Jump to content

e_gregor

Użytkownik
 • Content count

  333
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About e_gregor

 • Rank
  Tubylec

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Wrocław
 1. e_gregor

  [450l] Ogólne

  Cześć po długiej przerwie Szkoda, że nie widać starych fotek (imageshac...). Wiele sie zmieniło przez ostatnie lata. Oddałem akary bo zdewastowały wszystko. Zmieniłem podłoże na żwirek rzeczny. Filtracja w postaci sumpa 140l i pompy aquarel 1000l/h. Oświetlenie 2xHQI 70W. Obsada to zbrojniki niebieskie, mieczyki, barwniaki szmaragdowe. Do tego przygarnięte "wyrzutki" w postaci kardynałków chińskich, razbor klinowych.
 2. e_gregor

  Piasek na podłoże / Piasek a kirysy.

  Też przerabiałem kiryski na czarnym bazalcie. Teraz stosuję tylko piach i ewentualnie żwir rzeczny Ogólnie jakie by to ryby nie były to taki żwir bazaltowy nigdzie w naturze nie występuje. Jeśli gdzieś są jakieś skały pochodzenia wulkanicznego to są wygładzone przez erozję.
 3. e_gregor

  Belka HQI do 450l

  To ma być akwa roślinne, którym ktoś będzie się często opiekował? Taka belka to pełen wypas ale to dużo światła i łatwo w takim układzie o glony. U siebie w 450l mam 2x54W T5 plus około 50W w dodatkowych zwykłych świetlówkach daylight do doświetlania boków. Troszkę mało, ale dla średnio wymagających roślin daje to już radę a zależy mi na małych rachunkach za prąd. 4x T5 80W wydaje się być dobrym wyborem w Twoim przypadku.
 4. e_gregor

  Akwarium podłączone do CO, prosze o pomoc

  Też bym to zrobił na takiej głowicy z kapilarą. Kapilarę można zabezpieczyć przed kontaktem nawet rurką do napowietrzania. Akwa ma tak dużą bezwładność, że nawet izolacja czujnika styropianem nie zaburzyłaby regulacji Sam o tym myślę na najbliższą zimę bo niedawno założyłem sumpa i byłoby gdzie zamontować wymiennik ciepła (choćby z węża)
 5. Jestem pod wrażeniem. Rewelacyjna sprawa. Elektronika to widać że banalna ale sterowanie tego przez neta to piękna sprawa. Często niema mnie w domu a służbowego kompa z iPlusem mam niemal zawsze przy sobie. Trzeba chyba będzie kupić Raspberry Pi...
 6. e_gregor

  Budowa Filtra Zewnętrznego akwarium 70l

  Nie no racja - pewne rzeczy trzeba po prostu sprawdzić w praktyce. Ja się tylko obawiam, że ta pompka zużyje się mechanicznie. Nie przegrzewa się ale mam przeczucie że w środku jest silniczek prądu stałego z komutatorem, który to komutator dość szybko się zużywa.
 7. e_gregor

  Budowa Filtra Zewnętrznego akwarium 70l

  Jak byk napisane, że ta pompka nie jest przystosowana do pracy ciągłej. Daje całkiem spore ciśnienie jak na takie maleństwo ale przez to pewnie ma kiepską trwałość.
 8. Dzięki za wyjaśnienie. Faktycznie w takim przypadku komin ma sens Na forum chyba nie wrzucałem swojego baniaka. Jak będę miał w tygodniu chwilkę to obcykam całość. Powiem tylko, że wystartowałem go ze zwykła filtracją. Chciałem udowodnić, że na ziemi można postawić akwa na południowym oknie. Glonów było tak wiele, że zbierałem garściami a ryby i tak nie miały gdzie pływać. Zrobiłem hydroponikę. Kilka tygodni i glony zniknęły.
 9. Cześć. Gratuluję pomysłu i eksperymentów. Sam mam mały zestaw hydroponiczny - zbiornik o szerokości 90x22x25h na parapecie i nad nim doniczka "korytko" 80cm z roślinkami zasadzonymi w keramzycie. Nie rozumiem jednego - po co Ci komin? Ryzyka zalania przy takiej konstrukcji niema gdy filtr jest nad akwa i odpływ bezpośrednio do baniaka. Ja bym na Twoim miejscu (jak mam u siebie) umieścił głowicę pompy bezpośrednio w akwa. No chyba, że boisz się o jakiś narybek, że zostanie wciągnięty. Pozdrawiam
 10. e_gregor

  Szafka z Ikei – wytrzyma?

  Jakie to ma znaczenie ?Nie przejmują praktycznie ciężaru Ciężaru statycznego akwa nie ale czy to się nie poskłada jak się zamiesza wodą albo oprze o akwa?
 11. e_gregor

  Moja bimbrownia z butli po gazie propan-butan

  Ale jaka jest zaleta takiej bimbrowni? Na pierwszy rzut oka widzę zaletę w postaci możliwości ustawienia stałego wypływu gazu.
 12. e_gregor

  [42l] nietypowe 70x40x15h

  Nic się nie zmieniło. W akawa pływa kilkadziesiąt krewetek RC, które cały czas się rozmnażają i na razie nic więcej
 13. e_gregor

  Plexi pod korytko hydroponiki

  Tia, silikon i plexi. Powodzenia. Ja mam hydroponikę z doniczki balkonowej. Tanie, skuteczne i bezpieczne. Nie muszę się bać że się rozleci. Żeby dobrze uszczelnić to radę zastosować jakieś skręcane złączki i do tego dobrać gumowe o-ringi. Wtedy będzie git
 14. e_gregor

  [450l] Ogólne

  Glony to bardziej kwestia za słabej filtracji. Tetra ex700 nawet wsparta przez wewnętrzna głowicę z gąbką nie ogarniają kuwety po takich dużych rybkach. Doskonale widać to gdy ruszę roślinkami - wytrząsa się z nich ogromna ilość syfu. Po prostu filtry go nie wyłapują wiec osiada na roślinach. A to jak wiadomo glonom na pewno nie szkodzi...
 15. e_gregor

  [102l] ogólne

  Kakadu dobrze się czują mając łupiny kokosa. Widzę że w Twoim zbiorniku nie mają kryjówek.
×