Skocz do zawartości

Internetowe sklepy akwarystyczne


rafa9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem podobnego tematu,a warto wymienić się zdaniem na tematy internetowych sklepów zoologiczno-akwarystycznych.

Oczywiście nie mam na myśli allegro.Znalazłem sklep Kirysek.pl-czy ktoś tam kupuje?? jak to jest z opłacalnością i przesyłką-warto tam się zaopatrywać??

A może macie inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

BEZNADZIEJA, ceny są wyższe niż w normalnych sklepach akwarystycznych a to chyba własnie cena powinna zachęcać do zakupów w sklepach internetowych? No chyba, że się mylę ale jak porównywałem sklep kirysek.pl z innymi sklepami internetowymi to byłem niemile zaskoczony, że można mieć taka przebitkę, nie wspominając już o cenie wysyłki.

 

Np:

Kirysek.pl: Akwarium 25 L - 40x25x25 cm - proste czarne - szyba 4mm Cena: 48zł!!!!!!!!!!

Inny sklep: Akwarium proste 40 x 25 x 25 cm Cena: 23zł

 

dalej:

Kirysek.pl: Pokrywa oświetl. prosta - czarna (60 x 30 cm, 1 x 15 W) Cena 107zł

Inny sklep: Pokrywa zwykła 60 x 30 cm 1 x 15 w Cena 75zł

 

Może w przypadku innych produktów nie było by takiej dużej różnicy, ale generalnie jest dużo drożej niż w sklepie, w którym ja się zaopatruje. Oczywiście to tylko moja opinia i nikt nie musi się z nią zgadzać, mówię tylko na podstawie tego co doświadczyłem i co widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja zauważyłem,że ceny w niektórych sklepach internetowych są tańsze niż w zoologicznym,ale jak dojdzie wysyłka to i tak drożej wychodzi.

Ogólnie w sklepach internetowych jest... dużo taniej niż w stacjonarnych.

Oczywiście nie mówię tu o takich rzeczach jak pokarmy itp, ale o sprzęcie - np. grzałki i filtry są zwykle o 10-20zł tańsze niż w stacjonarnych sklepach.

Dla przykładu AquaEl Turbo Filter 350 w internecie kosztuje ok 45 zł, a w dużym stacjonarnym sklepie widziałem go za prawie 80zł...

Zakupy przez internet się zazwyczaj bardzo opłacają, ale pod warunkiem że kupujemy większość ilość sprzętu [np. kompletujemy sprzęt do nowego akwa], w przeciwnym wypadku koszt transportu powoduje że zakupy przestają się opłacać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja się wypowiem jako przedstawiciel sklepów internetowych :)

 

Zakupy w necie są opłacalne od pewnego poziomu sumy zamówienia, zwykle już przy 50-60 pln zwraca się koszt przesyłki (w porównaniu do sklepu stacjonarnego). Problem można rozwiązać poprzez zakupy zbiorowe - umawiam się z kolegą akwarystą i robimy wspólne zakupy płacąc za jedną przesyłkę.

Inna zaleta - możesz kupić wiele rzeczy, których nie ma w Twoim sklepie lub jesteś leniwy i nie chce Ci się jechać na drugi koniec miasta :)

 

Jak kupować żeby się nie naciąć? Czytać regulaminy, szukać na stronie danych firmy, czytać opinie, sprawdzić jak długo sklep istnieje w sieci. I zawsze mieć w pamięci, że najtaniej nie zawsze musi znaczyć najlepiej.

W razie potrzeby wysłać mail lub nawet zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

... ale znam dobry sklep z akwariami i pokarmami które są sporo tańsze tam jest wszystko nazywa się ogród i dom ale to nie jest sklep internetowy wszystko tam jest tanie nawet taniej niż na allegro

 

Daj linka lub adres sklepu. Masz moją zgodę na to.

Pokaż mi tańszy sklep niż internetowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... ale znam dobry sklep z akwariami i pokarmami które są sporo tańsze tam jest wszystko nazywa się ogród i dom ale to nie jest sklep internetowy wszystko tam jest tanie nawet taniej niż na allegro

 

Daj linka lub adres sklepu. Masz moją zgodę na to.

Pokaż mi tańszy sklep niż internetowy.

Ja np. mam do tego sklepu tylko 10 km. nie wiem jak wy :D:arrow:http://www.oid.pl/informator4.php?i=135 ... ID=#czytaj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Jak zapytałem o ceny to nie odpisali.Ale jak pod innym nickiem zapytałem dzień później czy mają taki a taki asortyment odpisali,że tak.

Uwielbiam takie sklepy :D. Ciekawe jak potem wygląda sprawa ewentualnej reklamacji? Trzeba wtedy od razu szukać "Panów w czarnym BMW" ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byliście więc nie wiecie wszystko jest tam spoko np. oddawałem filtr na gwarancję do nich oczywiście filtr z mojego powodu nawalił ja tam nic nie mówiłem i naprawili. Oczywiście dzwonią jak już sprzęt jest naprawiony w szczególności pokarmy mają bardzo tanie ale mają tylko w oryginalnych opakowaniach bo na allegro sprzedają także sypane do woreczków

Dawno tam nie byłem bo nie mam bardzo czasu ale muszę kiedyś wpaść

Co do reklamacji na prawie każdy produkt jest tam jakiś tydzień czy ileś na złożenie reklamacji zależnie od produktu który został zakupiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Ja kupywałem w robizoo http://www.akwaria.net

Było tanio akwa proste 72l + filtr +grzałka + siatka, tapeta, pokarm, uzdatniacz.

Zapłaciłem 168zł + 30 zł transport

U mnie w zoo 25l filtr grzałka 160 zł

Takie tylko żer się pomylił i filtr mi dał 411B zamiast 311B

http://allegro.pl/zestaw-akwarium-60x30 ... 03574.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że zaczął się odkopywać temat.

 

I dobrze bo od 2009 do teraz na_pewno powstało dużo sklepów internetowych nie mowiąc o allegrowiczach.

 

Ja szkło kupuje w iquitios bo mają najtaniej.

 

A cała reszta pewnie w akwarystyczny24.pl ktoś już go wymieniał wcześniej. Jak porównywałem ceny to mają jak dla mnie fajne na filtry grzałki itp. Technikę. Np testy już wziąłbym z innego sklepu. Jak zamówię to przekonam się pewnie co do obsługi.

 

Pracuję w handlu to zdaję sobie sprawę że ludzie łażą do bólu po necie by kupić 10 pln taniej. A najważniejsza jest obsługa, sprawne realizowanie zamowień, reklamacji. Nie kiedy bliskość sklepu ale tu są internetowe.

 

Wiec zapraszam do opinii gdzie kto się naciął a gdzie był zadowolony. I gdzie kupować technikę gdzie żywe rzeczy (flora/fauna).

 

Jak wyglądają cenowo na tle innych.

 

Gost: Dbaj o pisownię!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

jednym z lepszych internetowych sklepów akwarystycznych jest http://www.akwaria.org/ . Ceny dosyć dobre, ale realizacja zamówienia ekspresowa. Ja kupowałem tam ostatnio Delte i następnego dnia ją miałem juz u siebie. Można ich też spotkać na allegro pod nikickiem PYKO_ALLEGRO. To tak dla allegrowiczów:)

 

4.2. Zabrania się umieszczania linków i/lub opisów reklamujących inne serwisy i strony internetowe. Nie wolno również umieszczać linków do własnych ofert i ogłoszeń w serwisach aukcyjnych. W szczególnych przypadkach zakaz ten nie obowiązuje wyłącznie po otrzymaniu zgody od administratora.

 

Tydzień na odpoczynek.

 

mod. SzaraMysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważcie, że większość sklepów, które wymieniliście i tak sprzedają przez allegro. Większość narzeka na allegro a i tak tam kupuje.

 

Zakupy internetowe i tak opłacają się dopiero przy większych zamówieniach. 15-25 zł za przesyłkę dobija

 

 

A jaką prasę polecacie?? oprócz magazynu akwarium.Myślę nad kupnem na stałe jakiejś gazety o tematyce akwarystycznej.

 

Ostatnio jak byłem w Polsce rozglądałem się za gazetami ale nie przytaczając tytułów jakość przynajmniej graficznie marna i cena ok 15zł odstrasza.

 

Ostatnio zakupiłem dwie książki po ok 300stron za średnio 32zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie jak piszesz, ale też dla mnie ważne jest tempo realizacji. Mam u siebie jeden sklep zoologiczny (moze z 3-4 akwaria mają na składzie) i na ewentualne zamówienie czekam nawet tydzień..no to jakaś porażka. Jak miałbym dziure w akwarium to ryby w wiadrze?:). A tu no nie ukrywajmy realiacja zamówień z neta jest zdecydowanie szybsza, to co pisałem przy tym Pyko. A ludzie psioczą na internet, a i tak z roku na rok coraz wiecej z nas kupuje rzeczy właśnie tam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...