Skocz do zawartości

szczelność bimbrowni


6max7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to juz było maglowane wiele razy, ale coś mi niewychodzi z tą szczelnością

jak próbowałem silikonem na nakrętki to po kilku dniach silikon odczepiał się od nakrętki

jak próbowałem dodać plasteliny to również po pewnym czasie odczepiało się

jak próbowałem tym klejem z pistoletu to mi stopiło wężyk ;/

jak kupiłem korki gumowe, uszczelniłem silikonem i plasteliną, to bimbrownia wytrzymała 4 dni (a powinna 2 tygodnie), a bąbelki w akwa pojawiły się po 3-5 godzinach.

 

Pomózcie mi.

Jak mogę jeszcze uszczelić ten bimber??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak próbowałem dodać plasteliny to również po pewnym czasie odczepiało się

 

Tego więcej nie próbuj, plastelina jest toksyczna dla ryb.

 

Silikon powinien wytrzymywać...

Jedna osoba na forum robi tak że wywierca w zakrętkach wiertarką otwory o średnicy trochę mniejszej niż wężyki. Później wciska wężyki i tyle. Ponoć działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze próbuję jak najdokładniej uszczelnić silikonem

co do plasteliny dzięki za rade

a co do nakrętek to chyba odpadają, bo ja robiłem test i wsadziłem napowietrzone butelki (mocno zakręcone) do wody i jak mocno nacisłem to powietrze uciekało przez dół zakrętki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę Ci jeszcze jeden sposób, w nakrętkach wiercisz otwory wiertłem 4,5mm wkładasz w nie na siłę wkłady po żelowych długopisach (te grube one maja fi 5mm) usztywniasz to klejem po obu stronach i na to zakładasz węże gumowe. Plus tego jest taki, że ruszając butelkami czy kręcąc nakrętkami nie ruszasz węży które mogą naruszyć klej i rozszczelnić połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wierciłem mniejszym wiertłem, a potem na siłę pchałem wężyki. Na koniec kilka kropel "kropelki" i cacy. Klej nie ma styczności z wodą, więc o toksyczności raczej nie ma mowy. Jak zmieniam zacier to zawsze trzymam nakrętkę, a kręcę butelką. I taka rada jak robisz silikonem to najlepiej odtłuścić nakrętki. Możesz użyć benzyny ekstrakcyjnej lub rozpuszczalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli robi się dziurki mniejsze od średnicy wężyków to trzeba to koniecznie wywiercić wiertłem ! Ja kiedyś zrobiłem otwór punktakiem to niestety jak przecisnąłem to w jednym miejscu była większa przestrzeń i nie stykało ;/ Wszystko było do wyrzucenia także trzeba się do robienia bimbro zabrać porządnie i nie odwalać fuszerki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Napełniać a nie wymieniać ;).

Podawanie co2 na stałym poziomie, na dłużej wystarcza butla niż bimbrownia itp, itd. Można tak długo wymieniać. A koszt butli ?Hmmm....zastanów się ile wydajesz w skali roku na cukier, drożdże i ile się przy tym wszystkim nalatasz ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napełniać a nie wymieniać ;).

Podawanie co2 na stałym poziomie, na dłużej wystarcza butla niż bimbrownia itp, itd. Można tak długo wymieniać. A koszt butli ?Hmmm....zastanów się ile wydajesz w skali roku na cukier, drożdże i ile się przy tym wszystkim nalatasz ? ;)

Ze wszystkim się zgodzę, choć w moim przypadku butlę się wymienia bo nie napełniają na miejscu tylko wymieniają na takiej samej zasadzie jak butlę z gazem propan butan :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Są wyjątki, to fakt. Ja mam butlę 0.5kg, którą się po prostu wyrzuca i kupuje się nową. Ale mało kto kupuje takie zestawy ze sklepu. Ja po prostu nie miałem nic innego pod "ręką". Więc pominąłem całkowicie tą sprawę. Najczęściej się nabija lub tam jak Ty masz: na wymiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w pobliżu mojego miasta ni ma punktów z napełnianiem butli

Do Głogowa masz 20km a tu jest sporo miejsc gdzie możesz butle nabić, polecam na zajezdni PKS

ale nie wiem czy dobrze mówię ale to jest chyba drogie i trzeba co jakiś czas butle wymieniac ;]

Butla z legalizacją i gazem 100zł (na zajezdni PKS)

Dobry reduktor 200-300zł http://sklep.roslinyakwariowe.pl/techni ... -4563.html

Dyfuzor od zrób to sam do 50-80zł

Zaworek przeciwzwrotny 4zł

 

Całość 350zł

 

Opcjonalnie parę dodatków jaki licznik bąbelków, elektrozawór, itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo ale niestety niektórzy nie mają na inwestycję początkową to tak jakby mówić że gdy kupię sobie instalację na baterię słoneczną lub wiatrak to zaoszczędzę :)

Owszem ale można wszystko sobie kompletować powoli nie trzeba od razu wszystkiego kupować i z najwyższej półki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak trochę odbiegliśmy ja jak robiłem na silikon to możesz zrobić taki trik fajny.Gdy nałożysz silikon, palec na niego kropelka płynu do naczyń lub na bagietkę, przepłukujesz wodą żeby nie było go za dużo i to narzędzie bądź palec dajesz na silikon, który ułoży się jak cud marzenie. Ważne żeby nie przesadzić by silikon miał tą swoją lepkość bo jak zrobisz za dużo z tym modelowaniem to silikon może się nie przytwierdzić do powierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...