Jump to content

Dawidk

Użytkownik
 • Content count

  150
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Dawidk last won the day on March 13 2018

Dawidk had the most liked content!

Community Reputation

13

About Dawidk

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 10/07/1986

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 1. Tu możesz obliczyć ile będziesz potrzebować: https://sklep.roslinyakwariowe.pl/kalkulator-podloza.php Z doświadczenia wiem że ten substrat nie jest zbyt dobry do akwarium. Jest wiele lepszych. Z moich obserwacji wynika że nawet zwykła ziemia ogrodowa jest lepsza. JBL Aquabasis plus po prostu dość szybko przestaje działać. Ale akwarium Twoje, pieniądze też, więc możesz dać sobie co tylko chcesz.
 2. Dobra, karm sobie czym tam chcesz. Wołowiną, wieprzowiną, kocim czy psim żarciem... itd. Tylko potem nie pisz: pomocy, moje ryby chorują, co mam robić...? Życzę powodzenia w akwarystyce z takim podejściem. Studiując Twoje posty widać że nie za bardzo masz pojęcie o akwarystyce i rybach więc proponuję posłuchać bardziej doświadczonych (ja już przerabiałem lata temu karmienie ryb kurczakiem i źle się to skończyło).
 3. Proponuję żebyś Ty żywił się pokarmem od ryb. To mniej więcej to samo. Widziałeś kiedyś żeby ryby w swoim naturalnym środowisku wcinały mięso mielone? Raczej nie. Ryby powinny jeść to co jedzą w naturze, a nie ludzkie jedzenie. Wracając do serc wołowych to też nie najlepszy pokarm.
 4. Człowieku to nie są serca wołowe, tylko mielone, a to ogromna różnica.
 5. Takich "rarytasów" nie podaje się rybom.
 6. Dawidk

  Alergia na akwarium?

  Jeśli masz dobre warunki w akwarium to raczej mało prawdopodobne że masz alergię na wodę no chyba że masz tzw "gnojówkę" w akwarium. W akwarystyce najczęściej alergie są na suchy pokarm dla ryb który w czasie podawania jest wdychany lub przez kontakt może podrażniać skórę. Proponuję zadbać o czystość wody w akwarium i zamienić suche pokarmy na żywe lub mrożone. Jak to nie pomoże to raczej szukaj przyczyny gdzie indziej.
 7. A Ty zakładasz że ma akwarium 250+, więc jednak troszkę wróżysz;). Wszystkiego się dowiemy jak poznamy wymiary akwarium.
 8. Proponujesz skalara a nie wiesz jaka jest wielkość tego akwarium? Słabo... Mis podaj rozmiary akwarium, wtedy da się dobrać odpowiedniego "drapieżnika". Choć tak jak napisał DavyJones bojownik wspaniały to dobry wybór do mniejszych i średnich akwariów. Do dużych może i znalazło by się coś skuteczniejszego w zwalczaniu narybku.
 9. Dawidk

  KORZENIE (pytania...)

  Nie wiem jak z jałowcem, ale ja mam zwykłą sosnę w akwarium już dłuższy czas i jest wszystko ok. W dodatku kształt korzenia sosny dużo bardziej mi się podoba niż korzenie dębu. Rok wcześniej w lesie niedaleko mojego domu była wycinka i korzenie sosen leżały powyciągane z ziemi. Jeden mi się tak spodobał że bez zastanawiania wróciłem do domu po piłę. Jak już miałem go w domu to dokładnie zdjąłem całą korę, po czym na kilka miesięcy wrzuciłem korzeń do małej rzeczki która płynie kilkadziesiąt metrów od domu. Po kilku miesiącach wyjąłem korzeń, dobrze go wyczyściłem i oblałem kilkoma czajnikami wrzątku. Później już po drobnych przycinkach (nie chciał wejść do akwarium) poszedł prosto do akwarium. W tym roku planuję postawić nowe akwarium i zapewne też pójdę po sosnę.
 10. Dawidk

  Uszkodzone szkło

  Jakie duże to akwarium?
 11. Pierwsze przeczytaj o wymaganiach ryb a później dostosuj wodę pod wybrane ryby. Te ryby co napisałeś nie pasują za bardzo do siebie. Nie chodzi o to czy ryby mają tolerancję na "kranówę" czy nie. Chodzi o to aby dostosować parametry wody tak, żeby rybą było jak najlepiej, a nie tylko na tyle żeby ją tolerowały.
 12. Dawidk

  [300l] Akwarium Towarzyskie

  Jeśli masz takie podejście to zrezygnuj z trzymania jakiegokolwiek zwierzęcia. Kup sobie pluszowego misia.
 13. Dawidk

  [300l] Akwarium Towarzyskie

  Powiem tak, kiedyś kupiłem piasek kwarcowy 100%, i tak mi zatwardzał wodę że po miesiącu go wywaliłem. Nie wierz w to co piszą tylko zbadaj to samemu.
 14. Dawidk

  [300l] Akwarium Towarzyskie

  Koniecznie zbadaj parametry wody w akwarium, bo może być tak że przez te kamienie w tym Twoim niby "Malawi" nie będziesz mógł trzymać żadnej z tych ryb co napisałeś.
 15. Dawidk

  [300l] Akwarium Towarzyskie

  widziałem już naprawdę wiele akwarium Malawi, ale kosiarki to jeszcze nie widziałem w takim nigdy. Piszesz że kosiarki można spotkać w afryce, być może... Ja powiem tak. U nas w Rybnickim zalewie, niejednokrotnie wyławiano skalary jak i inne pielęgnica jak również piranie (potwierdzone w niejednej gazecie). Myślisz że jak bym chciał stworzyć biotop polski to mógłbym do akwarium wpuścić karpia, szczupaka i piranie np.?
×