Skocz do zawartości

Caridina cf. babaulti


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Caridina cf. babaulti

 

Jedna z najprostszych w hodowli krewetek słodkowodnych. Przybierająca jak żadne inne wiele odmian barwnych.

 

Dołączona grafika

 

Pochodzenie: Indie

Dopuszczalne parametry wody:

Temp. 20 - 25 st. C,

Woda średnio twarda,

pH 6,8-7,2

 

Dymorfizm płciowy:

Samce ok. 3,5 cm, samice do 4 cm i są bardziej rozbudowane (masywniejsze).

 

Zbiornik:

(Jak w przypadku Red Cherry, a więc):

Akwarium nie musi być duże, 20-25 litrów wystarczą dla hodowli 8-10sztuk. Podłoże drobnoziarniste lub piasek. Warto zaopatrzyć się w gęste mchy i drobnolistne roślinki miejscami bardzo gęsto obsadzone.

 

Pożywienie: Ich naturalnym składnikiem diety jest pokarm pochodzenia roślinnego głównie glony. Jeżeli akwarium jest wolne od glonów powinniśmy dokarmiać nasze krewetki pokarmem z dodatkiem spiruliny. Można również od czasu do czasu podawać mrożonki w postaci cyklopu czy artemii.

 

Rozmnażanie: C. babaulti nosi jajeczka przez 3-4 tygodnie, które są bardzo malutkie, młode krewetki osiągają mikroskopijne rozmiary i są trudne do wykarmienia. To tyle jeżeli chodzi o podręczniki... z doświadczenia mogę powiedzieć, że młode osiagają rozmiary identyczne jak w przypadku Red Cherry i nie miałem najmniejszego problemu z wykarmieniem pierwszych młodych krewetek.

 

A oto kilka odmian barwnych krewetek Caridina cr. babaulti

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

http://crusta10.de/templates/images/galerie/pictures/89/music2u_89_Caridina%20babaulti2.jpg

 

http://crusta10.de/templates/images/galerie/pictures/89/music2u_89_Caridina%20babaulti3.jpg

 

http://crusta10.de/templates/images/galerie/pictures/89/music2u_89_Caridina%20babaulti%204.jpg

 

źródło zdjęć: http://crusta10.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To naprawdę fascynujące krewetki. Kilka miesięcy temu dostałam trochę, są w różnych odcieniach brązu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

ale jedna postanowiła, że to jej nie wystarczy i postanowiła być czarna

Dołączona grafika

 

Wczoraj dostałam następną partię, z innego źródła, dawczyni mówi, że u niej w akwarium były oprócz brązowych również zielone, niebieskie i żółte. Mam nadzieję, że mnie się też trafiło trochę takich różnokolorowych, ale na razie trudno stwierdzić, bo jeszcze są blade. Pewnie za dzień-dwa odzyskają kolorki.

 

Jeśli ktoś zamierza kupić babaulti, to warto upewnić się, że są naprawdę z zaufanego źródła, bo czasami jako babaulti sa sprzedawane dzikie heteropody, które są do nich dość podobne. Ważna rzecz - babaulti w stresie przybierają niebieskawy odcień, to może być pomocne w odróżnianiu ich od "dzikusów", które po prostu bledną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 rok później...
  • 5 tygodni później...

Dzień dobry

Uwielbiam jak ludzie piszą półsłówkami, nadużywają podmiotów domyślnych, nie używają pełnych nazw i się dziwią że mimo używania tego samego języka nie są w stanie się ze sobą dogadać. Tyle tytułem wstępu, teraz treść.

 

Zdecydowanie Caridina cf. babaulti nie krzyżuje się w żaden sposób z Red Cherry która jest z Neocardina Heteropoda.

 

Zdecydowanie Babaulit Rainbow, która to jest jedynie nazwą handlową dla dzikiej/pierwotnej/skundlonej wersji Neocardina Hetropoda, będzie się miksować z Red Cherry oraz wieloma innymi barwnymi odmianami Neocardina Heteropoda.

 

Teraz tylko wystarczy sobie samemu wyjaśnić co rozumiem pod pojęciem Babaulti i reszta jest wiadoma.

 

EDIT

 

Nie jestem specjalistą w temacie krewetek Caridina cf. babaulti gdyż tych nie miałem, aczkolwiek odnoszę wrażenie że zdjęcia wstawione przez "matka siedzi z tyłu" przedstawiają dziką Neocardinę, tych miałem setki. Wyraźnie widać różnicę w osadzeniu oczu oraz "dzioba". Na zdjęciach z pierwszego postu widać trójkątne rostrum i oczy blisko karpaksu, na kolejnych natomiast, widać dziobka w kształcie "V" i oczka na słupeczkach, do tego sposób zabarwienia wygląda mi na neocardinowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

hallo

Caridina cf. babaulti czy tez Neocardinia Heteropoda błędnie nazywana Babaulti Rainbow są tak samo wrażliwe na CO2 jak większośc zwierzat, tylko na przedawkowanie, przy normalnym podawaniu 1-2 bąbelki na sec CO2 ich nie zabije, bardziej obniżenie ph przez to CO2 może im zaszkodzić.

 

josom masz takiego samego avka jak hipcio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hallo

Caridina cf. babaulti czy tez Neocardinia Heteropoda błędnie nazywana Babaulti Rainbow są tak samo wrażliwe na CO2 jak większośc zwierzat, tylko na przedawkowanie, przy normalnym podawaniu 1-2 bąbelki na sec CO2 ich nie zabije, bardziej obniżenie ph przez to CO2 może im zaszkodzić.

 

josom masz takiego samego avka jak hipcio?

Dzięki za odp. Nie wiedziałem, że hipcio ma taki awatar, musze go zmienić w takim razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 8 lat później...

Ja myślałem że babaulti to nazwa ogólna kundelków gatunku Neocardinia.

 

Dumam nad zakupem 10szt do akwarium z gupikami z tego ogłoszenia.

https://www.olx.pl/oferta/krewetki-babaulti-neocardina-CID103-IDvwwlK.html

 

W ogólnym nie mają prawa się utrzymać bocje mieczyki molinezje tylko by czekały na sztućce 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 18.01.2011 o 20:35, OliwCiaa napisał:

Czy babaulti mogą byc razem z Red Cherry w jednym akwarium ? Mam 6 rc i zastanawiam się nad kupnem babaulti . :)                                                     

Z tego co wiem to można trzymać babaulti razem z Red Cherry w jednym akwarium. Caridina cf. babaulti nie krzyżuje się w żaden sposób z Red Cherry, która jest z Neocardina Heteropoda. Babaulti Rainbow, która to jest jedynie nazwą handlową dla dzikiej/pierwotnej/skundlonej wersji Neocardina Hetropoda, będzie się miksować z Red Cherry oraz wieloma innymi barwnymi odmianami krewetek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Krewetka Caridina cf. babaulti jest jednym z najprostszych gatunków krewetek słodkowodnych do hodowli. Posiada wiele różnorodnych odmian barwnych. Oto kilka informacji na jej temat:

Pochodzenie: Krewetki Caridina cf. babaulti pochodzą z Indii.
Dopuszczalne parametry wody: Optymalna temperatura wody wynosi 20-25°C. Woda powinna być średnio twarda, a pH mieścić się w zakresie 6,8-7,2.
Dymorfizm płciowy: Samce osiągają około 3,5 cm długości, podczas gdy samice mogą dorastać do 4 cm i są bardziej masywne.
Zbiornik: Akwarium dla Caridina cf. babaulti nie musi być duże - 20-25 litrów wystarczy na hodowlę 8-10 sztuk. Ważne jest, aby użyć drobnoziarnistego podłoża lub piasku. Zaleca się posadzenie gęstych mchów i drobnolistnych roślin, które zapewnią krewetkom schronienie.
Pożywienie: Krewetki Caridina cf. babaulti naturalnie żywią się pokarmem roślinnym, głównie glonami. Jeśli w akwarium brakuje glonów, można dokarmiać krewetki pokarmem zawierającym spirulinę. Okazjonalnie można podawać mrożone pokarmy, takie jak cyklop czy artemia.
Rozmnażanie: Samice C. babaulti noszą jaja przez około 3-4 tygodnie. Młode krewetki są bardzo małe i trudne do wykarmienia. Jednak z doświadczenia wynika, że młode osiągają podobne rozmiary jak krewetki Red Cherry i nie ma problemu z ich wyżywieniem.
Caridina cf. babaulti występuje w wielu różnych odmianach barwnych, które różnią się kolorami i wzorami na ciele.


 

 

 

______________________________
https://ubezpieczeniegrupoweranking.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...