Jump to content

Apocalypt0

Użytkownik
 • Content count

  186
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1

About Apocalypt0

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 02/08/1984

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Żywiec
 1. Apocalypt0

  Oświetlenie LED, akwarium 240 l

  Wystarczy ze kupisz tasmy led na chipe 7030 samsunga, to tasmy na sztywnym profilu + profil alu za kilka zl metr + zasilacz stabilizowany do tego i oswietlenie smiga az milo. power ledy nie sa konieczne , ja uzywam paskow samsunga w akwa o wysokosci 50 cm i sprawdzaja sie lepiej niz 3 mocniejsze swietlowki:)
 2. Przenosiłem akwarium 300l i lekkie to ono nie było... Wszystko zależy od tego gdzie chcesz je przenieść , jeżeli do innego pomieszczenia na tym samym poziomie to po spuszczeniu wody w czterech razem z szafką jakoś przeniesiesz. Ale opcja przenoszenia na inny poziom po schodach itp moim zdaniem nie wchodzi w grę, nie ryzykował bym. Ja osobiście poświęciłem troche czasu i przenosiłem wszystko osobno.
 3. Apocalypt0

  Akwarium 290l a oświetlenie

  Hmm mocy jest wystarczająco. Mi przy podobnym przeliczniku w/l rósł nawet mały heniek. Kiedy były wymieniane swietlówki i jaka mają barwę? Jakie odmiany roślin nie chciały rosnąć?
 4. Apocalypt0

  Akwarium 290l a oświetlenie

  Przy wysokości 60cm świetlówki sobie poradzą. Podejrzewam że macie po prostu za mało oświetlenia dla bardziej wymagających roślin. Podaj może ile w tym momencie jest oświetlenia , chodzi mi o moc w watach.
 5. Apocalypt0

  [300] - w stylu nature

  Najwyrazniej wystarczy im nawóz produkowany przez ryby. Co do korzeni to ciężkie pytanie, pojedyncza gałązka idzie do samej góry, kilka (dwie może trzy) kończą sie w połowie zbiornika, a reszta jest poziomo na kilku kamieniach.
 6. Apocalypt0

  [300] - w stylu nature

  Tylko podmiana co 3 tygodnie nic poza tym.
 7. Apocalypt0

  [300] - w stylu nature

  Dziękuje bardzo . Najlepsze jest to że taki efekt uzyskał się sam ... Po tym jak toczyłem boje z wszelakiego rodzaju glonami ,z milionem różnego rodzaju nawozów i sposobów ich podawania powiedziałem sobie KONIEC! Wyłączyłem CO2 , wyłączyłem połowę oświetlenia, skróciłem czas oświetlenia, przestałem podawać jakiekolwiek nawozy. No i po ponad pół roku akwarium żyje sobie samo w taki sposób:) Jedyne co robię to mała podmianka co 3 tygodnie.
 8. Apocalypt0

  [300] - w stylu nature

  Jeżeli dobrze pamiętam to jest to microsorium pteropus ale 100 % pewności nie mam. Ogólnie na tym korzeniu są 3 rodzaje microsorium oraz anubiasy.
 9. Apocalypt0

  [300] - w stylu nature

  Aktualizacja , jakość taka sobie bo telefonem.
 10. Apocalypt0

  Proszę o identyfikacje rybek czy są "Kotne"

  Po pierwsze zadajmy sobie pytanie, czy będziesz miał co zrobić z tak wielką iloscią narybku??
 11. Apocalypt0

  wymiana filtraz unimax 150 na e701 lub e901

  Jeżeli zmiana to na e901 ,filtracji nigdy za wiele:) A poza tym nie zapominaj że wydajność filtrów podawana przez producenta jest zawyżona i jeżeli podaje on że filtr nadaje się do akwarium 300 litrów to faktycznie trzeba przyjąć margines i odjąć minimum 100litrów...
 12. Apocalypt0

  Proszę o identyfikacje rybek czy są "Kotne"

  Co do odławiania ryb do kotnika , dla mnie jest to niepotrzebny stres dla samicy i innych ryb które co chwile widzą siatkę w akwarium. Ja stawiam na naturę i odpowiednio zarośnięte akwarium. Nie używam żadnego kotnika a w zbiorniku pływa mi kilkadziesiąt sztuk zdrowego narybku platki.
 13. Apocalypt0

  Problem z Barwniakami Czerwonobrzuchymi

  Cześć. Na Twoim miejscu nie przejmowałbym się, one po prostu potrzebują czasu. Moje barwniaki miały dokładnie tak samo na początku a teraz są wzorową parą regularnie składającą ikrę. Są dużo spokojniejsze od kakadu które u mnie polowały na krewetki i narybek , barwniak je natomiast ignoruje:)
 14. Apocalypt0

  [300] - w stylu nature

  Dziękuje bardzo:) Co do buszu to faktycznie jest konkret... Z prawej strony zbiornika już praktycznie nie ma miejsca ,ale nie przycinam nic bo na zalanie czeka 840 litrowy zbiorniczek a tam miejsca jest sporooooo;D Haha tak dokładnie myślę tak samo że te kabelki i inne ciekawostki będą dla niego nie do odrzucenia i dlatego jest już przycięta płyta meblowa:) Dodam jeszcze zdjęcie małego z przodu, bo ten tył jakoś mało go przedstawia
 15. Apocalypt0

  [300] - w stylu nature

  Rośnie kolejny akwarysta:)
×