Skocz do zawartości

3750l.zbieram info.


Co-2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam w planach zrobienie akwarium u mnie w pokoju(który będzie w piwnicy (teraz mam na piętrze i strop nie wytrzyma)jeszcze nie wyremontowanej) 3m/1,5m/1,5m=3750l i nie wiem co by fajniej wyglądało roślinne/Tanganika/Amazonia/Azja/Malawi/jakieś pielęgnice/pyszczaki/wielogatunkowe/a może jezioro polskie, Jakie polecacie ?? i jaki osprzęt do niego(?) temp.powietrza ok.24C czy będę mógł dać tam grzybienie białe/trzcinę jaki filtr ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 91
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z glonami raczej problemów nie będzie są tylko 2 okna pod sufitem to się powiesi mało światła i git, lub z naturalnego drewna/metali dać rurkę zakończoną żyletką tylko taką mini 50cm wyciętą z blachy i ześrubowane/zespawane lub tak jak szczupak napisał naturalne sposoby, a może 2 takie FILTR ZEWNĘTRZNY HW-304B Z LAMPĄ UV-C 9W, wychodzi ,że by filtrowało bardziej od Eheim 2260 http://allegro.pl/filtr-kubelkowy-hw-30 ... 39158.html

http://www.zoologiczny.sklep.pl/Eheim_C ... 3_21___127

Czy gdybym dał same skały,piach kwarcowy i może jakąś pistie,nurzańce akwarium by się nadało dla : Pielęgnica managuańska ,Pielęgnica Meeka i pleco i w jakich ilościach ? oraz głupików na pokarm, to od kolegów będę przejmował :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle jakies gówniane kubełki do tego litrażu nie wydadzą... sump i tylko to (nie jakiś z drugiego akwarium tylko wylany z akwarium bo drugie szkło w 50% wymiarów głównego to następne gigantyczne koszta które wypisze dalej). Czytałem kiedyś pewien temat odnośnie akwarium chyba 5000l. Są to niebotyczne koszta utrzymania: woda (pierwsze wlać później podmieniać) do tego potrzebna jest kanalizacja bo wiadrami tego nie podmienisz, prąd (nagrzewania, pompy z hydroponiki, oświetlenie(minimum jakies HQI po 200w) roślinniak wybij sobie z głowy musiał byś mieć minimum 1500w oświetlenia ;O i czyszczenie do takiego czegoś trzeba mieć badyle a nie jakieś tam czyściki. Wracając do tego co pisałem posiadacz zbiornika tego co pisałem wyżej wydał coś koło 11tys. zł na swój projekt, nie wiem czy tyle masz, akwarium było postawione w jadalni aby cieszył oko bo poto jest akwarium nie ? a jaki ma cel akwarium postawione w piwnicy ? ;o i tak pierw w/w pan od tego gigantycznego zbiornika pchał się w palety nie udany projekt same podmianki z wody RO to wielki kłopot, później w jakiegoś roślinniaka ale też podmianki wody LUB samo nawożenia do takiego czegoś to trzeba lać wiadra nawozów też nie udany projekt. I tak skończyło się na pysiach z jeziora malawi, warunki miał, wódę twardą miał ze studni ale miał więc to też tobie powinienem polecić sam piach kamienie, pysie i trochę czasu. Ogólnie trzeba mieć hajs i predyspozycje na taki projekt tylko jedna sprawa jeżeli ma to akwarium stać w piwnicy to jaki ma to cel, akwarium powinno stać w domu w pokoju gdzie domownicy mogli by je podziwiać.

No cóż trochę się rozpisałem ale mam nadzieje, że pomoże to przy dalszych dumaniach lub zapomnieniu o tym projekcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ,że akwa i pokój w piwnicy będę miał bo teraz mieszkam na piętrze i nie mogę dostawić akwarium większego niż 60l a mam już 192l. i 14l. a co do rachunków za prąd to rodzice płacą a jak będzie te 3750l. to usunę to 192l.

czyli: piach ,skały i jaka obsada ?Pielęgnica managuańska ,?Pielęgnica Meeka, ?pleco, 2+2 skalary, ok.20 kirysków i ?bocje wspaniałe mam taką koncepcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz koncepcje na to jak to w ogóle będzie funkcjonowało, przedyskutuj to z rodziną czy chcą mieć 4tysiące litrów wody w piwnicy + dodatkowe gigantyczne rachunki za wodę i prąd ? Co do pytania to na pielęgnicach się nie znam i powiem tyle. Poczytaj o malawi lub tanganice i wybierz co Ci się bardziej widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pielęgnica Managuańska rośnie do 50cm a tak naprawdę żeby ryba mogła się swobodnie popływać to długość akwarium powinno być min. 10-krotnością jej ciała (Doliczyć do tego ruchliwość, terytorialność, czy żyje w stadach/ławicach/parach czy ogólnie tryb życia) więc według mnie na nią akwarium ździebko za małe. Niektóre ryby do domowych akwarii po prostu się nie nadają. ;)

Pleco też bym tu nie pchała ale tu są różne zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko , spoko ;) Pogadamy jak postawisz ten zbiornik (i tak będziesz musiał poczekać 3 tyg na dojrzewanie) , bo nie chce mi się wierzyć w to co mówisz, a nie ma co zaśmiecać forum :P

ok ok to najszybciej za rok ale już zbieram info. żeby jak będzie to żeby już wszystko wiedzieć (choć nie wiem czy się da)

 

Pleco lidzie trzymają w 54l. :shock: :zamieszany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ,że akwa i pokój w piwnicy będę miał bo teraz mieszkam na piętrze i nie mogę dostawić akwarium większego niż 60l a mam już 192l. i 14l. a co do rachunków za prąd to rodzice płacą a jak będzie te 3750l. to usunę to 192l.

czyli: piach ,skały i jaka obsada ?Pielęgnica managuańska ,?Pielęgnica Meeka, ?pleco, 2+2 skalary, ok.20 kirysków i ?bocje wspaniałe mam taką koncepcja

Za prąd rodzice no niech będzie.... A te przynajmniej 8 tys zł za zbiornik kto zapłaci??? Zgodzę się z przedmówcą że to raczej "porywanie z motyką na księżyc" niż poważne plany (bez urazy:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem napisać o koszcie samego szkła.

Ale jest jeszcze jedno ale. mało kto ma drzwi szerokie na 1,5m. chyba ze wniesiesz tam w cześciach. szkło o grubości 10cm ? Bo nie widzi mi się cieniutkie :) Waga samego szkła bedzie wynosić ponad 500kg. Jeszcze Tobie piwnica się zarwie i wpadniesz z tym akwa do piekła...

Nie realne plany jak dla mnie. Jeśli mówisz że "rodzice" na pewno postarają się aby to Tobie wybić. Rachunki za wode bedziesz miał ogromne. Prąd. Grzałka chyba bedzie z paru czajników elektrycznych. albo jakiś piec stawiać koło akwa aby utrzymać temp 25"c bo ogolnie w piwnicach temperatura jest niższa.

Z tego co pisałeś, wybierasz jakiś chiński bubel. więc... samo się nasuwa na myśl.

Podam Tobie koszta założenia mojego akwa.

210litrów.

Akwarium 600zł.

Mebel na zamówienie 400zł.

filtr 300zl

grzałka terrmometr, podbieraki i inne zabawki około 100.

ryby 300zl

rosliny150.

ozdoby 100.

co2 300

łącznie około 2250zł. nie licze nawozów, pokarmów. drobnych rzeczy.

 

W twoim przypadku za same filtry tyle musisz dać.

Gdzie akwarium ? Ryby ? ewentualnie metalowa konstrukcja z tregli jako szafka ?

Przemyśl czy masz tyle kasy (rodzice) i czy ogólnie ma to sens.

 

Z tego co piszesz ze rodzice beda za prąd płacić... Widać że coś snujesz ale nie realnie. No chyba że twoi rodzice są posłami albo lekarzami. To wtedy pomysł jest w 100% realny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny temat hipotetycznych rozważań który powinien być przeniesiony do działu "rozmowy... "

 

A ode mnie, biorąc Ciebie na poważnie (ciężko mi to idzie) - Na forum jest tylko kilka osób, które realnie mogą Ci pomóż, ale w sieci jest o wiele więcej takich baniaków które już funkcjonują i jest opis "z czego się składają". Wytęż swoje komórki i poszukaj sam trochę na ten temat.

 

Co do wymiarów nie robiłbym akwarium o wysokości 1,5m. myślę że 75 cm do 1m `zupełnie wystarczy.

 

Po co Ci te 20 kirysków? tak samo ten skalar 2+2 to tak jak byś wpuścił 4 gupik do 240l.

 

Chłopie, nie czekaj jak ktoś ci poda gotowe rozwiązania na temat filtracji, ogrzewania i innych. Wytęż się i poszukaj trochę w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w planach zrobienie akwarium u mnie w pokoju(który będzie w piwnicy (teraz mam na piętrze i strop nie wytrzyma)jeszcze nie wyremontowanej) 3m/1,5m/1,5m=3750l i nie wiem co by fajniej wyglądało roślinne/Tanganika/Amazonia/Azja/Malawi/jakieś pielęgnice/pyszczaki/wielogatunkowe/a może jezioro polskie, Jakie polecacie ?? i jaki osprzęt do niego(?) temp.powietrza ok.24C czy będę mógł dać tam grzybienie białe/trzcinę jaki filtr ???

Fantazja ,marzenia rzecz piękna i ciekawa konwersacja zaczęta od końca tematu . Myślę że na tym etapie ten projekt dobiega końca.

Sprawą podstawową od której trzeba było zacząć jest jak umieścić zamówiony o tych wymiarach zbiornik w piwnicy?(podając wszystkie realia.Budowa takiego zbiornika w piwnicy na miejscu też mało realna,o czym dzieciaki niewiedzą(że nie wszystko da się podnieść rączkami).

Radzę przenieść projekt do przydomowej oranżerii będzie bardziej realny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie jednak troszkę mniejsze 2430l.3m/0,9m/0,9m.

Jaka jest najdłuższa świetlówka mniejsza od 3m? znalazłem 1,5m a czy są większe ??

Jaką grzałkę mam zastosować do podwyższenia temp o 2C ??

Akwarium będzie już dojrzewać w 2012roku na feriach !

Na ile pielęgnic pawiookich i ile Arowan może być takie akwarium ? \i jakie jeszcze rybki/y mogą razem z nimi być ?? Madzik dzięki jak Ty chciałaś mieć pawiookie to ja też 8-) :lol:

Czym skleić /zalać szkłem czy co żeby nie pękło :roll: i co by było lepsze szkło czy pleksi ?

Akwa mi się wyobraża z piachem kwarcowym tło czarne,bez roślin, dużo skał i jakieś takie korzonkiDołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dać 2-3 mniejsze pozostawiając nieoświetlone części. z Pawiookimi roślinnego nie założysz więc oświetlenie nie musi być silne.

Ojejej, grzałka do czegoś takie. Do 500l stykną 2x200W więc ty by tak 1x1800W. :P

Arowany rosną do 70-80cm. Akwarium wg. mnie za małe.

Eh, ja bym dała 4+4 Pawiookie. Co do innych ryb to nie wiem bo jak dorosną do tych swoich 30-33cm to takie 10-16 centymetrowce będą na śniadanie. :D

Pleksi mocniejsze.

 

I nie kupuj takich sztucznych obrzydlistw! Masz tu duże korzenie naturalne:

http://allegro.pl/super-korzenie-do-akw ... 75687.html

http://allegro.pl/korzen-rozeta-nr-13s- ... 46631.html

http://allegro.pl/korzen-super-amazonka ... 37684.html

http://allegro.pl/korzen-perla-nr-11s-7 ... 46191.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...