Skocz do zawartości

[60L] Ogólne(aktualizacja str.4) UPDATE 23.11 !!


dymek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium było robione na zamówienie ma około 60 litrów, jest to drugie akwarium w mojej trzynastoletniej hodowli rybek :)

 

Napowietrzanie:

Aquael AP-100 plus kamień 15cm

 

Oświetlenie:

10000K 15W Aquarelle

6500K 13W Day Light

 

Ogrzewanie:

50W z termo

 

Filtracja:

Filtr wewnętrzny Aquael Fan1 Plus, dodatkowo deszczownica przez całe akwa

 

Obsada:

1 mieczyk

2x gupiki(samice)

5x neon insea(będzie około 10)

1x gurami dwuplamisty

1x zbrojnik

obsada będzie przeniesiona do 160L i będa dokupione rybki.

 

Rośliny:

Zwartka Wendta, Żabienica Blehera, Bakopa, Mech Jawajski, Nurzaniec.

 

Pokarm:

Mrożona larwa ochotki, płatki

 

Parametry wody:

25*C, pH około 6 i twardość około 10

 

Dodatkowo na kokosie chce umieścić mech jawajski tak samo jak i na grocie. Myślałem tez żeby dodać korzeń ale to jeszcze czekam na sugestie ;)

 

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za glonojad? Zbrojnik? Otosek? Bo jak zbrojnik to raczej aut :/

to młoda samica zbrojnika...

 

gurami jednego mozesz zostawic , ale te mieczyczki troche ciasnawo beda mialy. nie stresuja sie w akwa ? jest topic gielda , tam mozesz dzialac w tym kierunku. a gurami złoty (a nie dwuplamisty) nie skubie gupikom ogonow ? ja bym to inaczej widzial wszystko

jest tylko jedno gurami, mieczyki nie widać żeby były zestresowane, wiem że złoty moja pomyłka(ale rodzina ta sama), nie nie skubie. A jak byś to widział?

 

fajniutki ten twoj baniaczek, ale nie bede sie wypowiadala na temat rybe, tylko ten termometr mi nie pasi :oops: cyfrowy bylby fajowy...

dzięki ;) termometr mnie wkurza bo cały czas się odkleja muszę go dać gdzieś z tyłu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to widziała też inaczej... Więcej roślin, oddaj Gurami i Mieczyki-Gurami czuje się pewnie samotne, a Mieczyki to za małe akwarium.

Kupiła bym w zamian więcej neonków, żeby było 10 sztuk, dokupiła jeszcze ze 2 samice Gupika, lub 1 samca-jeśli chcesz mieć małe i dołożyła np. na dno coś. Kiryski, albo Otoski, a jak to Zbrojnik Niebieski, to chyba też do oddania! :(

A może jakieś krewetki?

Red Cherry, Babaulti lub Amano?-te najpopularniejsze;)

 

Moja propozycja jest taka:

-4 samice Gupika, lub 2 samice i 1 samiec

-10 Neonków

-5 Kirysków

-5 Otosków

-5 Amano, lub 5 Red Cherry, lub 5 Babaulti-i tak się rozmnożą Babki i Redki ;P a Amano są większe, wiec 5 to max ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] ja bym to inaczej widzial wszystko

[...] A jak byś to widział?
przede wszystkim to jest spawa moich ogolnych upodoban , bo jakos ostatnio wielogatunkowe akwa do mnie nie przemawiaja, 1 -2 gat max. danio np w takim litrazu 6-7szt. i starczy . no a co do flory to juz mowilem i to by bylo na tyle, wiecej lodygowcow niz rozetowców i zainwestuj w rosliny nizsze ;] bedzie grejt .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dymek.

Czy gurami nie gania Tobie innych rybek w akwarium mojego taty to ganiało wszystko z określonego terenu (gurami ganiało głównie danie tęczowe).

Może to miało związek z rozmnożeniem , bo razem z samicą próbowały sklecić sobie gniazdo i coś tam się wykluło, ale długo nie pożyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak kupisz weiększe akwarium to proponuje kosiarki 5-6 sztuk zamast glonojada, ładne ruchliwe rybki i ciagle jedza glony. Gurami oddaj albo dokup mu partnera (jak bedzie wieksze akwarium) ;).

A ja czytałam, że kosiarki jedzą glony jak są małe potem wolą inny pokarm. Najlepsze na glony są Otoski:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze coraz ładniejsze zbiorniki są na forum , niby jasne podłoże , ale powiem że ta prostota paru gatunków roślin pierwszy raz do mnie przemówiła , całokształt akwaria jest na 5+ , poza wczesniej omawianą obsadą nic bym nie zmienił , oby tak dalej . pozdrawiam ;)

Dziękuje wielce ;) teraz to wygląda trochę inaczej postaram się wrzucić parę fotek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...