Skocz do zawartości

3750l.zbieram info.


Co-2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tu nie chodzi o gimpa czy coś takiego. Ale o absurdalne podejście do całości :)

Świetlówek bedziesz miał mało. HQI najlepiej jakbyś użył. z 6 x 150 ? tak sądze :) teraz sobie pomyśl. na światło 2tys zl.

akwarium jak patrzyłem za samo szkło dasz 6000zł ! minimum ! Masz tyle kasy czy twoje posty to tylko prowokacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sory ale zajmujesz się nie istotnymi rzeczami bardziej to chcesz sobie chyba poopowiadać niż faktycznie coś zrobić. Nie odpowiadasz na konkretnie zadane pytania tylko zadajesz kolejne nie istotne. Jak można planować tak słabe oświetlenie do takiego zbiornika nie rozumiem jednej rzeczy, jeżeli mówisz że kasa nie gra roli bo to rodzice będą płacić itd to dlaczego planujesz np chińskie filtry i niespełna 150W na min 2tys l wody!!?? Takie jakieś dziwne podejście do tego masz. O Tym że "jutro" idziesz do szklarza to już chyba mówiłeś dosyć dawno.

 

Zapytam ponownie jeżeli mówisz że postanowione i akwarium będzie stało to kiedy to będzie??

Jak z remontem tej piwnicy?? Zrób zdjęcie tego pomieszczenia w piwnicy i wstaw w tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no nie przesadzajmy ja mam tylko 120 W na 1300l - można?? nie potrzeba wcale dużo światła no chyba ze to ma być Holender ............ Rośliny też by rosły ale tylko np pod samymi lampami powiedzmy 2x150 w Można ?? Ale wszytko inne w tym temacie jak sami widzicie to czysta ....piiiiiii piiiiiii piiiiii - cenzura :P

 

Kolego tak czy tak ja ci życzę powodzenia ale minie za 2 albo 3 lata zanim dowiesz się jak to zrobić Tak jest twój zapał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napadliście na niego z zupełnie niewiadomych mi przyczyn. Napisał przecież , że nie stawia zbiornika jutro, a pojutrze chce z nim ruszać. Ma na to cały rok. Jako , że ma już dwa inne akwaria kompletnym bezsensem jest stwierdzenie , że nie wie nic. Skoro ma dwa zbiorniki, a chce trzeci znaczy o , że jest to jego pasja. My natomiast jesteśmy na forum, na którym chciałby uzyskać odpowiedzi na nurtujące go pytania i fakt, że zaczął od innej strony nie ma tu żadnego znaczenia.

To że dla jednych pieniądze są problemem nie znaczy , że są też dla innych, więc zamiast biadolić , że na pewno się nie uda, to jeśli macie jakąś świadomość tematu po prostu odpowiedzcie na pytania.

Nawet jeśli co-2 nie postawi tak wielkiego zbiornika to ten temat jak to napisała Madzik może się przydać bardzo wielu innym osobom. Sam z ciekawością czytam kolejne posty i czekam aż ktoś napisze coś wnoszącego do tematu, bo chyba każdy marzy o możliwości postawienia czegoś takiego.

Ja w każdym razie trzymam za Twój projekt kciuki i mam nadzieję, że nawet jeśli nie będzie to 2100l, to przynajmniej 1000.

Pozdrawiam (malkontentów również :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz kolego za nasze zachowanie w tym temacie. Może patrzymy na to faktycznie pod kątem finansowym, ale także profesjonalnego podejścia do tematu.

 

Mimo że mam obecnie 3 akwaria "zalane" i dwa w piwnicy to z moim marnym doświadczeniem (półtora roku) nie podjąłbym się tego tematu.

Ale do takiego projektu nie wystarczy mieć w domu dwa baniaki i na podstawie tego uchodzić za akwarystę. Jeżeli chcesz poznać tego "akwarystę" to poświęć trochę czasu i poczytaj jego pierwsze posty. Poznasz co z niego za spec i co on tak naprawdę "potrafi".

Biorąc się za coś takiego to trzeba także trochę mieć chęci i samemu poszukać informacji w sieci a nie leziesz tylko na gotowe. Kolega shadow ma baniak 1300litrów i przechodził przez tą gehennę, nie tylko filtracja ale także ogrzewanie. Wystarczy poszukać w necie po różnych forach a bez problemu znajdziesz jego temat i krok po kroku co on z tym baniakiem miał. Po tym wszystkim by się z chęcią podzielił swoją wiedzą w tym temacie, ale muszą być zadawane konkretne pytania/problemy a nie:

 

Jaka jest różnica między świetlówkami T5 a T8 ?

Takie informacje to trzeba samemu umieć znaleźć, kolega CO-2 w ogóle nie chce mu się tracić czasu na czytanie i selekcję informacji już zawartych w sieci.

 

Z czym do ludzi, to nie jest 1000 litrów BW, gdzie można by było dwoma dużymi kubłami rozwiązać filtrację, podmiany pompką pod wiertarką i wężami ogrodowymi, światło 2 x 70 HQI, kilka metrów korzeni i kilka wiader pisti.

 

Kiedy w końcu ten temat zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy macie racje ale się trochę nie zgodzę. Niech sobie chłopczyna postawi te tysiące litrów i się sam przekona co to za ból. Kiedyś na innym forum był kolo co stawiał 18000l-w sumie to był basen z szybą od przodu ale można jak się chce i się ma własny dom i wystarczająco dużo kasiorki z tym że tamten pan był poważnym człowiekiem!

Osobiście nie bałbym się takiego dużego jednorazowego wydatku ale potem utrzymanie tego to jak spłata kredytu mieszkaniowego-co innego kupić sobie drogą zabawkę a co innego potem to wszystko utrzymywać przez X-lat.

 

Istotnym elementem tego zbiornika będzie dobry aparat fotograficzny bo wszyscy chcemy widzieć fotki tego cuda.

Kolego CO2 widzę dwa wyjścia 1.Stawiaj pokazuj fotki żeby nam wszystkim szczeny poopadały 2.Bądź realistą i zadowól się akwa 300-500l.

 

Powodzenia-pomimo sarkazmów i szyderstw jesteśmy z Tobą w końcu łączy nas wspólna pasja-co ja nazywam zboczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na wycenę szkła ?? Jak już zobaczę ze serio się tym tematem zajmujesz mogę se swoje strony obiecać pomoc. Nie jestem autorytetem - sam popełniłem masę błędów ale może będę umiał coś podpowiedzieć .

Tylko jeśli serio się tym tematem zajmiesz bo tak to szkoda szczepić języka . Oczywiście możesz Mnie totalnie olać i zrobić po swojemu - Też się nie pogniewam ;)

 

Tak jak ktoś napisał obecnie w sieci jest kilka szczegółowych opisów dotyczących budowy akwarium o podobnej wielkości. Można czytać wyciągać wnioski zadawać konkretne pytania .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie włączyć się do dyskusji, opierając się na własnym "doświadczeniu".

 

Któryś z Was pisał już wcześniej ile kosztowało go wykonanie akwarium znacznie mniejszego niż planowane przez CO-2, ja w październiku 2010 zamówiłem akwarium 200 x 50 x 50 i to nie u szklarza tylko w firmie, która w Bogucinie pod Poznaniem wykonuje od lat duże zbiorniki (głównie słonowodne). Akwarium otrzymałem po 14 dniach, wykonane z szyb o grubości 1 cm, a jego waga wynosi około 100 kg. Tyle gwoli wstępu...

Przyjmując, że akwarium o tych wymiarach waży stówę, to ile będzie ważył zbiornik o pojemności 3000 litrów... 1,5 tony, może 2 tony? Pomijając już sam rozmiar i kwestię wniesienia tego do owej piwnicy... Dźwigiem to czy jakoś widlakiem...

Druga sprawa to poruszana już wcześniej kwestia głębokości i oświetlenia. Nawet zmniejszone przez autora tematu wymiary do 90 cm wysokości mogą powodować problemy z doświetleniem dna i gnicie nawet bardzo ubogiej roślinności. Choć przyznam, że widziałem jeden zbiornik z bardzo skąpym oświetleniem w poznańskiej palmiarni z rybkami , które niemiały oczu... więc można? Można... :D Pudzian dałby radę.

 

Ale prowokacja, przyznam, udana ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Przyjmując, że akwarium o tych wymiarach waży stówę, to ile będzie ważył zbiornik o pojemności 3000 litrów... 1,5 tony, może 2 tony? Pomijając już sam rozmiar i kwestię wniesienia tego do owej piwnicy... Dźwigiem to czy jakoś widlakiem...

 

Jeśli będzie 2100l. to :

10 cm piasku : 440kg

waga pustego baniaka : ok 500kg

szacunkowa wago końcowa ok 3t

Wstawione przez okno pojedyncze szyby :) (to na serio)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie że się ktoś czepia itp.

 

Chodzi o to:

-pytanie o T5 a T8. To przecież podstawowa wiedza :zamieszany:

- viewtopic.php?f=103&t=25863&st=0&sk=t&sd=a&start=40 Spytam wprost: Co to jest?? Mój 7-dmio letni syn ładniej maluje. To na dole to sump? Takie będzie miał komory? Liczyłeś coś czy tylko tak narysowałeś byle co aby by było?

-pytasz o obsadę nie znając wymiarów akwarium? :zamieszany:

-planujesz duży zbiornik nie orientując się w cenach? :D

-kupno szyb to jedno. Sklejenie w domu to co innego. Ceny klejenia u klienta wahają się od 1800 do 4000pln. Cena oczywiście nie zawiera szkła ;)

-projekt przyłączy masz? Doprowadzenie wody, odpływ, elektryka.

-jak planujesz rozwiązać ogrzewanie?

-pytałeś o ceny zaworów, pomp, rur, kleju do nich itp?

 

 

Moje rady:

-najpierw się zorientuj w cenach.

-skalkuluj czy stać Cię na postawienie i utrzymanie takiego zbiornika.

-dokładnie wszystko pomierz , oblicz, narysuj

-zakoleguj się z rysunkiem technicznym, bo takie koślawce to się na ławce w parku maluje

-czy Twoja wiedza jest wystarczająca aby poradzić sobie z takim zbiornikiem

 

Przenoszę temat do innego działu. Jak na razie to SF.

 

Edit:

W każdej miejscowości po sąsiedzku mieszka pan Władek czy pan Staszek który był wychowany na boczku i słoninie i pewnie sam by sobie poradził trzeba mu tylko drzwi przytrzymać.

Powodzenia.

Mało kto ze zwykłych szklarzy zabiera się za zbiorniki większe niż 500-600l. Nie wierzysz? Przejdź się i popytaj.

A Pan Staszek to niech idzie wędzić ten boczek a niech nie zabiera się za akwarium. Jak zbiornik ponad 2000l pęknie, to Pan Staszek Ci powie: widziały gały co brały i że za taka kasę to czego się mogłeś spodziewać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie że się ktoś czepia itp.

 

Chodzi o to:

-pytanie o T5 a T8. To przecież podstawowa wiedza :zamieszany:

- viewtopic.php?f=103&t=25863&st=0&sk=t&sd=a&start=40 Spytam wprost: Co to jest?? Mój 7-dmio letni syn ładniej maluje. To na dole to sump? Takie będzie miał komory? Liczyłeś coś czy tylko tak narysowałeś byle co aby by było?

-pytasz o obsadę nie znając wymiarów akwarium? :zamieszany:

-planujesz duży zbiornik nie orientując się w cenach? :D

-kupno szyb to jedno. Sklejenie w domu to co innego. Ceny klejenia u klienta wahają się od 1800 do 4000pln. Cena oczywiście nie zawiera szkła ;)

-projekt przyłączy masz? Doprowadzenie wody, odpływ, elektryka.

-jak planujesz rozwiązać ogrzewanie?

-pytałeś o ceny zaworów, pomp, rur, kleju do nich itp?

Dobra więc T5 daje więcej światła przy mniejszych rozmiarach

Narysowane na szybko i gdyby w kompie była linijka to bym skorzystał :)

klejenie hmmm a czemu z tatą nie skleić ?? wiem nie dokładnie, ale tata wymyślił ,żeby dać ramę metalową i uszczelnić .

Doprowadzenie wody z kanałów odprowadzenie rura wprowadzona na 10 cm do wody i zassane i do ścieków (przez kibel albo pompa) elektryka : poprostu gniazdka i z akumulatorów i przydomowej elektrowni wiatrowej 2/3 kwh (coś takiego

http://www.generatory-wiatrowe.pl/produkty/index.htm )

ogrzewanie od czajnika z termostatem a ,że grzałka w jednym miejscu to pompa cyrkulacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzenie wody z kanałów odprowadzenie rura wprowadzona na 10 cm do wody i zassane i do ścieków (przez kibel albo pompa)

To ja bym nie chciał przy takim akwa mieszkać jak będzie w nim ponad 1000l ścieków :P Woda z kanałów :lol:

Nie wiem czy zassiesz 10cm rurę i czy kibel Dołączona grafika poradzi sobie z odprowadzeniem takiej ilości wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat wydaje mi się być totalnym S-F. Wiem jednak, że na tym forum jest sporo poważnych ludzi, aczkolwiek nawiedzonych akwarystyką. Zatem podam jedna z koncepcji na duży zbiornik - akwarium ze sklejki. Tutaj link do opisu czegoś co ma ponad 1000l. Idzie znacznie zejść z ceny, wagi oraz uprościć sobie pracę (łatwiej manewrować sklejką niż takimi taflami szkła)

 

http://ghrom.com/lang-pl/akwarium-ze-sklejki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To akwarium nie jest zbyt dobrym przykładem. Z tego co pamiętam to rozszczelniło się po roku.

Koszt sklejki jest niski, należy jednak dodać żywice, maty itp. Po za tym przyda się pomoc stolarza. Jak w każdym rozwiązaniu jest kilka "trików" , które warto znać.

Akwarium ze sklejki jest dobre pod warunkiem budowy zbiornika o litrażu około 1000l i w górę. Inaczej nie jest to opłacalne.

Pewnie zaraz ktoś poda akwarium z betonu. To napisze od razu, że jest to dobre rozwiązanie ale przy budowie zbiornika powyżej 3000l. Inaczej jest to nie opłacalne.

 

 

Nawiązując do wcześniejszego posta założyciela tematu: budowa akwarium w ramie także nie jest zbyt dobrym wyjściem. Koszt wyspawania porządnej ramy, materiału itp, także nie jest niski. A z tego co pamiętam to wklejanie szyb na silikon nie jest dobrym wyjściem. Masz wtedy 3 materiały: stal, szkło, silikon gdzie każdy ma inne warunki pracy. Takie zbiorniki kleiło się na kicie okiennym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z bloczków widziałem a ze sklejki widziałem tu projekt dla welonków a i tak myślałem,że sklejka napuchnie i będzie przecieka a tak na marginesie mam sąsiada stolarza a tata pracuje w firmie drew-*** która robi meble na zamówienie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...