Skocz do zawartości

[112L] Ogólne


kkbkm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to lecialo ;) od kupienia do dnia dzisjejszego;)

 

Mały opis na początek...

* akwarium.......................... 112

* pokrywa .......................... Plastik oryginalna

* filtr ................................. FILTR WEWNĘTRZNY HAILEA BT-400 / Później FILTR Kubełkowy 1000l/h 18w

* grzałka ............................. HAILEA serii CB z termostatem

* Napowietrzanie .................. TetraTec 300

* Co2 w budowie

* Podłoże żwir, piasek, kamenie,

 

Podał bym nazwę roślin ale nie mam pojęcia jak się nazywają i przyznam się do tego choć wstyd ze nigdy nie znałem nazw roślin po prostu kupowałem to co mi się podobało, jedyne co znam to:

* nurzaniec

* gałęziatka

* mech jawajski

 

Rybki staram sie podawać przy zdjęciach

 

Tutaj miałem chyba tylko 3 molinezje heheeh... i tło wycięte z kartonu w którym było zapakowane akwarium...

Dołączona grafika

 

Tu widzimy doszło 30-tu nowych mieszkańców ( neon innesa ) skalar i motylowiec. A no i nie mogę zapomnieć o Panteonie, wiecie jaki bylem dumny z tego zakupu ;)

Dołączona grafika

 

No proszę następna ceramiczna ozdoba w moim akwarium doszedł jeszcze jeden motylowiec i chyba 2 skalary

Dołączona grafika

 

Hhehe a tutaj niebieska świetlówka uparłem się i koniec musiałem ja kupić i jeszcze bojownik mojej mamy chciała go do k**la wywalić ale ja go wolałem do akwarium wsadzić. I jeszcze sobie czyścik magnetyczny kupiłem PŁYWAJĄCY :D:D

Dołączona grafika

 

Tutaj się troszkę zarosło ale nawet ładnie wyglądało a i jeszcze od wujka dostałem 2 czerwieniaki dwuplame ( no i w taki sposób pozbyłem się wszystkich neonkow w ciągu kilku dni.... TRAGEDIA

Dołączona grafika

 

Proszę bardzo kolega mnie zaraził białym piaskiem i stało sie... A i tak musiałem wylać całą wodę bo przeprowadzałem się do własnego gniazdka... Chciałem jeszcze dodać ze zainwestowałem i kupiłem filtr kubełkowy :DD:DD

Dołączona grafika

 

I tak było długo długo długo aż do momentu kiedy żonka zabrała mnie na spacerek i znalazła taki oto właśnie korzonek ;))

Dołączona grafika

 

Obecnie mam.

* Żałobniczka czarna 7

* Neon Innesa 12

* Zbrojnik niebieski 2

* kirysek pstry 1

 

NO i na razie to tyle ;)) odezwę się za jakiś czas szykuje się kolejna zmiana bo ten piasek to moja życiowa pomyłka ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja tylko narazie napiszę (zobaczymy co będzie potem), że te skalary to OUT. Nie w 112l. One wymagają min. 50 cm wysokości akwarium. Ale miałeś metamorfozy. Dobrze że wyjąłeś te ozdoby. A i korzonek ładny tylko, jak dla mnie za duży do 112l, bo dużo miejsca zajmuje, lepiej go ustaw jakoś z boku to może się miejsca więcej zrobi. Ale na moje oko to on za duży ;/. No to narazie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko narazie napiszę (zobaczymy co będzie potem), że te skalary to OUT. Nie w 112l. One wymagają min. 50 cm wysokości akwarium.

Obecnie mam.

* Żałobniczka czarna 7

* Neon Innesa 12

* Zbrojnik niebieski 2

* kirysek pstry 1

Akwarium jest ciekawie urządzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to więc:

 

-Nie podałeś ilu watowe masz świetlówki

-Jaka moc grzałki

-Obsada: tu mam tylko zastrzeżenia do kirysków bo są stadne więc dokup z 4-5 sztuk i będzie ok. Dobrze że nie masz juz tych skalarów.

- Rośliny: jeśli te ostatnie zdjęcie jest aktualne do wyglądu i wyposażenia zbiornika to masz jeszcze rotale, to te długie rośliny z boku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za miłe słowa cieszę się bardzo, że komuś się podoba ;)

 

No to więc:

 

-Nie podałeś ilu watowe masz świetlówki

-Jaka moc grzałki

- Rośliny: jeśli te ostatnie zdjęcie jest aktualne do wyglądu i wyposażenia zbiornika to masz jeszcze rotale, to te długie rośliny z boku.

Jak już się tak czepiasz to proszę

Świetlówki 2 x18 w ( zwykłe kupione w obi, nie akwarystyczne )

Moc grzałki - nie umie znaleźć opakowania ale temp mam 27*C cały czas

 

A Panie mondraliński te długie rośliny to właśnie Nurzaniec vallisneria http://www.superakwarium.pl/nurzaniec-id463.html

 

Dlaczego biały piasek Ci się nie podoba?

Michałku biały piasek jest przepiękny ale ciężko jest zadbać o niego żeby wyglądał tak jak na początku cały czas trzeba czyścić, sprzątać, pilnować, dosypywać... Ładne to ale zdało by egzamin gdybym miał same neony

 

Trochę na malawi wygląda ale nawet całkiem ładne ale skalary oddaj

hehe poczytaj dokładnie końcówkę mojego postu ;))) a nie oglądaj same zdjęcia ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałeś że będziesz robił / lub już masz CO2

przy tym oświetleniu to jest bezsensowne ( roślinki ci nie będą bąbelkować )

Akwarium ładne ( też kiedyś miałem 112 :D )

Roślinki bardzo ładne, obsada jest dobra ale brakuje tego czegoś :) Popracuj jeszcze a napewno będą skutki pozdrawiam Cię i życze powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował Ci kkbkm dać aktualną fotkę ;) Poisz nas tym stanem już od dobrych kilku miesięcy ;)

Heh to prawda ten stan już chwilkę trwa ale na razie nie będzie nowych fotek - cierpliwości, jak tylko zrobię przemeblowanie w akwarium i pozbędę sie tego nieszczęsnego piasku dam na pewno znać ;)

 

Co do utrzymania czystości na białym podłożu to w zupełności się z Toba zgodzę ;)

A na jakie wymienisz? Może czarny bazalt? :)

Wiesz Michale myślałem nad tym bazaltem nawet ciekawie to wygląda ale sam bazalt to nie wszystko coś musi temu towarzyszyć jakiś ładny kamień albo 2 albo 3 ;)

A teraz taka pora roku że kamieni nie bardzo widać a ja jestem zdania że skoro można znaleźć to nie będę płacił...

 

Korzeń prawdopodobnie pójdzie na handel bo jak ktoś wspomniał wcześniej to chyba rzeczywiście jest troszkę za wielki jak na 112. A rozglądam się za jakimś ładnym mchem na "drzewko" ale u nas w sklepach to tylko jawajski...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i stało się biały piasek wylądował na śmieciach tzn jego większa część troszkę sobie zostawiłem a większość to czarny bazalt

 

Do roślinek doszło

* lotos

* żabienica jakaś wielka i miniaturka ( nie wiem dokładnie nie znam nazw )

 

Stary korzeń na razie odpoczywa na balkonie będzie szedł na handel bo jak wcześniej ktoś wspomniał jest za wielki na 112, ale za to jest inny bardziej gustowny ( tak mnie sie przynajmniej wydaje ;))

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tło sie zmieni na piękny błękitny kolor tylko muszę kupić niezbędne elementy. Będę malował folie sprayem kolor 454 fiat jeśli jest ktoś w temacie to wie o co kaman. Tylko trzeba sie zebrać do sklepu a jakoś nie mam weny teraz może w przyszłym tygodniu.

 

EDIT:

 

Proszę bardzo specjalnie na życzenie...

Żałobniczka ( Tetra czarna ) – Gymnocorymbus ternetzi. Było 7 ale jedna ostatnio padła nie mam pojęcia czemu reszta ma się bardzo dobrze ;))

 

Dołączona grafika

 

Kosiarka (Crossocheilus siamensis) strasznie sie jej spodobał największy liść lotosu.

 

Dołączona grafika

 

 

mei: edytuj posty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strasznie masz wyblakłe te ryby , kosiarka taka blada , żałobniczki też ...

 

co do akwaria , no , nawet nawet , ale ta dróżka z piachu wygląda sztucznie ....

 

Są troszkę bladawe ale to zdjęcia były robione zaraz po tym jak sadziłem roślinki i były troszkę wystraszone, zapewniam Cię że wszystko ok. i ich kolory są jak najbardziej właściwe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak jak obiecałem tło zmienione na jednolita piękną okleinę 1m x 0,5m = 7 zł w obi.

Roślinek więcej jest na razie w prawym rogu ale jutro ma przyjechać ekipa ratunkowa (paczka z roślinkami od ecika) więc będę dosadzał i na pewno zaraz będzie fotek 8-)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...