Skocz do zawartości

[112l] ogólne - "Era prętników" akt. str. 12


mandy29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Hmm... nie jestem pewien czy to pawie oczka. Ale nie jestem ekspertem więc wybaczcie mi jeśli popełniłem błąd :lol: Jeśli chodzi o gupiki to nie wiem czy same samce będą mogły być w tym baniaczku. Niby potyczki są niegroźne , ale ja bym na twoim miejscu nie ryzykował... Aha , z powszechnych źródeł wynika , że na skalarki 200 litrów :lol: Co do trójbarwnego nie wiem czy samica jest srebrzysta , ale na pewno jest mniej barwna. Po za tym wyraźny dymorfizm występuje u karłowatych a co do reszty... nie wiem. W moim sklepie powiedziano mi , że są to prętniki "karłowe" , a mój wujek zaprzeczył temu i wynikło z tego , że są to trójbarwne. Sprzedawcy mówili , że nie za bardzo da się odróżnić samca od samicy , ale chyba wierzę im na słowo - bo wg mnie ryby niczym nie różniły się od siebie , a wątpię żeby mieli same samce...

 

ahaed: wieRZę. Wymiana na wiara. A z wieży, to można skoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Piękne!

Cudne!

Wspaniałe!!

Za dużo masz takich komentarzy. W głowie Ci się już przewraca od tego i nic już nie robisz w akwa :P

 

Jak dla mnie zbiornik?

Delikatnie mówiąc?

Lipa :P

 

 

Więc tak:

- skałki z prawej. No wiesz Ty co? :shock: Takie coś się daje nad oczkiem w ogródku zaraz obok ceramicznego krasnala. Wymieniłbym je na kilka kamieni. Utworzysz podobne groty, ale całość będzie zdecydowanie bardziej naturalna.

- korzeń po lewej. Świetny, rewelacyjnie się tam komponuje.

- trawnik. Z resztą aranżacji tworzy stonowane wejście w mroczny świat. Bardzo tam pasuje. (ps: powodzenia przy przesadzaniu go :D )

- rośliny: Troszkę brak drugiego planu, ale wcale to tutaj nie przeszkadza. Mam jedynie zastrzeżenia co do samego tyłu aranżacji. Kryptokoryna i inne o dużych liściach zdecydowanie do wywalenia. Tam powinien się znajdować jeszcze jeden korzeń tego typu co masz. I rośliny o drobnych liściach.

 

W obecnej chwili przytłaczają najbardziej te wielkolistne rośliny. Tył powinien zdecydowanie bardzie wtapiać się w otoczenie a nie wyróżniać.

 

Nie grzebałaś w tym akwa już za długo :P

Spoczęłaś na pozytywnych komentarzach i się rozleniwiłaś :P

Masz rękę do aranży a ten już osiąga powoli swój koniec. Rośliny się rozrosły, wszystko działa jak nalezy, ładniej nie będzie. Pora coś pozmieniać.

 

 

Ps: jak ktoś się wpisze niżej, że fajne akwa itp. To uwalę dłonie przy samych łydkach, żeby więcej nie pisał :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skałki to się niestety muszę zgodzić z przedmówcą ;). Troszkę psuje cały naturalny klimat akwa ;). Ogólnie jest bardzo ładnie, trawniczek świetny, aż ma się ochotę tam wejść i go podeptać :D . Sama mam zamiar zrobić taką jaskinię dla moich sumików ale z prawdziwych kamoli, Ty też tak zrób ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc petycja o wywalenie skały została rozpatrzona pozytywnie i przyjęta do realizacji, tak zresztą jak inne rady "ojca dyrektora" :twisted:

 

Jeśli chodzi o gupiki to nie wiem czy same samce będą mogły być w tym baniaczku. Niby potyczki są niegroźne , ale ja bym na twoim miejscu nie ryzykował...

O jakich potyczkach mówisz? Te gupiki mają tak stępione instynkty, że pływają razem jak parka. Albo jak jakieś ławicówki.

 

Aha , z powszechnych źródeł wynika , że na skalarki 200 litrów :lol:

Co do mojego nowego akwa myślę, że nie skrzywdzę ich trzymając parki skalarów w akwarium biotopowym o odpowiedniej dla nich "książkowej" wysokości, pomimo tylko 160l pojemności.

 

Co do trójbarwnego nie wiem czy samica jest srebrzysta , ale na pewno jest mniej barwna. Po za tym wyraźny dymorfizm występuje u karłowatych a co do reszty... nie wiem. W moim sklepie powiedziano mi , że są to prętniki "karłowe" , a mój wujek zaprzeczył temu i wynikło z tego , że są to trójbarwne. Sprzedawcy mówili , że nie za bardzo da się odróżnić samca od samicy , ale chyba wierzę im na słowo - bo wg mnie ryby niczym nie różniły się od siebie , a wątpię żeby mieli same samce...

Posiadam prętniki karłowate, parkę zwykłego standardowo ubarwionego i samca morelowego a właściwie jest to odmiana kolorystyczna karłowatego sunset, więc samice są mniej ubarwione. Muszę dokupić samicę do tej samej odmiany barwnej. Nie są to prętniki trójbarwne.

 

Co do skałki to się niestety muszę zgodzić z przedmówcą ;). Troszkę psuje cały naturalny klimat akwa ;). Ogólnie jest bardzo ładnie, trawniczek świetny, aż ma się ochotę tam wejść i go podeptać :D . Sama mam zamiar zrobić taką jaskinię dla moich sumików ale z prawdziwych kamoli, Ty też tak zrób ;).

Dziękuję, zapraszam w maju na piknik na tej trawce :D

 

Ps.:A może chcesz w spadku tą skałkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja bym dołożył dwa takie korzenie.

Czerwony wychodzi bardziej na środek akwa, niebieski bardziej na prawą.

Ten co teraz jest, on jest...hmmm... nie ukrywajmy tego, samotny. Wystaje jak palec z ....rękawiczki :P.

Wiesz dobrze o co mi chodzi. Jak dla mnie zmiana na plus. Trzeba teraz dokończyć to co zaczęłaś.

 

ps: nie bijecie ze painta, ledwo go w kompie znalazłem :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak zacznę od tego co mi się podoba:

Czyli- Trawniczek (którego jak masz za dużo to mi się by przydał)

A nie podoba mi się miszmasz na 3 planie troszkę to jakoś mało współgra oraz zgadzam się ze Zgredzikiem co do tego korzenia.

No ale wiesz to jest moje zdanie, a akwarium ma się Tobie podobać :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

To był pomysł fioletowego, żeby ten baniak do konkursu wstawiać. :) Ja nawet nie marzyłam o ostatnim miejscu, tylko żeby Takashi po zobaczeniu foty nie zszedł na zawał :mrgreen: Ale jak widać byli gorsi (chociaż nie według mojej oceny).

 

Akwa Piękne super szczególnie trawnik mógłbym się dowiedzieć z jakiego drzewa ten duży korzeń(Może u siebie podobny znajdę)

Nie wiem dokładnie. Ten jeden jest z wierzby, na razie się jakoś trzyma, nie gnije i nie pleśnieje.

 

Akwarium fajne ale szkoda mi tych kirysków

Dziwne, że nie wspomniałeś o kosiarkach :D Dlaczego niby kiryski się męczą? Przez trawnik? Tego nie widać ale tylko połowa akwa jest obsadzona elosiem. Za nim jest pas ze żwirku rzecznego. Jenak częściej kiryski widuję na trawniku. To jedna sprawa. Druga to to, że już niedługo one jak i kosiarki przeprowadzają się do 340l BW.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To był pomysł fioletowego, żeby ten baniak do konkursu wstawiać.

Ona kłamie!!

 

Komu wierzycie? Jej?

Nie żeby to był przymus ale ja idę do panela moda w takim razie :P

Więc jak będzie ? :P

 

Edit:

 

Esku, ona jest naprawdę dobra. Tylko nie zdaje sobie z tego sprawy. Ja nie wiem już jak ją mam motywować :zamieszany:

Pomóżcie mi w tym.

Dziewczyna ma rękę do aranżacji. Dużo lepszą niż ja.

Tylko siedzi taka zamaskowana :P Zamiast zrobic cos naprawdę ładnego w akwarium. Zresztą jej 25l była przykładem możliwości jakie w niej drzemią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem już jak ją mam motywować :zamieszany:

Pomóżcie mi w tym.

Na mnie najbardziej działa motywacja negatywna i... rywalizacja :D

Więc wstawiajcie pokazujcie mi zdjęcia zarąbistych akwa i mówcie: no co ty tak nie potrafisz zrobić? :D:mrgreen:

 

mandy29 widziałem kosiarki a nie wspomniałem o nich bo widziałem że masz dużo roślina a to jest klimat tych ryb ale już to zostawiłem bez komentarza :)

Oj tak bardzo ich klimat, a mech jak im smakuje. Muszę szybciej robić BW bo mi cały oskubią. Ale dla ścisłości mogłeś się doczepić, że to za mały litraż dla kosiarki i skarłowacieje ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...