Skocz do zawartości

Jak upiększyć


pawkens79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a poza tym, to nie jest tak, że napiszesz "jak upiekszyc?" my ci powiemy i bedzie ok....

to twoje akwa i wg mnie ono powinno sie tobie podobac... ty je bedziesz pielegnowal, codziennie na nie patrzyl, itd. :roll:

 

Ps. no niewiem czy dobrze oddalam to co mialam na mysli... :lol:

Właśnie nie zabardzo mi się podoba, oglądałem sporo zdjęć innych akwarii i moje nie zabardzo mi się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Pooglądaj jeszcze troszkę te "inne" galerie i zastanów sie na spokojnie co chciałbyś mieć w swoim akwa. Jak ono powinno wyglądać, itp. Musisz miec zarys tego czego oczekujesz. Nie jednokrotnie główny "projekt" sie zmienia. Ale najczęściej są to już szczegóły. Sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie: jak upiekszyć moje akwarium ;) .Sam musisz wiedzieć co chcesz osiągnąć. My możemy Ci tylko w tym delikatnie pomóc ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

;p

Więc to moje zdanie i może byc inne niz ma reszta użytkowników ;p

 

Dobra, więc ja bym zrobił tak:

1. pooglądałbym galerie innych osób

2. na spokojnie zastanowiłbym się co chcę mieć w akwa, np: korzenie, kamienie itp

3. poszedłbym na spacer do sklepu, nad rzekę ipt, w poszukiwaniu "łupów" :D czyli dekoracji do akwa.

4. i zaczął grzebać przy akwa ;)

 

Na początek żwirek. Jak dla mnie to ciemny i drobny.Kolejna sprawa to dekoracje. Ja preferuję drewno w akwarium, chociaz znowu mnie ciagnie w strone kamieni. Jak masz już coś w zbiorniku,np: korzeń. To zabierasz się za szukanie roslin. Czy będą to same mchy, czy zwartki lub cos innego. Kolejna sprawą jest tło. Mając już większość ozdób w zbiorniku wybierasz tło. Najbardziej popularne to czarne, niebieskie. Czasami warto zaryzykować z innymi kolorami. Potrafią zdziałać cuda,np: pomarańczowe, żółte itp.

Jeżeli masz już to wszystko to pozostaje dopieścić akwarium detalami typu: dodatkowa roślinka, dekoracja itp. Pamietaj jednak aby nie przesadzić z tym!! Czasami zwykłe akwaria z 2-3 rodzajami roślin potrafia wyglądać naprawdę fajnie. Nie zawsze ilość i ogrom gatunków roślin wyglądają ciekawie. Dokładnie tak samo to wygląda z dekoracjami.

 

Pooglądaj galerię i przypatrz się co ludziska maja w swoich zbiornikach. Czasami jest to korzonek i 3 roslinki, czasami piasek i 2 kamole. A i tak wygląda to super. Naprawdę nie potrzeba dużo aby zrobic ciekawy aranż w akwarium ;).

 

ps: mam nadzieję, że wystarczy ;p :D

ps2: pamietaj o jakims "głównym" akcencie w zbiorniku!! Piękne rośliny, kamol, korzeń cokolwiek. Musisz na czymś oprzeć całą aranżację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też byłem przeciwnikiem czarnego tła (takie to oklepane) ale w końcu założyłem na próbę... i już zostało. Polecam

Mi też koleś dosłownie wcisnął w sklepie czarne tło zapewniając mnie, że jest najlepsze do akwa, już wzięłam żeby się odczepił :D Ale jak wróciłam do domu i sprawdziłam to się zakochałam i teraz już tylko czarne tło :) do tego jasny piach, zieleń i kolory rybek biją po oczach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

63l obsada-zaczęłabym od zmiany obsady rybek!

2x gupik-ok

3x platka-ok

2x molinezja czarna-molinezja zbiornik co najmniej 80l według mnie

2x brzanka różowa-ryba stadna więc co najmnniej 5-6szt ale zrezygnowałabym z nich i dała np neonki

2x kirysek panda-ryba stadna na takie akwarium dokup jeszcze 2 szt !

ślimak-ok

Ancistrus dolichopterus ( glonojad )- ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...