie, Pływające? wygląda to ciekawie ale obawiam się jeszcze przysłoni światło którego nie mam zbyt wiele. Trochę namieszałem więc postaram się o jakieś zdjęcie jutro. Myślę że pewnie się nie powstrzymam i niebawem jakieś rośliny dojdą. Najważniejsze aby udało mi się doprowadzić do warunków, że te przecież i tak mało wymagające rośliny, zaczną elegancko rosnąć.

 

Bocja - Skalar wyrósł w 70l profilowane, jak już zrobił się większy to wiedziałem że nie ma wyjścia i trzeba kupić nowe akwarium:), bocja jak urośnie(piszą że nie urośnie... - zobaczymy), wtedy nie będę miał wyjścia i może Akwarium 300l lub więcej :).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium ;) . Wszystko super dobrane.

Ja bym proponowała dodać jakieś wyższe roślinki z tyłu po bokach i z przodu może jakiś trawniczek. :lol:

Thx. A trawniczek, było by nieźle, jaki byś proponowała? Coś mi się kojarzy że ten rodzaj roślin jest wymagający (oświetlenie) a u mnie z tym 0,3W/l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie mam do was pytanie:

 

Rozpocząłem jakoś na dniach podawać:

- Żelazo w płynie Tropical (jednorazowo 10ml następnie codziennie 1,5)

- Potas w płynie Tropical (jednorazowo 10ml następnie codziennie 1,5)

- Easy Carbo ( codziennie 5 ml ) - ciekawostka, wydaje mi się że Carbo obniżył mi PH z około 7,8 do 8,4 na 6,8 do 7,2, producent pisze że nie wpływa na PH.

 

Wymyśliłem sobie że odczekam do Niedzieli, ocenie wyniki i ewentualnie zwiększę dawkę x2. Co wy na to? Może nie prawidłowo planuje. Brak praktyki w tej dziedzinie, tylko teoria zaczytana.

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagęść łodygowce, kup na tyły nurzańca dużego, jeżeli chcesz paproci troche (Ceratopteris) to pisz PW to się ugadamy, to coś Ci wyślę za minimalne koszty :)

 

Tło zmień na ciemniejsze - ja proponuje bordo lub ciemny fiolet

Dzięki za wskazówki, nurzaniec to faktycznie dobry pomysł. Łodygowcie napewno zageszcze, zaczekam tylko aż je podchoduje wtedy je podziele. Myślę ze z kolejnym zdjęciem wstrzymam się aż konkretnie wszystko rozrośnie. Thx za propozycje paproci będę w razie czego pamiętał:). Tło pozostanie, przypadło mi i żonie do gustu, pomimo wszystko nie razi, ... może kiedys. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się jednak powstrzymać i dodaje zdjęcie:) o następnę postaram się gdzieś za kolejny miesiąc. Doszły małe jeszcze poprawki. Naworzenie zdało egzamin, nie będę już zwiększał dawki. Akwarium kończy około miesiąca i przyznam że osobiście jestem w sumie zadowolony, oczywiście to rzecz gustu:), stąd wciąż liczę na uwagi, wskazówki, pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam pytanie, nawożę Potasem teraz raz na 7 dni 10ml na 100l wody (tropical), w drobnych ilościach Żelazo oraz easy Carbo, rośliny rosną, wygląda Ok, jest jednak małe ale, zauważyłem że wciąż stare liście jakby pomału niszczały/żółkły/brazowiały, młode rosną pięknie zielone. Wyczytałem, że tak mogą reagować rośliny na brak pierwistka mobilnego, doszedłem do wniosku że może brakowac Magnezu. Co sądzicie, mogę mieć rację, jeżeli tak, to proszę poradźcie w jaki najlepszy sposób uzupełnić ten brak. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że podpowiedzi jak na lekarstwo.Samemu ostatecznie zdecydowałem się już na pewne rozwiązanie. Może komus się przyda:

 

Makro znalazłem że spokojnie można zrobić z soli - odpowiedniki lini Easy Carbo

 

"Żeby uzyskać identyczne stężenia jak w produktach EasyLife należy zmieszać z wodą:

 

Nitro

~82g KNO3 rozpuścić w 500ml a otrzymamy roztwór, którego - 10ml/500L podniesie NO3 o 2ppm i K o 1,3ppm

 

Fosfo

~4g KH2PO4 rozpuścić w 500ml a otrzymamy roztwór, którego 10ml/500L podniesie PO4 o 0,1ppm

 

Kalium - Potassium

K2SO4 - ~45g K2SO4 rozpuścić w 500ml a otrzymamy roztwór, którego 10ml/100L podniesie K o 4ppm

 

Źródło - http://www.aquariumbemesting.nl "

 

 

Mikro: znalzłem że polecane jest

 

 

InterMag Floramix

 

Do tego easy Carbo

Mam nadzieję że będzie dobrze:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc obliczyłem mniej więcej tak:

 

NITRO - 8 ml raz w tygodniu NO3 -4ppm w górę oraz K 2,6ppm w górę

 

FOSFO - 25 ml raz w tygodniu PO4 -0,7 ppm w górę

 

Potassium - 4ml dziennie

 

Easy Carbo - 6ml dziennie

 

InterMag Floramix - według zaleceń producenta i będę obserwował.

 

Czy mógłby ktoś bardziej doświadczony skorygować/potwierdzić plan powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc obliczyłem mniej więcej tak:

 

NITRO - 8 ml raz w tygodniu NO3 -4ppm w górę oraz K 2,6ppm w górę

 

FOSFO - 25 ml raz w tygodniu PO4 -0,7 ppm w górę

 

Potassium - 4ml dziennie

 

Easy Carbo - 6ml dziennie

 

InterMag Floramix - według zaleceń producenta i będę obserwował.

 

Czy mógłby ktoś bardziej doświadczony skorygować/potwierdzić plan powyżej.

O rany, jak dla mnie troche wyższa szkoła jazdy te wyliczenia :D ale zapytam Taty, to rutyniarz jakich mało w tym względzie więc w razie czego dam znać jak nie zapomnę ;) ps: Akwarium robi wrażenie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.Akwa ładne, choć czegoś mu jeszcze brak...Zastanawiam sie po co nawozisz skoro to zbiornik na bazie ziemi kwiatkowej? Pytam bo sam wystartowałem z ziemią i ani myślę nawozić.Jedynie CO2.

-ale ogólnie akwarium na plus.

Witam,

 

Z początku podobnie myślałem że również nie będę nawoził ale jednak okazało się jest to potrzebne ( może u ciebie będzie inaczej)

Dlaczego nawożę:

- Czytałem że zanim ziemia nabędzie składników odżywczych, musi minąć trochę czasu, Odchody ryb, resztki pokarmu ITD:).

- Ponadto czytałem że pomimo podłoża organicznego, nawożenie przy dużej ilości roślin jest wskazane

- Chce poćwiczyć nawożenie (wczesniej nie miałem z tym doświadczenia)

- Chce doprowadzić do tego aby moje rośliny rosły "idealne" :) hehe

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...