Skocz do zawartości

[200l] Pielęgnice, obsada do d...- Aktualizacja str 22


Radosław
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli męczeniem ryb nazywasz "łamaniem zasad z głową", to jestem ciekaw jak wygląda u Ciebie totalna samowolka...

 

Podejście godne pożałowania.

Ciągle mnie interesują "w normie" parametry i jestem ciekaw gdzie wyczytałeś tak wielką głupotę, że ryby dostosowywują się do warunków w jakich mieszkają. Tym bardziej, że do idealnych warunków baaardzo daleko.

 

Ryby ewoluowały tysiące lat, a Ty myślisz, że nawet 100letnia hodowla (która na pewno nie ma miejsca)zmieni wymagania ryb? Te ryby sie źle czują, ale skoro Ty razem z żoną jesteście zadowoleni z siebie i tego akwarium, to fajnie. Szkoda, że teraz znęcanie się nad zwierzętami powoduje u ludzi takie pozytywne emocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 231
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Play zapewne masz razcję w swoim ortodoksyjnym rozumieniu akwarystyki, ja jednak takim "MatherFucker -em " nie jestem i nigdy do takiego nie aspirowałem. W moim jednak rozumieniu oraz doświadczeniu z rybami, jestem pewien iż żadnej ryby nie męczę. To tak trochę jak z trzymaniem Owczarka Niemckiego na 40m2 w bloku, słabo... ale cóż zrobić takie realia, też takiego skubańca miałem, już świętej pamięci.

 

Wciąż podtrzymuję, niech to będzie przykład dla innych że tak nie powinno wyglądać awka:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herosy bardzo ładnie wytną ci całą zieleninkę , jak będą większe mogą w jeden dzien całkowicie zmienić wygląd baniaczka , ja mam u siebie w 240L 3 szt. herosów i powiem jedno - z całą pewnością moge polecić je do większego akwa , one po prostu są za duże a Ty masz zbiornik dł. 100cm także Twoje skalary wcześniej wyglądały na duże no to jak sewerki podrosną będzie tłok i sam się przekonasz. Nie wspomnę o reszcie obsady , zgadzam się z Pleyem masz pomieszanie z poplątaniem. Chcemy Ci doradzić a nie zaszkodzić i Twoje podejście mam bo chcę jest trochę dziecinne . Podejdź do akwarystyki z głową i staraj się stworzyć rybom jak najlepsze warunki póki na to czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa.

Play zapewne masz razcję w swoim ortodoksyjnym rozumieniu akwarystyki, ja jednak takim "MatherFucker -em " nie jestem i nigdy do takiego nie aspirowałem. W moim jednak rozumieniu oraz doświadczeniu z rybami, jestem pewien iż żadnej ryby nie męczę.

Skoro tak uważasz, twoje doświadczenie i rozumienie "ryb" jest nic nie warte.

Jest różnica wielka w tych przypadkach. Owczarek niemiecki nie siedzi cały dzień w domu, tylko wychodzi. Niestety ryby na spacer nie pójdą, ich cała przestrzeń życia to akwarium. A owczarek pójdzie tam, przebiegnie się tu, pobiegnie tam na spacerze. Ja bym to raczej porównał to długości spaceru a nie mieszkania-w mieszkaniu pies tylko śpi i odpoczywa, a jakie ma podwórko i spacery to jest zasadnicza część porównania.

Druga sprawa.

jednak doswiadczenie nauczyło mnie tego iż zasady można łamać tylko z głową i trzymając się najważniejszych podstaw.

.

Jakie doświadczenie? Doświadczenie Cię nauczyło kupować każdą rybę co popadnie? Jeżeli łamiesz zasady akwarystyki, to nie dążysz do tego, aby ryby miały jak najlepiej. Nie masz warunków = nie kupujesz.

Najpierw podaj parametry, bo znając życie to będą jakieś babole. Skoro nie chcesz ich ukazać, po co w ogóle pokazujesz baniak.

Do tego upierasz się, że twoje doświadczenie z rybami wie lepiej !NIE! Tobie się wydaje, że wiesz lepiej.

 

Raz jeszcze dzięki ale jak narazie nie będę potrzebował więcej konsultacji.

W takim razie dziękujemy za uwagę, proszę się wrócić do czytania artykułów i zapraszamy jak "nabierzesz ochoty" na konsultacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...