Skocz do zawartości

3750l.zbieram info.


Co-2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mogę napisać Tylko Tyle- hahahahahahahahah To co piszesz wskazuje na Jedno - Zero wiedzy ( albo znikoma) Daj sobie na wstrzymanie i na początek znajdź firmę która ci wyceni samo akwarium . A potem jak już podniesiesz szczękę z podłogi policz koszty Utrzymania i przedstaw Rodzicom . A jak im juz szczęki wrócą na miejsce to dolicz koszty całej reszty i Zamknij Ten Temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać Tylko Tyle- hahahahahahahahah To co piszesz wskazuje na Jedno - Zero wiedzy ( albo znikoma) Daj sobie na wstrzymanie i na początek znajdź firmę która ci wyceni samo akwarium . A potem jak już podniesiesz szczękę z podłogi policz koszty Utrzymania i przedstaw Rodzicom . A jak im juz szczęki wrócą na miejsce to dolicz koszty całej reszty i Zamknij Ten Temat .

Amen :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie robia akwarystyka ale stwarzają taką możliwość.

Z rybami nie jest tak jak z psem. Lepiej psu z bezdomnym ale z prawdziwą miłością niż z bogaczem ale bez miłości i troski. No a niestety z rybami jest inaczej bo kiedy chcesz na to wydać 20zł to po prostu szczęśliwego domu nie stworzy obojętnie jakbyś kochał rybkę. ;)

 

Ale odchodzę już od tematu. Czekam na rozwój wydarzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kasa otwiera pewne możliwości ale tylko jej brak zmusza do konstruktywnego myślenia . Internet też otwiera drzwi do OGROMNEJ WIEDZY - i co z tego jak kolega zadaje pytania .......Podstawy - podstawy

 

Nie istotne w sumie kiedy ja zakładałem swoje tez mało kto wierzył - zobaczymy .

 

Kilka Pytań

 

Na czym postawisz Akwarium ??

Kto ci je sklei i za ile ??Gotowiec czy klejone na miejscu ??Rozmawiałeś już z Jakąś firmą ??

Masz w piwnicy odpływ do ścieku i dostęp do wody ??

Woda zwykła kranówa czy uzdatniana ??Jeśli uzdatniana to w jaki Sposób ??

 

Pytam z Ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do rachunków za prąd to rodzice płacą a jak będzie te 3750l. to usunę to 192l.

po tej wypowiedzi urwał mi się kontakt z rzeczywistością. :zamieszany:

 

 

Polecam policzyć sobie już nie głupie koszty jednorazowe szkła, ryb i sprzętu całego, tylko miesięczne koszty świecenia, filtrowania i grzania.

 

ale ja to rozumiem jednak wszystko, kazdy chciałby mieć takie akwarium jak pan Amano i nie ma co kogoś ganić za to, ale trzeba myśleć trzeźwo...(na zdjęciu pan Amano(cały) i jego akwarium(ok. połowy))

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym postawisz Akwarium ??

Kto ci je sklei i za ile ??Gotowiec czy klejone na miejscu ??Rozmawiałeś już z Jakąś firmą ??

Masz w piwnicy odpływ do ścieku i dostęp do wody ??

Woda zwykła kranówa czy uzdatniana ??Jeśli uzdatniana to w jaki Sposób ??

Akwarium na normalnej, grubej podmurówce .

Akwa klejone na miejscu przez szklarza o koszty dziś popytam ale na pewno nie mniej jak 3k.

Tak.

Zwykła woda kranowa ale jest ona z śladową ilością chloru .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Mogę napisać Tylko Tyle- hahahahahahahahah To co piszesz wskazuje na Jedno - Zero wiedzy ( albo znikoma) Daj sobie na wstrzymanie i na początek znajdź firmę która ci wyceni samo akwarium . A potem jak już podniesiesz szczękę z podłogi policz koszty Utrzymania i przedstaw Rodzicom . A jak im juz szczęki wrócą na miejsce to dolicz koszty całej reszty i Zamknij Ten Temat .

 

Nie chce mi się zaglądać w jakieś tabelki itp. Ale przy 0.9m wysokości akwarium. Grubość szyby będzie oscylować w granicy hmm....2x15mm? Czy wyjdzie jeszcze grubsze?

 

 

Akwa klejone na miejscu przez szklarza o koszty dziś popytam ale na pewno nie mniej jak 3k.

 

3k? To za za samo klejenie. A ile za szkło?

 

Koszt założenia takiego zbiornika wyniesie około 15000pln. Do tego ogromne koszta utrzymania. Piszecie o podmiankach itp. Uwierzcie mi, że jest to znikoma suma. Policzcie koszta prądu i ogrzewania takiego zbiornika.

Przy okazji ;). Stawiając taki zbiornik trzeba przeglądać naprawdę wiele projektów i szukać najlepszych rozwiązań. Niestety ale te dobre i tanie w eksploatacji wymagają w początkowej fazie ogromnych nakładów finansowych.

 

Acha. To, że akwa będzie w piwnicy to nie znaczy, że podłoga Ci wytrzyma :P:D :D

Jaki masz fundament w domu? Grubość podłogi? Posadzka jest zbrojona? Czy to tylko wylane 5cm betonu na ziemię? Itp, itd.

 

Zacznij od podstaw. Czyli budownictwo, potem instalacje, możliwość docieplenia ściany za akwarium, dostępność światła(ewentualna hydroponika) i tak dalej.

A na samym końcu ustal jakie możesz postawić duże akwarium.

 

 

Ale ja się nie znam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zacznie się 5 strona pt. Zastanów się!. :zamieszany: No dobra już na niego nakrzyczeliście, pokpiliście ale może czas pomóc? :roll: Ok, warto przestrzec ale nie o tym jest temat. A może jego rodzice mają środki? A jeśli nie to podejrzewam że są dorosłymi ludźmi i gdy koszty przekroczą ich możliwości to albo się nie zgodzą albo zgodzą się na mniejsze. Więc teraz zacznijcie pomagać na temat.

A poza tym ten temat będzie świetną pomocą dla tych którzy będą chcieli założyć akwarium większe niż 1000-1500l.

 

Teoretycznie nie musisz kupować grzałki. Pisałeś że masz dosyć ciepło to możesz założyć akwarium z rybami chłodno-zimnowodnymi. Wg np. welony to są bardzo ciekawe ryby a przy tym bardzo duże. Danio, kiryski i na pewno jeszcze dosyć ryb woli chłodniejszą wodę. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Shadow , moim zdaniem tak samo.

Ale zostawię temat na razie otwarty, może da to wielu osobom do myślenia. Że założenie zbiornika powyżej 1000l nie jest takie proste i tanie jakby się wydawało.

 

Teraz śmiejesz z całego tematu. I chyba jako jedyny wiem czemu ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Postanowione akwa będzie stało ! Tylko nie wiem jakiej wielkości czy 1687,5l do 3000l.

Przyda się pompa cyrkulacyjna ?

Mam pomysł co do filtra tylko jakie wkłady dać (na czer. filtr a na ziel. pompa cyrkulacyjna )

Dołączona grafika

wybaczcie, ale co to ma wspólnego z obsadą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowione akwa będzie stało ! Tylko nie wiem jakiej wielkości czy 1687,5l do 3000l.

Przyda się pompa cyrkulacyjna ?

Mam pomysł co do filtra tylko jakie wkłady dać (na czer. filtr a na ziel. pompa cyrkulacyjna )

Dołączona grafika

 

Kiedy będzie postawione?? Miałeś się zorientować o koszt sklejenia zbiornika więc ile Ci powiedzieli za to?? Nie szkoda Ci miejsca w zbiorniku na taki filtr??? wkłady żaden problem po prostu masa ceramiki i biobali. Pompa jak najbardziej przy takich gabarytach nawet dwie i sporej mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za sklejenie hmmm... nie pytałem ale jutro idę do muzycznej to się spytam o sklejenie tal myślę z jakiego metalu mogę zrobić ramę i może jak będzie jama a w niej szyby to poprostu uszczelnić . Za szkło nie wiem jeszcze nie znam dokładnego wymiaru akwarium ale jak już pisałem to minimum 1687,5l (300/75/75). Jaka jest różnica między świetlówkami T5 a T8 ? Czy może być dla roślin cieniolubnych 2x oprawa 2x58w i 2x18w ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiary może 400x70x75? :P Bo wtedy będzie długie a dzięki wysokości będzie okazale wyglądało. Łącznie to 2100l. Co do lamp to stanowczo za mało. Na oświetleniu się nie znam ale żeby było 0,2W/l musiałoby być łącznie ok. 400 Wat. Zastanów się także nad prostymi czynnościami; odmulanie czy choćby zdejmowanie 3-4 metrowej pokrywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywę podwieszaną na łańcuchach ( fajnie takie łańcuchy wyglądają a ) założę a co do oświetlenia jeszcze to tylko projekty. zobaczymy może mi się uda zrobić projekt pokr . przyjmując Twój wymiar

Wymiary może 400x70x75? ...

Dołączona grafika

gdzie czer to świetlówka 58w , czar z akwa 60 i ziel z akwa 40 lub dam linijkę diod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że twoje podejście do tematu jest tak - nie użyje tego słowa . Nie mówię ze go nie postawisz ale to co piszesz i o co pytasz nie rokuje dobrze na przyszłość . Co ty myślisz ze akwarium 2 tyś. L to zabawka ??? Nie masz pojęcia czym się różnią świetlówki T5 od T8 a chcesz budować system filtracji do takiego akwarium ???

 

Sam wiem jak takie coś sie robi więc widzę CIEMNE CHMURY nad tym projektem . Postawić szkło to jedno a być akwarysta to drugie .

 

Mogę tylko życzyć powodzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...