Skocz do zawartości

112 l proste i brak wzmocnień...


ksys24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Tak, stosuje się wtedy grubsze szło do budowy akwarium. Nie pamiętam dokładnie jaka grubość będzie na 112l,ale coś około 8mm.Wtedy byłoby już bez wzmocnień. Przy dobieraniu grubości szkła do zbiornika, bierze się pod uwagę głównie wysokość zbiornika a dopiero potem jego długość i głębokość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sam kleiłeś jest ryzyko.

Jak nowe i kupione to nie ma obaw.

O wiele częściej pękają szafki niż akwaria na nich ;)

Nie kleiłem sam tylko takie mi kupili w prezencie urodzinowym. Nie miało przyklejonych żadnych metek wiec nie znam firmy która to robiła jednak gość u którego było kupowane zapewniał mnie,że ciągle bierze akwa od jednego i nigdy jeszcze nie miał reklamacji. Co do szafki to spoko mam wiekową po babci ale jest pancerna. :lol:

EDIT:

A jeśli tak dla pewności przykleiłbym wzmocnienia to jakie byłyby lepsze wzdłużne czy poprzeczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki serdeczne za pomoc. Jakoś jednak nie mam przekonania i chyba wzmocnie te szyby.Pozostaje tylko problem jak to przymocować na czas schnięcia-akwa jest już zalane a nie chcę oznajmiać żonie, że musze kolejny raz robić mały (!) nieporządek w domu.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już ten post wcześniej i tak się zastanawiam o co to całe zamieszanie?

Jeśli się nie mylę to wszystkie seryjne 112(albo przynajmniej 80%) nie posiadają wzmocnień i nikt jakoś nie wpada na pomysł żeby je wzmacniać skoro, produkt który został wyprodukowany i wprowadzony do sprzedażny został tak skonstruowany, znaczy się, że ma on być bezpieczny dla użytkownika ( i jego sąsiadów;P). Co za tym idzie, przy gabarytach akwarium 112litrowego nie wymaga się dodatkowych wzmocnień, ale to tylko moje zdanie.

 

PS. nadgorliwość gorsza od faszyzmy, no i nie ma co żony denerwować, ale zrobisz jak zechcesz.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strzeżonego... i tak dalej ;)

 

Jak uważasz że coś jest nie tak to je dodatkowo wzmocnij... w końcu jak coś pójdzie nie tak to nas nie zaleje ;)

Co jak co ale klejone u *gościa* więc pewność mniejsza niż przy seryjnej produkcji na którą dostaje się gwarancje...

 

Największy nacisk jest po środkach 2ch dłuższych boków [przód i tył]

Jakby to było profilowane akwarium największy nacisk i odkształcenia poszedłby na tylnią ścianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 112 kupowanych w sklepach nie widziałem jeszcze wzmocnień a na necie można znaleźć wiele stron z grubościami szyb jakie powinny być do jakiej pojemności akwarium.

http://www.thewald.webpark.pl/grubosc.szyb.htm

Takich stron jest bardzo duuuużo a na tej tez jest dokładnie opisane jest jak powinno się kleić akwaria - techniki i takie tam ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zawracałbym sobie głowy... Baniak 126 l który pozbawiłem (z kilku powodów) wzmocnień rozszczelnił się po 10 latach użytkowania i to tylko dla tego, że na jednym narożniku stawiałem wiadro z wodą przy dolewaniu jej do aqwa (wiem, wiem człowiek uczy się całe życie ;)) Nieszczelność dotyczyła 1/3 wysokości od góry i ewidentnie wynikała z nacisku jaki tam generowałem przez ten czas. Aqwa po drodze przeżyło przeprowadzkę tak na dodatek o ile może to mieć jakieś dodatkowe znaczenie. Wymiary 112/126 są prawie takie same, nie sądzę żeby przy braku głupich pomysłów coś się miało z nim stać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jano, człowiek uczy się na błędach, tylko qhłyhsdr czemu na swoich??

 

a do tematu, skoro producent nie dał i wziął na siebie odpowiedzialność to po jakiego H się tym martwić?? zawsze można by wkleić wzmocnienia wzdłuż, jedną poprzeczkę u góry a całość wpierdzielić w ramę ale po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...