Skocz do zawartości

Korzenie


Dominik99
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wie ktoś może gdzie można znaleźć korzenie red moor w miare przystępnej cenie? (Okolice Kraków/Bochnia) Teraz mam w akwarium 2 korzenie ale wydaje mi się że zmiejiają trochę kolor wody, oprócz tego jak czyściłem filtr wewnętrzny to w gąbce było pełno gnijących kawałeczków tych korzeni.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Podepnę się pod temat.

Gdzie i w jakiej cenie można kupić większą ilość korzeni red moor. Ceny na internecie od 49zł / 1kg. Ile gdzieś kg tego potrzebuję aby zrobić coś takiego....

BW375M_1.jpgb8f7e87576fa9150.jpg

 

Akwarium ok112 litrów dla zbrojników + może jeszcze jakieś dodatkowe rybki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, aby były jak najbardziej poplątane. Ma być dużo kryjówek dla zbrojników. i żeby ten korzeń zajmował całe akwarium 112 litrów.  Do tego będzie trochę nie wymagających roślin jak nurzaniec, pistia, może jakieś microsorium na korzeniach i mchy.


Szoruj do lasu lub nad rzekę, a nie redmoorami sobie będziesz kieszeń szarpać xD

Zima jest :) ciężko by było teraz coś znaleźć albo wykopać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lesie jest łatwiej znaleźć coś niż w wodzie. No i te korzenie z wody są niebezpiecznie (choroby, albo chemia). Nie musi być korzeń - może być gałąź, czasami gałęzie są tak samo fikuśne jak korzenie. Miałem taką gałąż ze złamanego przez wiatr buka: wygotowana w solance parę lat siedziała w akwa, a jak akwa się rozszczelniło i zlikwidowałem, gałąź wysuszyłem i mam ją do dziś. Moczy się w solance i czeka na nowy zbiornik ;)

Swoją drogą, moczy się razem z korzeniem, który przytargałem 2 tygodnie temu. 2 lata temu niedaleko mnie robili plantację winorośli i przygotowując zbocze wytargali kilka drzew z korzeniami. teraz sterta korzeni leży koło plantacji winogron. (gdyby ktoś z okolic Krakowa chciał to mogę podać współrzędne GPS, gdzie są korzenie)

Ta stara gałąź to ta ciemna na górze zdjęcia. 
 

post-24672-0-80668800-1487106968_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za takie redmoor do 112 musial byś włożyć lekko 500zl

 

Trzeba szukać różnych ofert nie koniecznie sklepowych  zanim mój wylądował w 240 to moczył się kilka dni w 112 zajmował prawie całe akwarium a dałem za niego niecałe 200zł jak chcesz to mogę ci dać namiar na gościa który je sprzedaje czasem ma ciekawe oferty 

Edytowane przez kamil55
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...