Skocz do zawartości

60 L początek mojej akwarystyki.


burgman85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Dodam że dopiero zacząłem przygodę z akwarium. Moja pierwsza rybka kupiona w sklepi to welon którego mam juz ponad 2 lata ale wczesniej mieszkała w małym akwarium i dopiero ostatnio kupiłem wieksze.

 

Obsada:

Welonka Stefan

8 kirysków

2 glony

3 gupiki mojej narzeczonej.

 

Od siebie dodam tylko że żadne rybki się nie atakują i jak narazie zgoda.

 

post-24700-0-73701500-1487003304_thumb.jpg

post-24700-0-22011500-1487003309_thumb.jpg

post-24700-0-49043900-1487003314_thumb.jpg

post-24700-0-51501100-1487003319_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak akwarium ma 60 litrów. Tylko Stefan już duży, jak na 2 lata. Dobrze karmiony :) Glony są małe jeden ok 10 cm a drugi 2-3 cm. Dlaczego nie mogę takich trzymać razem ?? To jest akwarium które mam miesiąc ale chce kupić 112 litrów.

 

Ogólnie mam dość dożo pytań. Ale na pewno forum mi pomoże...

Edytowane przez burgman85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 1 karasia ozdobnego licz 90-100l WODY w akwarium (czyli ~120l brutto pojemności). Karaś ozdobny to ryba towarzyska. Więc akwarium wypadałoby założyć chociaż ~300l dla trójki. I żadnych innych ryb, zwłaszcza subtropikalnych, jak kiryski, czy gupiki. Przez "Glony" masz na myśli zbrojniki? Czy kule gałęzatki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz dokupować welonów, wypadałoby kupić większe akwarium. Weź to na logikę - welonka rośnie do 25-30cm i żyje ponad 15 lat. Jak wyobrażasz sobie rybę tych rozmiarów w akwarium, gdzie na jedną przypada 30l?

 

Wąsacze nie nadają się na towarzystwo do welonek, wolą trochę cieplejszą, miększą i bardziej kwaśną wodę ;)

 

I owszem, w sklepach wciskają kit. Przecież biznes musi się kręcić, to nie organizacje charytatywne.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...