Skocz do zawartości

Parametry wody dla Neocardin


AdamSikora
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Kupiłem mienik pH i TDS. pokazuje mi pH 7,5 (resztki testów kropelkowych pokazały tak samo), TDS pokazuje 80 ppm czyli przewodność około 160μS/cm (na destylce mienik pokaza 7ppm a na kranówce 230ppm, więc kalibracja jest ok). Ostatki testu kH pokazują zmianę barwy po 1-2 kroplach, czyli kH około 2 (te krople są dosyć stare więc nie do końca im ufam).

 

Wygląda na to że pomimo niskich parametrów wody takich jak przewodnictwo i twardość mam dosyć wysokie pH. Nie podaję żadnnych nawozów czy CO2 (które by zbijały pH).

Zastanawiam się czy nie wlewać więcej kranówki żeby podbić TDS do 150ppm czyli przewodności okolo 300. 

W akwarium mam tylko krewecie, Neocardiny.

 

Co Wy na to?

 

Moje akwa:

 

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AdamSikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.06.2019 o 17:45, AdamSikora napisał:

Podmieniłem 15% wody na kranówkę z RO w proporcji 90/10 (kranowa/RO).

 

Nie rozumiem dlaczego ludzie marnują wodę RO mieszając ją z kranówą. Są nawet tacy, którzy mieszają ją z odpadem - to już kompletne szaleństwo.

 

Dopuszczalna norma w wodzie pitnej to aż 50 mg/l na litr azotanów i 0,50 mg/l azotynów, a to oznacza śmierć  niektórych gatunków zwierząt hodowanych w akwarium, albo przynajmniej jak to się kolokwialnie mówi: złe samopoczucie. Sam kiedyś uważałem, że woda kranowa jest OK, nic złego się nie dzieje ale to taka prawda jak "G" prawda. Nawet twierdziłem, że już nie stosuje się chloru i pochodnych do odkażania wody, co jest półprawdą, bo po awariach sieci i ich usunięciu na wszelki wypadek chloruje się instalację, żeby zabić drobnoustroje. Nawet gdybyś miał akwarium tylko z roślinami, bez ryb, to taka woda rozwali ci kompletnie cały plan nawożenia.

 

Dużo lepszą metodą "mineralizacji" wody RO jest użycie choćby JBL Aquadur. Sam ustalasz ile sypiesz tej soli i jakie KH i GH chcesz osiągnąć, bez NO2, NO3.

 

Ja kupuję wodę DEMI z elektrowni, raz na dwa tygodnie 140 litrów i uzdatniam ją Aquadur'em. Ryby po prostu ożyły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...