Jump to content

cob_ra

Użytkownik
 • Content count

  40
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

cob_ra last won the day on July 24 2016

cob_ra had the most liked content!

Community Reputation

9

About cob_ra

 • Rank
  Małomówny

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Skierniewice
 1. Witajcie ponownie, Po kilku zbiornikach, które gdzieś w dziale były: 160l, 450l, zmianach jakie się dokonały tzn budowa domu i przeprowadzka zaczynamy powoli wracać do szkiełek z wodą. Przy budowie domu zrobione gniazdo zasilania na oddzielnym obwodzie, podejście pod kanalizację, wyjście wody. Po wprowadzeniu jakieś 2 lata później odebrałem od kolegi pospawany stelaż pod szafkę na nowy zbiornik. Stelaż ma wymiary 205x65x55h. z profila 50x50x4mm. Podejście wody i kanalizacji W grudniu ubiegłego roku zamówiłem formatki na zabudowę stelaża. Również w grudniu zamówiony został zbiornik u Przemka ze Szczecina. Jako, że na czasie mi nie zależało, zbiornik finalnie dotarł w maju tego roku. Temat powoli będę uzupełniał. Budowa niby zakończona 2 lata temu, jednak prace z roślinami w ogródku, powiększenie rodziny do parki dzieci i inne obowiązki powodowały i będą powodować, że cały temat zanim będzie zwieńczony zalaniem zbiornika pociągnie jeszcze tygodnie lub miesiące. Niestety tak to już jest. Ale są różne priorytety i wydatki.
 2. cob_ra

  Zmiękczacz wody wodociągowej

  Bardziej mi chodziło o to co ta woda warta. Obsada to niewiadoma na ta chwile. Tam jest żywica jonowymienialna regenerowana sola. Parametry zerknę jak bede w domu jednak testy maja 3 lata i nie wiem ile wskaza wynik wiarygodny. Wodociag to woda twarda. Mogę ominąć zmiękczacz, zamontować filtr ro, dać wodę z wodociagu.
 3. cob_ra

  [450]Ameryka Środkowa

  Dawno tu nie zaglądałem, baniak nie żyje już od trochę ponad roku. Musiałem się skupić na nowym domu, wykończeniówce i przeprowadzce. W międzyczasie pojawiła się kolejna osoba w rodzinie. Ale w tym roku stanie nowy zbiornik 720 może ciut mniejszy, stelaż już się spawa. Po wakacjach planuje wystartować. Jest czas na myślenie. Z żoną chcielibyśm wrócić do roślinniaka, ale koszta utrzymania przy tej wielkości trochę dobijają. Prawdopodobnie padnie na biotop.
 4. Po 2 latach wracam do działu, w nowym domu mam wyprowadzoną instalację z wodą oraz kanalizą w miejscu gdzie stanie baniak 720l. Jak wygląda sprawa wody, z niej jestem co do sprzętu i armatury zadowolony. Zero kamienia itp. Ale jak się sprawdzi taka woda w wprzypadku obsady?
 5. cob_ra

  [450]Ameryka Środkowa

  Obsada obecna, to tak naprawdę para Eliot i para zbrojników. Czyli nędzna. Jak wcześniej pisałem braki czasu na szukanie fajnych obsad. Fajnie byłoby ławice dać, ale czy warto. Pielęgnice naprawdę fajnie zbiornik wypełniają. Zdjęcie w wolnej chwili cyknę całości.
 6. cob_ra

  [450]Ameryka Środkowa

  Nie już nie południowa, został tylko tytuł. Bardziej środkowa. parametry wody również bardziej pod ryby. Budowa domu zajmuje każdą chwilę, i brak czasu na cokolwiek.
 7. cob_ra

  [450]Ameryka Środkowa

  A może taka opcja altumy 4-5szt, tyle samo ziemiojadów i jakaś ławica drobnoustków 20-30szt?
 8. cob_ra

  [450l] roslinna kałuża

  Ponieważ zmiana całkowita i przejście na inny tyb baniaka. http://forum.superakwarium.pl/topic/48084-450ameryka-po%C5%82udniowa-ciemne-wody/?do=findComment&comment=481410
 9. cob_ra

  [450]Ameryka Środkowa

  Fajnie byłoby wykorzystać drobnoustki wf, które pozostały po 160l. Jednak obawiam się, czy jakbym dał ziemiojady to nie stałyby się pokarmem. Na dnie jakieś denne też wypadałoby puścić, tylko czy na taki litraż taka obsada nie będzie za gęsta?
 10. Po 1,5r roślinniak zlikwidowany. W jego miejsce wpadły graty ze 160l z dodatkowymi korzeniami, które jeszcze się gotują i moczą aby było w czym wybierać. Wymiary: -Zbiornik 450L : (150x50x60) Oświetlenie: -2x80w Grolux Ogrzewanie: -Grzałka 200W Filtracja: -jbl -unimax 250 Podłoże: -piasek kwarcowy Ozdoby: -kilka korzeni olszowych ze stawu mazurskiego, -liście dębu -szyszki i liści olchy -troszę drewna Flora: -microsorium windelov -microsorium narrow Fauna: -cekamy Parametry: pH- 6 kH- 0 gH- 0
 11. cob_ra

  Obsada do 450l herbatki

  Wymyśliłem cos takiego ziemiojady red head ok 5-6szt,jakas parkę uaru i do tego ławice lub cos z kirysow na dno. Tylko czy to nie za dużo?
 12. cob_ra

  [450l] roslinna kałuża

  Zbiornik od dziś przechodzi do historii.
 13. Plany się zmieniły i czas iść z roślinniaka w biotop, nadal chcę pozostać przy herbacie mimo posiadania 160l. Co byście polecali ciekawego do standardowej 450-tki. Podłoże piasek, kilka otoczaków, korzenie woda czyste RO.
 14. cob_ra

  [450l] roslinna kałuża

  Po przebojach z sinicami i walką kilkumiesięczną na różne sposoby udało się pozbyć pasożyta. Baniak wraca powoli do normy.
×