Jump to content

Stasiek

Użytkownik
 • Content count

  158
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Stasiek

 • Rank
  Dyskutant

Informacje o profilu

 • Lokalizacja
  Rybnik
 • Zainteresowania
  Rybki i ptaki.
 1. Stasiek

  Marniejące krypokoryny?

  Nie wiem jakie masz rodzaje kryptokoryn ale większości przeprowadzki nie służą.Zdarza się,że po wyrwaniu/wyciągnięciu z podłoża/i wsadzeniu/włożeniu/do innego marnieją i gniją.Mimo to są mocne,puszczą nowe liście z korzeni.Chyba,że problem inny.
 2. Stasiek

  Filmowy reportaż z targów PetFair 2011 - cz. 1

  Bardzo ładnie pokazane i dobrym sprzętem.Brawo.
 3. Stasiek

  Wielkopłetw Wspaniały

  Nadaje się do akwarium zimnowodnego.Trzymałem 2 lata.W czasie tarła konieczne roślinki powierzchniowe.Może być zwykły rogatek sztywny ale na 3/4 powierzchni.Tylko,ze na młode do lata w zimnowodnym trzeba czekać.
 4. Stasiek

  Żywy (naturalny) pokarm

  Można samemu dafnie hodować.Czysto i schludnie.Wodę im dajemy z akwarium,kiedy chcemy podmieniać.
 5. Stasiek

  Aqua Szut N 750

  Woda się napowietrza obydwoma sposobami.Bąbelki to dla ryb,które się tam lubią ganiać podczas zalotów.Szczególnie je uwielbiają kiryski podczas godów.
 6. Stasiek

  Aqua Szut N 750

  Mnie chodzi bez problemów już 2 rok.Przyznaję jednak,że po każdym czyszczeniu i włożeniu do akwarium muszę go w akwarium trochę poruszać aby zaczął działać.W górę w dół itp.Kilka sekund. Na razie go wyczyść i tak zrób.Pójdzie.
 7. Stasiek

  redki krzyżują się z babaulti???

  Babaulti i redki sie nie krzyżują.Tylko,że trzeba pamiętać,że babaulti są też koloru czerwonego.Jeśli więc kupisz takiego koloru to ci kolor się może zmienić.Najlepiej więc kupować redki z pewnego źródła jak chcesz mieć pewny kolor.Babaulti moją gamę wielu kolorów.To właśnie myli inne osoby.Myślą,że babaulti sa tylko białe.
 8. Stasiek

  Spotkanie regionalne II.

  Czekamy na kolejny termin.Będzie Ahaed,będzie impreza.Napisał,że go nie będzie.
 9. Stasiek

  Spotkanie regionalne II.

  Jak ciebie nie będzie to musisz termin zmienić na późniejszy.Przeszukaj miesiąc maj.
 10. Stasiek

  Spotkanie regionalne II.

  Ja myślę,ze będzie jak każda impreza.Może uogólniam ale tak zawsze jest./99%/. Jak będzie pogoda to będzie impreza udana i ludzi sporo.Jak będzie jak teraz albo gorzej to nici z tego.Przy ładnej pogodzie to wspaniale weekend wygląda.I chce się jechać.Może rzeczywiście powinniśmy poczekać do lata.Bo ta nasza wiosna jakoś nas nie rozpieszcza.To tylko moje zdanie.
 11. Stasiek

  Ranking

  Ja stosuje tylko Tetra i Aquael.Tetra mi chodzi 4 rok.Druga nowa 2 rok.Na razie w porządku.Aquael chodzi mi 1,5 roku.Stara 2,5 roku.W starej jest mała rozbieżność w stopniach.Nie jest tak dokładna jak nowsza.Ale działa.Mam 7 baniaków.W pozostałych mam weipro oraz elite.Elite długo trzeba regulować.Jak chcesz ponieść o 1 stopień to trochę to trwa w lewo i prawo kręcić.Ja polecam więc tetrę.U każdego to może różnie wyglądać.
 12. Stasiek

  Gupiki zdychają

  Chłopie co ty mówisz... Woda ma odstać 2 tygodnie przy zakładaniu akwarium a nie przy podmianie... Do podmianki woda może dostać 24h. Może to gdzieś poczytałeś ale w praktyce woda odstana jest lepsza i skuteczniejsza.Ja tak stosuje i jak widzisz/czytasz/żadnych problemów z rybami nie mam.A mam 7 baniaków z rybkami.Co widzą i wiedzą koledzy,którzy mnie odwiedzają.I tak zapewne chciałby mieć ten,który zadał pytanie.Przekazuj więc info z praktyki bo z netu to on tez sobie może poczytać. Oczywiście stosować możesz co chcesz..twoja sprawa.Ilość pasożytów też można sprawdzić gołym okiem jak chodzą po szybach-znaczy jest ich dużo.Nie trzeba do tego okularów zakładać. I nie mieszaj tematów ale odpowiadaj na pytania pytającego.To,ze ktoś robi inaczej niż ty nie znaczy,że źle.Potem jak ty masz problem to boisz się go wpisać aby się nie śmiali. Do pytającego.Wybór oczywiście należy do ciebie.My tylko doradzamy.
 13. Stasiek

  Gupiki zdychają

  48 godzin to za mało.Woda ma być odstana 2 tygodnie,minimum.Dlatego chlor może rybki dusić. Pasożyt odpowiedzialne za śmierć małych rybek i narybku,ikry to wypławki.Przy tak felernej wodzie może być więcej rodzai.Na razie wiesz co robić.Ślimaki rybkom nie szkodzą.Przynajmniej rybkom.
 14. Stasiek

  Gupiki zdychają

  Powodów jest wiele/może być/.Podmieniasz 30%wody co tydzień...jest to za dużo ale to nie powód zdychania więc...czy woda jest odstana/np 2 tygodnie?/Ta dolewana.Nast.-ile masz pasożytów w akwarium??No i proporcja...samców za dużo.Czy gupiki przed padnięciem pływają przy dnie???Czy może przy powierzchni??Jeśli przy powierzchni to jako zdrowe/ph raczej dobre/mogą być w nocy atakowane przez pasożyty-np wypławki.Nawet dorosłego gupiki atakują jak nie ma młodych/czyt.osłabiają/aż padnie.
 15. Stasiek

  Padanie gupików

  Przyczyna śmierci zależna od parametrów wody ale nie tylko.Bardzo często się zdarza/80%,ze gupiki ze sklepu/nie hodowcy/padają po jakimś czasie.Do samicy kupionej prze zemnie mój samiec się nie zbliżył nawet.Gonił za innymi.Po 2 tygodniach padła.Rybki/zwierzęta/pewne sprawy czują.My się ich uczymy.Nie zdziw się jak padną wszystkie.Te gupiki co dokupiłem do swoich dla odmiany krwi padły wszystkie/4szt/.
×