Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

KORZENIE (pytania...)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
586 odpowiedzi w tym temacie

#581 Aisulim

Aisulim

Wyjadacz

• Użytkownik
  • 642 postów
  • LokalizacjaMława

Napisano 18 listopad 2017 - 00:45

Gotowanie w solance powinno załatwić sprawę.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

#582 Wraithlor

Wraithlor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów
  • LokalizacjaLipsko

Napisano 27 styczeń 2018 - 17:12

Czytałem poradnik o korzeniach. Nam pytanie dotyczące iglastych drzew a mianowicie jałowiec. Korzeń ma już kilka lat (ponad 7) od kąd nie znajduje się w ziemi. Naprzemiennie sechł na słońcu i deszcze go moczyły przez te lata. Nie wygląda na spruchniały ani nie jest zgnity (ale muszę jeszcze dokładnie sprawdzić). I tu moje pytanie jeśli nie jest ani spruchniały, ani zgnity i wygotuję go w solance, to będzie się nadawał. Ahaed pisał że iglaste nie, no chyba że są długo preparowane. Czy ponad 7 lat wystarczy aby korzeń z iglastego drzewa trafił do akwarium?

Tapnięte z mojego LG-K220

#583 ahr

ahr

Ban Master

• Moderator
  • 1936 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 styczeń 2018 - 08:29

Ja bym sobie darował korzenie iglaste. Niby są osoby które ich używają i nic się nie dzieje, ale to jednak ryzyko. Poszukaj dębowego.

sml_gallery_8283_309_86545.gifsml_gallery_8283_309_27530.gif
"I may be an idiot, but I'm not stupid"

#584 Wraithlor

Wraithlor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów
  • LokalizacjaLipsko

Napisano 28 styczeń 2018 - 09:26

Chyba tak zrobię, bo dodatkowo podgnił w kilku małych punktach. Dębowego raczej nie znajdę ale mam szansę na topolę albo akację.

#585 Dawidk

Dawidk

Dyskutant

• Użytkownik
  • 154 postów

Napisano 28 styczeń 2018 - 13:34

Nie wiem jak z jałowcem, ale ja mam zwykłą sosnę w akwarium już dłuższy czas i jest wszystko ok. W dodatku kształt korzenia sosny dużo bardziej mi się podoba niż korzenie dębu.

Rok wcześniej w lesie niedaleko mojego domu była wycinka i korzenie sosen leżały powyciągane z ziemi. Jeden mi się tak spodobał że bez zastanawiania wróciłem do domu po piłę. Jak już miałem go w domu to dokładnie zdjąłem całą korę, po czym na kilka miesięcy wrzuciłem korzeń do małej rzeczki która płynie kilkadziesiąt metrów od domu. Po kilku miesiącach wyjąłem korzeń, dobrze go wyczyściłem i oblałem kilkoma czajnikami wrzątku. Później już po drobnych przycinkach (nie chciał wejść do akwarium) poszedł prosto do akwarium. W tym roku planuję postawić nowe akwarium i zapewne też pójdę po sosnę.

#586 Wraithlor

Wraithlor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów
  • LokalizacjaLipsko

Napisano 28 styczeń 2018 - 13:36

Ładny ten jałowiec, szkoda go trochę.Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

#587 Wraithlor

Wraithlor

Małomówny

• Użytkownik
  • 43 postów
  • LokalizacjaLipsko

Napisano 17 luty 2018 - 14:37

Kupiłem na allegro korzeń z sosny bagiennej.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!