Jump to content

Guma

Użytkownik
 • Content count

  197
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Guma

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 01/06/1995

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Rybnik
 1. Guma

  Odnowa baniaka 63litrów

  Nie wiem nie byłem tam. Natrafiłem na informacje, że bojowniki pływają między innymi na płytkich wodach(pola ryżowe) a gupik został tam osiedlony w celach walki z komarami. Z tym, że gupik naturalnie występuje w Ameryce. Popraw mnie jeśli nie mam racji i powiedź mi ile tych razborek, dziękuję.
 2. Guma

  Odnowa baniaka 63litrów

  To ile razborek mogę mieć w akwarium. Jeśli bojownik w akwarium wyklucza gupiki to jakim cudem występują razem w naturze?
 3. Siemanko, założyłem tu konto 6 lat temu i już wtedy uczestniczyłem w życiu tego forum dosyć aktywnie ale niestety moje hobby podupadło ale znowu wróciło. Dzisiaj sobie zalałem baniak 63l i teraz muszę czekać te dwa tygodnie na nowych mieszkańców i mam pytanko czy taka obsada będzie dobra? : -bojownik 1+2 -brzanka pięciopręga 6x -harem gupika Co można tam jeszcze dorzucić na dno ewentualnie odjąć z górnych partii wody. Moim celem jest przybliżyć rybkom jak najbardziej naturalne środowisko - Azja
 4. Guma

  sklepy w Rybniku

  "zoo afryka" - dosyć drogo, trochę naciągają na kasę. dwa sklepy "4pet" -mały wybór i w dodatku drogo Jedyny sklep godny polecenia jest w dzielnicy Gotartowice, nazwy nie pamiętam
 5. Jak Kosmiczne pytanie - jaka obsada pasuje do danio Odpowiedź jest prosta wszystko i nic. Poczytaj sobie skąd pochodzi danio, i jakie inne ryby możesz dodać do tego biotopu, proste.
 6. Guma

  Pytania do obsady 63l :)

  Możesz tam wrzucać to co chcesz nic cie nie ogranicza, tylko twoje sumienie, chcesz patrzeć jak te ryby się tam męczą? W zasadzie nie chciałbym widzieć reakcji bojka na ramirezkę i odwrotnie
 7. Nie chcę popełnić gafy ale wydaje mi się że danio zbyt ruchliwe a co do kirysków to one żyją w grupach minimum 6szt. Obsada zła.
 8. Neon czarny to osobny gatunek, jeśli tak pragniesz odmienności wśród neonów to kup po 6 czerwonych/innesa. proponuję ci obsadę : 12neon 1+3 bojownik LUB 2+5 gupik 1+3 bojek do obu tych rozwiązań dodaj ekipę sprzątającą wg. swojego gustu kirysek/otosek. Na koniec chciałbym dodać że rośliny które dostaniesz w każdym zoologu to moczarka i bacopa. Mi dobrze rośnie przy 15w w 63l +przykrywa oklejona sreberkiem i tylnia szyba także.
 9. Guma

  Pytania do obsady 63l :)

  Świecić możesz od 8 do 11 godzin. Ryby w zasadzie powinno się karmić żywym pokarmem a "dokarmiać" płatkami, polecałbym larwy komara białego mi paczka starczyła na pół roku a kosztowała poniżej 5zł. Taki pokarm jest dużo zdrowszy i wydajniejszy od płatków. http://www.superakwarium.pl/poradnik-ak ... e-id9.html Co do karmienia RC to one same sobie pozjadają to co opadnie na dno, jak masz tam jakiś mech to sobie same dają radę, ich akurat specjalnie nie musisz dokarmiać. Ale wszystko zależy od ciebie.
 10. Guma

  Moje bojowniki na tarle

  W takim baniaczku odchowywać bojowniki to absurd, zaczną dorastać i samce mogą toczyć bitwy, choć niekoniecznie bo słyszałem że rodzeństwo jest dla siebie mniej agresywne. Aby podniecić bojki do tarła musisz im zmienić warunki, ale nie przesadzaj.
 11. Guma

  Pytania do obsady 63l :)

  Do bycia akwarystą trzeba dorosnąć, ja w moim 63l akwarium mam 4samiczki gupiki i do tego harem bojownika 1+2, żadnych super rybek nie mam i tak mój baniak cieszy oczy. Rybki to nie wszystko, zacznij hodować roślinki żywe anie plastikowe... Gdy zaczniesz się bawić w bimbrownie, nawożenie itd. to wtedy poczujesz co to jest akwarystyka. Bez roślin każdy zbiornik będzie się wydawał pusty dlatego nowicjusze dokupują olbrzymie ilości ryb nic o nich nie wiedząc. Pamiętaj i staraj się dążyć aby twoi podopieczni mieli w miarę naturalne środowisko. Jestem pewien że opuścisz to forum z przekonaniem że się na rybach nie znamy a pan z zoologa ma racje w 100% który ci wciśnie niejeden bajer a ty go kupisz.
 12. Guma

  Gupiki nie jedzą i są chude

  Ja jak zwykle stawiał bym na azotany. Co ile wodę wymieniasz- odstana chociaż? "Gnoju" dużo masz na w żwirze? Filtr 24h/24h to podstawa.
 13. Guma

  zielona mętna woda

  Właśnie była czysta a teraz masz syf bo się nie przykładasz do dbania o akwarium i czytania lektur z tym związanym. Podejrzewam że w akwarium masz skoki azotu bo filtr nie działa jak powinien. Być może przekarmiasz ryby- glony mają pożywienie. Gdy kupisz rośliny będą pobierały więcej produktów potrzebnych im do życia niż glony. Przez co żywe rośliny wytępią glony. Rośliny jakie ci serdecznie polecam to moczarka i bacopa. Łatwe w utrzymaniu i tanie. Możesz kupić parę łodyg a potem je tylko rozczłonkowywać.
 14. Że tak jeszcze dodam swoje 3 grosze to poradziłeś już sobie z problemem? Jaką masz obsadę? Ja miałem podobny problem, z którym dość szybko poradziły sobie gupiki. Co jakiś czas wzburzałem dno a one bezbronnie unosiły się na wodzie po czym gupiki je zjadały.
 15. Guma

  Akwa 60l roślinne

  Skromnie to opisałeś te akwarium. viewtopic.php?f=22&t=1937 Powodzenia! Co do tego roślinniaka to nie jestem przekonany. Nawozisz czymś? Ile świecisz i jakim światłem? I podaj obsadę. Te bąble z prawej to filtr czy Co2? Jeśli filtr, to lepiej napowietrza ruch tafli wody. Zapowiada się ciekawie i tylko się nie zniechęcaj
×