Skocz do zawartości

szczelność bimbrowni


6max7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co do silikonu słyszałem, że pod wpływem alkoholu, który się wydziela silikon straci swoje właściwości i nie będzie trzymał szczelności.

 

Jak dla mnie jedyny dobry sposób to mniejsze dziury od wężyków i dodatkowo zakleić to ewentualnie jak pisałem wyżej dodatkowo włożyć wkłady od długopisów żelowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Nie chciałbym być niemiły czy coś w sprawie gdzie nie ma nic zbytnio skomplikowanego. Wręcz przeciwnie, jest to jedna chyba z najprostszych rzeczy do zrobienia w bimbrowni. To już trudniej zrobić dobry zacier lub znaleźć dwie pasujące butelki. Idealny przykład uszczelnienia padł już tutaj kilka razy, czyli: dziura minimalnie mniejsza od średnicy wężyka, zalać kropelką dookoła i finisz.

 

Ale jak już temat zszedł na 4 stronę, to przypomniał mi się wątek z gotowaniem kokosa :roll:

Pytanie zaczerpnięte z tamtego tematu: "przyjechać i wygotować Wam te kokosy?" (czyt: przyjechać i uszczelnić Wam te bimbrownie?)

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

? O połowę? Mam rozumieć, że do wężyka fi 6mm wiercimy dziurę fi 3mm?? :shock: Bez przesady. 1mm mniejsza to max i w zupełności wystarcza. Potem jest problem z przełożeniem wężyka i czesto zaczyna się od zginać do środka.

 

Kropelka nie przepali wężyka, robiłem tak nie raz. I wiem, że kilka osób też tak robi i jest oki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli: dziura minimalnie mniejsza od średnicy wężyka, zalać kropelką dookoła i finisz.

 

Nie minimalnie mniejsza tylko o prawie połowę :P i bez kropelki która może przepalić wężyk
Zależy jeszcze jaki wężyk. Jak z twardego silikonu to powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

? O połowę? Mam rozumieć, że do wężyka fi 6mm wiercimy dziurę fi 3mm?? :shock: Bez przesady. 1mm mniejsza to max i w zupełności wystarcza. Potem jest problem z przełożeniem wężyka i czesto zaczyna się od zginać do środka.

 

Kropelka nie przepali wężyka, robiłem tak nie raz. I wiem, że kilka osób też tak robi i jest oki ;)

3mm to może nie, ja wiercę 4, wężyk ucinam pod skosem i wciągam kombinerkami. Zawsze tak robię i zawsze jest szczelne bez żadnych kropelek silikonów i innych udziwnień, więc nie mów ze 1mm to max ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zależy jeszcze jaki wężyk. Jak z twardego silikonu to powodzenia.

 

Ja akurat miałem dosyć twarde, te miękkie załamywały się w moim przypadku po kilku dniach. Przeciągnięcie wężyka dosyć sztywnego i o dość grubych ściankach przez otwór mniejszy o 1mm było już dosyć utrudnione. A kropelką zalewałem dodatkowo. Aby mieć pewność, że jest szczelne.

 

Czyli dochodzimy tym sposobem do wniosku: każdy musi sprawdzić u siebie jaka średnica dziury w nakrętce. Nie ma 100% zasady na to. Zresztą w czym problem? Bierzesz 2-3 nakrętki, wężyk, wiertarkę, komplet wierteł i wiercisz ;). Im wejdzie ciaśniej, tym lepiej. Pamiętać należy tylko aby wszedł naprawdę ciasno i to cała filozofia na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Każdy musi sam popróbować, a metodą prób i błędów zajdzie najdalej ;) Miękkie wężyki są do bani, bo po pierwsze, się zaginają, a po drugie, ciężej je uszczelnić. Kiedyś jak miałem bimbrownię to najlepiej mi było wywiercić otwór o 1mm mniejszy, przeciągnąć i troszkę uszczelnić żywicą z matą szklaną. Później mogłem rzucać butelką i nie ma mowy o jakimś rozszczelnieniu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry sposób podał ktoś wyżej z wkładem od długopisu żelowego. Możemy użyć wtedy wężyków jakich chcemy i gdzie chcemy.Kropelka lepiej skleja nakrętkę z wkładem bo materiały są twardsze.Potem wystarczy parę kropel dookoła machnąć i plastik się ze sobą szczepi na dobre.

Polecam produkt S.O.S Super Klej z Pattexa (firma Henkel).Klej wygodniej dozuje się niż kropelkę bo posiada pędzelek który ułatwia naniesienie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedam zestaw szczelnych nakrętek z wężykami do bimbrowni. Koszt 10zł + koszt wysyłki.

 

Ostatecznie, żeby nabyć korki muszę kupić sobie dwie wody mineralne dla żonki (bo w ciąży) - 4zł

Trochę wężyka igielitowego - 1.5zł/metr = 3zł

Klej kropelka - koszt rozłożony tubki na kilka zestawów 1zł

Piwo - na sucho źle się pracuje 2zł

 

Chętni na gg:2596566

lub pw.

 

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...