Skocz do zawartości

[60l] Low Tech


BaCo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dane:

Oświetlenie: 15w świetlówka i 12w

Filtracja: Aqua-Szut Turbo 550

Co2: Bimbrownia

 

Akwarium zalane tydzień temu.

Ziemia ogrodowa z ogrodniczego wymieszana z gliną na to piasek.

Akwarium nie ma dostępu do światła dziennego.

 

Flora:

- Valisineria

- Lotos Tygrysi

- Hygrofilia polisperma

- Moczarka

- Echinodorus ocelot

- Echinodorus amazonicus

- Hydrocotyle leucocephala

- Cryptocoryne aponogetifolia

Fauna:

- 5 Gurami

- 10 Kirysków spiżowych

- Narybek Mieczyka i Molinezji

- 3 gupiki

- 1 Glonojad

 

 

Akwarium 180l pękło i nie miałem co zrobić z rybkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie ryby nie do tego baniaka ale to już chyba wiesz. wystrój ładny będzie mi się podobać jak zniknie ta zupa rybna. Jednak skoro masz jasne podłoże to tu nie zawiedzie Cię ten "mit" z czarnym tłem ;)coś kręcisz z tą obsadą tak jak rafii widzę tam hokejówkę i małego gupika.

Ogólnie za wystrój to 7,1/10 ;) może być ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod piaskiem jest ziemia z gliną.

Zupę rybną mam ponieważ rozszczelniło mi się akwarium 180l i nie miałem co z rybami zrobic wiec je wrzuciłem tu.

Miałem zamiar jak by nie ta katastrofa była by taka obsada para Ramirezek i stadko jakiś rybek i krewetki rc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten ból gdy akwarium się rozszczelni, też miałam kiedyś ten problem z 60l, róg się trochę ukruszył i babrałam się z silikonem, jednak potem sprawa poszła całkowicie, bo tata zbił szybę i było po akwarium.

Akwarium bardzo mi się podoba i uwielbiam piasek w akwarium, chociaż czasami jest kłopotliwy. Bardzo lubię gurami a mozaikowe są najpiękniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BaCo co do obsady ,to rozumiem co się stało,ale to nie zmienia faktu ,że trzeba rybciom znaleźć jakiś nowy dom.

Jeśli chodzi o wystrój to jest elegancko ,tylko ten piasek.Dla takich roślinek jak twoje ja bym bardziej dał podłoże jakieś żwirkowate,bazalt.Roślinki maja ,bynajmniej te co ty masz bardzo dobrze rozbudowany system korzeniowy i dla tych właśnie korzeni jest potrzebny troszeczkę tlen.No w piach biorąc pod uwagę jego gęstość nie ma go tam za wiele.

Masz piękny nurzaniec ,a ja właśnie potrzebuję.

Ale powracając do aranżacji, to jest git i nic na razie nie ruszaj,czekaj.Czekaj ,aż mchy zaczną rosnąć,wtedy pierwsza kosmetyka czyli przycinka.Delikatnie tak około 2-3 mm nowych odrostów.

Potem sukcesywnie co tydzień albo tak jak ja co dwa tygodnie znowu przycinka.

Jak będziesz mchy przycinał będą się robić gęste,normalnie super będą wyglądały takie ubite,właściwie zbite kłęby będą się tworzyć.Pod mchami będą się zbierać różnego typu zabrudzenia.Wtedy nie wiem jak ty odmulasz ale ja za pomocą tylko wężyka delikatnie opukując je zruszasz to co pod nimi jest i wciągasz do wiadra.

Ogólnie duży,bardzo duży plus i oby tak dalej.

Zobaczymy jak wszystko obrośnie gęstym mchem----malina aż się chce patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...