Skocz do zawartości
cob_ra

Zmiękczacz wody wodociągowej

Rekomendowane odpowiedzi

Po 2 latach wracam do działu, w nowym domu mam wyprowadzoną instalację z wodą oraz kanalizą w miejscu gdzie stanie baniak 720l.

Jak wygląda sprawa wody, z niej jestem co do sprzętu i armatury zadowolony. Zero kamienia itp. Ale jak się sprawdzi taka woda w wprzypadku obsady? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakiej obsady?
Jakie parametry wody?

Mniej więcej opisałeś to tak:
Stoję na peronie o godzinie 7 wieczorem, położyli nowe tory, przyjechał pociąg , ładny czysty, jestem z niego zadowolony.
Czy tym pociągiem dojadę do Katowic?

Co do tytułowego zmiękczacza to ja osobiście jestem jakoś sceptycznie nastawiony, zmieniają  się w wodzie jony co daje nam niby niższe twardości ale chyba przewodność jej wzrasta. Eeee ja jestem na nie...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Bardziej mi chodziło o to co ta woda warta. Obsada to niewiadoma na ta chwile. Tam jest żywica jonowymienialna regenerowana sola.

Parametry zerknę jak bede w domu jednak testy maja 3 lata i nie wiem ile wskaza wynik wiarygodny. Wodociag to woda twarda.

Mogę ominąć zmiękczacz, zamontować filtr ro, dać wodę z wodociagu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez filtr ro możesz i tą "zmiękczoną" przepuścić i ewentualnie dać mineralizator. Ja też bym tej wody nie dawał do akwa. Ten sód nie daje mi spokoju jednak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zależy też jaka obsada, jaki biotop chcesz osiągnąć. Warto na tym etapie dobrać odpowiednie kamienie i podłoże. Wszystko ma swoją kolejność , a na końcu zawsze rybki

Żadna kranówa się nie nada, bez odstania, przez zawarty w niej chlor i to wiadomo już od dawna. Taką wodę zniosą chyba tylko kiryski spiżowe .

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przez filtr ro możesz i tą "zmiękczoną" przepuścić i ewentualnie dać mineralizator. Ja też bym tej wody nie dawał do akwa. Ten sód nie daje mi spokoju jednak.

No też jestem ciekaw jak z tą sodą.

Kolega z pracy kiedyś się pochwalił, że ma instalacje zmiękczającą wodę z wodociągów - właśnie tą żywicą.

Parametry miał GH = 0 i KH=24. - sam sprawdzałem, bo miał być moim źródłem miękkiej i darmowej wody :)

Jego żona, biolog, choć nigdy nie interesowała się akwarystyką, to raczej sceptycznie podchodziła do użycia tej wody w akwarium,

Szukałem trochę informacji na necie ale ciężko coś znaleźć. Na RA ktoś pisał, że jednak przepuszcza to przez RO aby pozbyć się tej sody.

Z kolei inni mówią, że jak chcemy podbić KH to najlepiej sodą.

Podejrzewam, że wszystko zależy od poziomu tej sody. 

A, i nie wiadomo też jak z buforowaniem Co2 za pomocą KH z sody.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi