Skocz do zawartości

Jaki filtr???


S'Sayan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siema...

 

Planuję zakup nowego akwarium. Teraz mam 25l, a to co staram się nabyć ma być coś kolo 100/120l.

 

Jaki ja mam w nim filtr zastosować????

 

Wiem, że kubełkowe są lepsze (ale dlaczego???) ale nie mam na filtr dużego budżetu (coś kolo 80/90 zł)

 

Jaki ja mam kupić może trochę dołożyć i kaskadę???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pomiędzy tymi dwoma wybrałbym kaskadę, stosunek ceny do wydajności chyba by przeważył. Chyba że akwarium będziesz miał w pokoju w którym spisz, a cichy szum wody mógłby ci przeszkadzać ;)

Co do ceny: Kaskada poniżej stówy a mini kani grubo powyżej.

 

Możesz rozglądnąć się za innymi firmami, jak producent podaje że filtr jest 80-120l a zakładasz mieć akwarium 120l to nie kupuj takiego tylko większy tak aby jego przepływ wody był 3 razy większy niż litraż akwarium, zbyt słaby filtr odbije ci sie czkawka w postaci glonów lub zatrucia ryb więc ... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dodam więcej info. Ja chciałbym zabudować akwarium tak, aby w meblach zostawić dziurę taką jak np. na barek i tam zamontować akwarium. Czy zmieści mi się tak kaskada????

 

A z wydajnością tych filtrów które napisaliście to jaki byście wzięli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc dodam więcej info. Ja chciałbym zabudować akwarium tak, aby w meblach zostawić dziurę taką jak np. na barek i tam zamontować akwarium. Czy zmieści mi się tak kaskada????

 

A z wydajnością tych filtrów które napisaliście to jaki byście wzięli???

Podstawowe pytanie. Jakie rośliny oraz jakie ryby zamierzasz trzymać w akwarium? I jaki rodzaj akwarium będziesz chciał mieć? Bardziej w stronę Low-Tech czy High-Tech?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierasz filtr nie wiedząc co będziesz hodował i uprawiał?

Chyba jest tak, że najpierw ustalasz jaki typ akwarium chcesz prowadzić, jakie mieć rośliny, ryby, oświetlenie filtrację itd. Najpierw wybierasz jaki typ akwarium chcesz. Później do roślin dobierasz odpowiednie podłoże, a także oświetlenie. Wiedząc jaką ilość światła będziesz mieć w akwarium wiesz czy (i mniej więcej w jakiej ilości) będziesz podawać CO2 oraz nawozy. Do tego wszystkiego dobierasz odpowiedni filtr, który niewątpliwie jest najważniejszą rzeczą w akwarium.

Mniej więcej w takiej kolejności powinno się to robić, a nie byle jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę, jeżeli to ma być akwarium schowane w meblach to raczej wchodzi w grę jakiś filtr wewnętrzny, bo na zewnątrz podejrzewam że Ci się nie wiele zmieści. Coś w tym stylu http://new.aquaszut.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=10&Itemid=55bo zakładam ze będziesz miał akwarium ogólne, przedmówcy wchodzili już w niuanse ale warto poczytać o co im biega ;)

Nie zawsze aby akwarium dobrze funkcjonował trzeba do niego wkładać specjalne podłoża, super oświetlenie - podstawa to cykl azotowy i dbałość o zbiornik i konsekwentne jego sprzątanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być ( choć ja wolałbym do 120l założyć nieco mocniejszy "mini kani 120" jest tak na styk do twojego akwarium, a biorąc pod uwagę że wraz wzrostem zanieczyszczeń w filtrze jego wydajność trochę spada ... na 120l poszukałbym trochę mocniejszego)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini kani to sobie możesz do 25-50l dać, a nie do 100-120.

Nyq masz ten filtr i z doświadczenia wiesz że się nie nadaje. Czy naczytałeś się wypowiedzi na innych forach i tak klepiesz.

Bo ja wiem z doświadczenia że Minikani-120 w 112 litrach i 25 platkach, 10 otoskach i niepoliczalnej ilości krewetek był OK. Nie miałem żadnych problemów z filtracją, parametrami wody i jej klarownością. Platki i krewetki sypały potomstwem na potęgę. Oddawałem do sklepu i po ludziach około 20 sztuk co tydzień. Więc nie wiem skąd masz takie informacje, że ten filtr jest do 25-50litrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mini kani to sobie możesz do 25-50l dać, a nie do 100-120.

Nyq masz ten filtr i z doświadczenia wiesz że się nie nadaje. Czy naczytałeś się wypowiedzi na innych forach i tak klepiesz.

Bo ja wiem z doświadczenia że Minikani-120 w 112 litrach i 25 platkach, 10 otoskach i niepoliczalnej ilości krewetek był OK. Nie miałem żadnych problemów z filtracją, parametrami wody i jej klarownością. Platki i krewetki sypały potomstwem na potęgę. Oddawałem do sklepu i po ludziach około 20 sztuk co tydzień. Więc nie wiem skąd masz takie informacje, że ten filtr jest do 25-50litrów.

Mini kani nadaje się właśnie do tego, co masz ładnie pokazane w podpisie, czyli małżarium 30l. Nie mówię, że nie można mieć mini kani w 120. Tylko jeśli chcemy mieć ładne akwarium (nawet ogólne), bez glonów itd. przez kilka lat, to podstawową rzeczą jest odpowiedni filtr o odpowiednim przepływie wody, dobrze dobranych złożach filtracyjnych itd.

Jak dla mnie możecie trzymać mini kani nawet w 500 litrach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównaj sobie ArT

 

Mini Kani około 130zł.

- Max przepustowość do 350l/h

- Max pojemność akwarium wg producenta 120l (więc mało, jeżeli by się liczyc z tym, że conajmniej musi byc 2x danych producenta to potrzebujesz czegoś 2x mocniejszego) to teoria w praktyce nie wiem.

 

Kaskada FZN 3 około 80-90zł

- Max przepustowość do 1200l/h

- Max pojemność akwarium do 300l

- Zajmuje tylko miejsce na tylnej ścianie więc musiał byś coś wykombinować żeby się tam zmieścił bo bez wątpienia będzie bardziej wydajny niż Mini Kani.

 

No i taka alternatywa to może być wewnętrzny typu Aquael Turbo 650-1100L lub Fan 3 plus.

 

Ja bym na pewno nie brał Mini Kani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...