Jump to content

AdamSikora

Użytkownik
 • Content count

  8
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

AdamSikora last won the day on June 5 2019

AdamSikora had the most liked content!

Community Reputation

2

About AdamSikora

 • Rank
  Podglądacz

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. AdamSikora

  Hodowla pierwotniaków, problemy?

  Witam, wykluły mi się Pielęgnice Ramireza, mam założoną hodowlę pierwotniaków na skórce od banana już od miesiąca, najpierw woda była mętna a teraz stała się klarowna, jest zielonkawa ale przejrzysta, czy hodowla jest ok czy może coś jest nie tak? Do tego pojawiły się w hodowli nicienie lub rureczniki, nie jestem pewien (zdjęcie). Mogę podawać tą wodę z hodowli jako pokarm dla narybku?
 2. AdamSikora

  25L pod krewetki

  Update. Rośliny rosną jak szalone, tutaj trawnik po przycięciu. W akwa pojawiło się z 20-cia młodych Blue Velvet i dołożyłem nowych mieszkańcó, czyli kilka Crystali. Parametry wody to: ph 7 - 7,5 w zależnosci od pory dnia i ilości roślin (roślinki dosyć mocno konsumują CO2 i wtedy pH lekko się podnosi, dlatego przycinki są koniecznością) Przewodność 212 na mierniku, czyli jakieś 430 us kH 2-3 gH 7 - 10
 3. AdamSikora

  Parametry wody dla Neocardin

  Podmieniłem 15% wody na kranówkę z RO w proporcji 90/10 (kranowa/RO). kH skoczyło z 1-2 na 3-4, przewodność z 80ppm na 118ppm, pH się nie zmieniło nadal 7,5. Na razie tak zostawiam. Jutro dorzucę do akwa garść szyszek olchy.
 4. Witam, Kupiłem mienik pH i TDS. pokazuje mi pH 7,5 (resztki testów kropelkowych pokazały tak samo), TDS pokazuje 80 ppm czyli przewodność około 160μS/cm (na destylce mienik pokaza 7ppm a na kranówce 230ppm, więc kalibracja jest ok). Ostatki testu kH pokazują zmianę barwy po 1-2 kroplach, czyli kH około 2 (te krople są dosyć stare więc nie do końca im ufam). Wygląda na to że pomimo niskich parametrów wody takich jak przewodnictwo i twardość mam dosyć wysokie pH. Nie podaję żadnnych nawozów czy CO2 (które by zbijały pH). Zastanawiam się czy nie wlewać więcej kranówki żeby podbić TDS do 150ppm czyli przewodności okolo 300. W akwarium mam tylko krewecie, Neocardiny. Co Wy na to? Moje akwa: Pozdrawiam
 5. Ja zamiast bimbrowni stosowałem reaktor z kwasku i sody, dużo bardziej stabilny i nie trzeba tak często skłądników wymieniać.
 6. Ja w roślinniakach które miałem (112L i 250L) stosowałem oświetlenie od 0,5W/L do 0,7W/L, przy czym podawałem tylko co2 z reaktora lub butli, i podmiany 10-15% co tydzień, bez nawożenia. Jak chciałem stosować 0,8-0,9W/L i nawożenie to niby się to udawało, ale jakakolwiek zmiana w akwarium (łącznie ze zmianą obsady rybnej) powodowała destabilizację środowiska i powrót do stabilnych wartości zajmował mi 1,5-2h dziennie przez dłuższy czas. Moim zdaniem roślinniaki HIGH TECH z 0,8-1,0W/L to kupa roboty, najlepiej się trzymać z 0,5W/L z możliwym podawaniem CO2 i dać roślinkom powoli dorastać. Ttylko uwaga wtedy leje się odstaną kranówkę, albo w max proporcji 70/30 kranówka/RO, zeby roślinom dostarczać składniki do wzrostu, nie można lać samej RO.
 7. Możesz nie podmieniać 50% jak robi się lepiej, ale na pewno bym przestał dawkować chemię do akwarium (łącznie z carbo). A w czym Ci przeszkadza błona bakteryjna? Cienka błona bakteryjna która łatwo się przerywa to raczej norma. Przy dużych ilościach błony zdarzało mi się używać skimmera, ale tylko w skrajnych przypadkach używałem mechanicznych metod jej usuwania (np. przerybienie lub gdy podawałem spore ilości CO2 z butli i błona powodowała nagromadzenie co2 pod powierzchnią wody).
 8. Kurcze, nie kumam trochę, roślinki nawet nie zdąrzyły się zakorzenić a Ty : "Dzień drugi rozpocząłem dodawanie carbo 1ml Dzień czwarty dodałem 5ml nawozu dla roslin. Dzień szósty Znowu 5ml nawozu microbe-lift plant fertilise" Po co to, ja przez pierwszy miesiąc oprócz podmian 10% co tydzień nigdy nic nie podawałem, aż nie zauważyłem że rośliny się porządnie ukorzeniły. Moim zdaniem z tego co wlałeś tylko nieznaczy ułamek trafił do roślinek, a cała reszta zasyfiła Ci wodę. Zrób podmianę 50% i nie wlewaj nicz nawozów przez 2-3 tygodnie, robiąc podmiany 10% wody co tydzień, daj się środowisku ustabilizować i roślinom ukorzenić.
 9. AdamSikora

  25L pod krewetki

  Mieszkańcy.
 10. AdamSikora

  25L pod krewetki

  Mały update.
 11. AdamSikora

  25L pod krewetki

  No i dołączyły Tigery Tangerine.
 12. AdamSikora

  25L pod krewetki

  Zamierzam je hodować, a karmione będą tym niebieskim w tle
 13. AdamSikora

  25L pod krewetki

  Pierwsi mieszkańcy.
 14. AdamSikora

  25L pod krewetki

  Tło będzie w stylu błotnym, ale roślinek więcej nie będzie. Oczywiscie z Micranthemum Monte Carlo ma być gęsty trawnik.
 15. AdamSikora

  25L pod krewetki

  Pierwsze zdjęcie było z telefonu i mocno zaburzyło kolory, foto z lustrzanki (nowe) jest dużo bliższe realnemu kolorowi, aczkolwiek świetlówka (sylviana grolux) ma czerwonawe zabarwienie, potrafi pięknie podbić kolor krewetek :)
×