Jump to content

Samael266

Użytkownik
 • Content count

  193
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Samael266 last won the day on May 20 2020

Samael266 had the most liked content!

Community Reputation

2

About Samael266

 • Rank
  Dyskutant
 • Birthday 02/29/1984

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Katowice

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Samael266

  czemu woda żółknie w akwarium

  Moment a co jest podłożu? Wodę mogą barwić tylko elemty aktywne chemicznie w środowisku wodnym. Jak masz drewno torf ziemię ogrodowa substrat aktywny lub barwiony żwirek piasek itp. Wszystko to może dawać taki kolor. Ile temu było założone akwarium? Jaką jest obsada? Ps rośliny często gniją w nowym zbiorniku. To naturalny proces adaptacji potem odbijają z korzenia lub bulwy. Więc nie zawsze się to wywala odrazu. Ps dwa ładowanie bakterii nitryfikacyjnych na kolor wody nie zadziała.
 2. Samael266

  Giełda zoo Łódź?

  Widziałem te filmy pojawiły mniej więcej jak pisałem post. Niestety temat dlamnie umarł pod czas wyjazdu rozszczelnił się juvel. Więc zamiast łowów musze kupić akwarium. Jak jesteś na wakacjach 200km od domu niechcesz słyszeć pytania. Czy w krewetkarium ma być połowa wody?
 3. Samael266

  Giełda zoo Łódź?

  Szukam informacji czy to Jeszcze istnieje. Jak jest czynne w czasach covid. Oraz czy warto tam podjechać na ewentualne zakupy. Czy wymagana działalność itp.
 4. Samael266

  OSPA w akwarium z masą roslin

  Sytuacja w 240l opanowana dopiero po wprowadzeniu cmf w dawce na 400l. (Rozłożone w czasie) Plus Ichtiosan w dawce łącznej na 550l. (Rozłożone w czasie) Podmiana wody 140l na koniec imprezy. Z ofiar 3 samce mieczyka i jeden neon. Chodź nie wiem czy temperatura 30stopni czy ospa wykończyła owy zestaw. Z skutków ubocznych pojawiły się plamy na roślinach.
 5. Samael266

  Wymieranie rybek

  Z badziewie które znalazłem to jedna z chorób atakującą ryby i ślimaki Choroba welwetowa
 6. Samael266

  Wymieranie rybek

  Ok nie mam pomysłu co do ślimaków. Piasek nawet jak z sklepu lub składu budowlanego nie może sam w sobie generować chloru w wodzie ani dawać oznak podtrucia ryb. Piszesz że jest kaskada i brzeczek w 100l to też wygląda dobrze pod kątem ilości tlenu. Azot ok naprawdę nie mam pomysłu. Jedyne co mi przychodzi do głowy to pytanie czy wszystkie ryby z jednego źródła. Jak tak to bym szukał innego. Ps. Przy jałowym piasku nawozisz to akwarium ? Może to nie pleśni tylko poparzenia z karbo lub innego nawozu. Chodź to mało prawdobne. Idę pogrzebać w necie może coś mnie nakieruje.
 7. Samael266

  OSPA w akwarium z masą roslin

  116 opanowana sytuacja 240 walka trwa 4dolewka i to na poziomie 1/3 dawki fakt faktem durne chłopy się tłuką między sobą na miecze jak to mają w naturze a obtłuczenia nie ułatwiają leczenia.
 8. Samael266

  Wymieranie rybek

  Jak ten zbiornik jest napowietrzany? Ja miałam część tych objawów przy równie przerybionym zbiorniku i obsadzie roślinek. Dwie godziny po zgaszeniu światła zaczynała się przyducha rośliny. Jak masz rośliny typu luźna moczarka rogatek lub Pistia i rzęsa to falowanie wody bardzo hamuje i wymiana gazowa gorsza. Co do tej plamy na danio nie mam pomysłu. Ewentualnie podbij temp na 28-29 ale to jeszcze bardziej wybije tlen z wody. Jak chcesz leczyć to coś typu cfm tropikalna lub nadmanganian potasu bo ma na tyle szerokie spektrum że jakiś problem rozwiąże. Ślimak wygląda jak by mu wapna brakowało. Krewetki przy takiej obsadzie powinny być zastraszone energia danio a nie martwe. Chlor w wodzie to chyba błąd pomiarowy lub robione testy zaraz po podmianie.
 9. Samael266

  OSPA w akwarium z masą roslin

  Tu się mylisz. Każda sytuacja ma uczyć mnie i każdy postawiony problem ma szukać wyjścia najmniejszych strat oraz nakładów w każdej formie. Co do sposobu na leczenie przyjąłem metodę optyczna co jest błędem ale nigdy nie miałem zielonych baniaków. I tempo pochłonięcia leku przez rośliny przerosło moje oczekiwania. Podałem dawkę producenta Po 8h godzinach podałem 1/4 dawki Po kolejnych 16 może 20 godzinach znowu 1/4 dawki. Po dobie 1/5 dawki. Porostu utrzymywałem odcień wody w jednym kolorze. Wiem że takie podejście wyjalowi wszystko a z powodu ospy będę walczył azotem i glonem. Tak i zawsze proszę o korektę bo z jednej banki 72l przeszłem na 116l i 240l. Ponadto zielone akwaria to coś czego niedokońca rozumie.
 10. Samael266

  OSPA w akwarium z masą roslin

  W 240l brak widocznych nowych przypadków. W 116l brak widocznych nowych przypadków ale na 100% jest mniej ryb ze względu że to narybek na dnie tego nie widzę. Nic tylko czekać najgorsze że w wtorek mam odebrać 3 lorki z Krakowa a tu ogólnie burdel. Wsumie mam rozwiązanie krewetkarium od żony 😛 tam ostatnio jest nudno Z1 protector zrobił swoje. Ale czy pozostałość chemii nie wytną Lorek wsumie to 25zl szt
 11. Kupiłem loricardie Red lizardy. Niestety przez wymagania tlenowe i twardość wody przeszły przez dwa akwaria. Bez kwarantanny w czasach covid. Docelowo wylądowały w akwarium żłobkowym. Po paru dniach z żłobka przeniosłem zbrojniki niebieskie do 240l. Na drugi dzień jedna z 3 Lorek padła po kolejnej dobie na narybku sypnął się biały pył. Niespodzianka w 240l wywaliło kropkami po kolejnych 24h. Reakcja standardowa temperatura na 29 stopni oraz Ichtiosan TROPICAL. W dawce odpowiedniej dla 116l. Po 4h nie było śladu po zieleni malachitowej za to nadwódka i Pistia pociemniały. Po dwóch kolejnych godzinach woda była w kolorze jak przed podaniem leku. Co więcej tam są dwa słabe filtry gąbkowe więc to nie węgiel lub inny sorbent. Z 240l jest podobny problem ale bardziej złożony. Sorbcja leku przez rośliny do tego dochodzi zeolit i 5do12 cm podłoża. Dumam o ile podnieść ilość leku by to działało. W małych 72l akwariach zawsze wrzucałem dwie piguły nadmanganianu a w następnej dobie lałem dopiero Ichtiosan TROPICAL. Ogólnie mam czarna serie z plagami wszelakimi. Styczeń ospa Kwiecień wypławki pijawki Maj wypławki pijawki Czerwiec ospa a do końca miesiąca daleko.
 12. Samael266

  Właściwe napowietrzanie

  Operacja napowietrzanie zakończona sukcesem. Teraz tylko kompletowanie stada Lorek. Ps. Wystrój dzieciency bo to wkońcu żłobek.
 13. Samael266

  Właściwe napowietrzanie

  Widzisz ja przyczynę problemu upatruje w sobie. Po 1 przerybione baniak Po 2 ograniczoną wymiana gazowa Pistia salwinia rzęsa itp. Po 3 w podłożu nie ma gdzie kija wsadzić bo badyl na badylu Po 4 grubości podłoża meiejscami do 10cm. Po 5 karmienie mrożonkami roślinnymi Po 6 masa materii organicznej pod żwirem (ziemia z nawozem torfowym) Do tego dojdą martwe pijawki wypławki i część ślimaków w podłożu. Na 2 i 5 punkt mam wpływ bez dużych ingerencji. 20 letniego atamana wyślę na emeryturę bo poziom hałasu jest nie strawny. I kupię jakiegoś mini buczka z sunsun z serii ct. Dzisiaj takiego pożyczyłem podpiąłem na test i da się z tym żyć. SUN SUN CT-101B 150L/H 3,5W A raczej bym kupił większy bo są z fajną regulacja.
 14. Samael266

  Nowi goście w krewtkarium

  Z1 dobiła wypławki oraz zredukowała zatoczki rozdęteki tez u było. Efekt widoczny po 3dobach. W drugiej dobie pojawił się film białkowy wystarczyło podpiąć deszczownice do rozbijania go. Zobaczymy co zdziała do czwartku narazie jestem na tak.
 15. Samael266

  Właściwe napowietrzanie

  Muszę z perspektywy czasu sam z sobą polemizować. Wszystko ok do puki masa roślin nie robi przyduchy w nocy w akwarium. Umnie co rano pojawiał się torfowy zapaszek. I to oraz szykowanie zbiornika pod loricardie wymusiło zamianę jednej deszczownicy na dyfuzor z prądnica kierunkową. Mimo zwiększenia cyrkulacji w zbiorniku oraz tłoczenie powietrza przez dyfuzor. Wieczorem i nocy mam zdecydowanie za mało tlenu w wodzie. Około 2h po zgaszeniu światła zaczyna się problem. Obecnie jestem na etapie szukania napowietrzania by zbiornik miał szansę spełnić swoje przeznaczenie.
×