Skocz do zawartości

Ciąża gupika


Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj. Parę dni temu kupiłem do swojego akwarium 4 gupiki. 3 samce i 1 samiczka. Poczytałem trochę tematów na forum i stwierdziłem, że kupiłem już kotną samiczkę. Nie mam pojęcia za ile ona może urodzić małe gupiki, nie mam jeszcze nawet kotnika. Czy ktoś mógłby mi mniej więcej powiedzieć, za ile można się spodziewać małych? Nie wiem która to jej ciąża, bo tak jak powiedziałem, mam je od kilku dni. Załączam zdjęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości - plamka ciążowa = zapłodnienie.

Zwykle jest też tak, że żyworódki są zapłodnione przez zdecydowaną większość swojego życia. To istne fabryki młodych. Przemyśl sprawę kotnika, bo możesz nie mieć co zrobić z dziesiątkami małych gupików, a za miesiąc powtórka z rozrywki.

Myślę, że około miesiąca-półtora.

 

Biorąc pod uwagę że ma rybkę kilka dni, a ciąża u gupików trwa mniej niż miesiąc...

 

To pierwszy-drugi tydzień. Dokładnie nie da się określić. Sam czas "ciąży" też nie jest stały i zależy od wielu czynników między innymi temperatury.

 

Co dalej masz w podklejonych tematach na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości - plamka ciążowa = zapłodnienie.

Zwykle jest też tak, że żyworódki są zapłodnione przez zdecydowaną większość swojego życia. To istne fabryki młodych. Przemyśl sprawę kotnika, bo możesz nie mieć co zrobić z dziesiątkami małych gupików, a za miesiąc powtórka z rozrywki.

Myślę, że około miesiąca-półtora.

 

Biorąc pod uwagę że ma rybkę kilka dni, a ciąża u gupików trwa mniej niż miesiąc...

/quote]

 

Kiedyś moja samica była w ciąży chyba 5 czy 6 tygodni, także nie zawsze jest to mniej niż miesiąc, ale fakt temperatura ma znaczenie, tak jak i parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem, roślinka jest kiepska. Miałem trawę wodną, dużą i ładną, ale niestety posłuchałem rad na forum i ją przyciąłem i teraz bardzo wolno odrasta i czymś muszę zapełnić im przestrzeń

Temperatura wody jest pokojowa (pokój od str zachodniej, ale popołudniami jest naprawdę gorąco, więc przeciętna temp w pokoju to ok 24 stopni pewnie). Grzałki nie mam, choć zamówiłem dziś, bo czytałem, że małe potrzebują trochę cieplejszej wody. Akwarium jest dojrzałe, stoi już 3 tygodnie i mniej więcej co tydzień podmieniałem ok 20% wody.

A co do tego, że nie ma się co cieszyć z kotnych gupików - w sumie to jestem ciekawy, co z tego wyjdzie, bo samiczka jest żółta, a pływała w sklepie razem z pomarańczowymi i wielokolorowymi samczykami, więc może być ciekawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc piszę tutaj. Parę dni temu kupiłem do swojego akwarium 4 gupiki. 3 samce i 1 samiczka.

A kto ci taki zestaw doradził?? Raczej na odwrót powinno być.

Nie chciałem mieć co tydzień małych rybek, więc wziąłem tylko jedną samiczkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miałam gupiczke która była w ciąży około 7 tygodni;) zaczynałam się już martwić..jakąś godzinę temu podeszłam do akwarium(była przeniesiona do kotnika nie dawno) i co widzę? stadko małych pływających maluszków:P z ciąża to zawsze różnie bywa. Ta moja jest jeszcze młodziutka. Jak na razie jest około 5-7 maluchów ale jeszcze rodzi więc się zobaczy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie zniosę kolejnego tasiemca o rodzeniu gupika. Sorka

 

Na górze po prawej widać opcje: szukaj. Wpisujemy tam : ciąża gupika, cioonża głupika, cionrzza gópika, czarna plamka u gupika, czarna dziura u góbika i inne kombinacje. Za każdym razem otrzymamy odpowiedź na ten temat.

 

 

ps: podwójne litery zamierzone. Forumowa cenzura niestety to poprawia. A musiała zostać wprowadzona, gdyż nie potraficie napisać poprawnie co niektórych wyrazów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...