Jump to content

Fillipser143

Użytkownik
 • Content count

  49
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0

About Fillipser143

 • Rank
  Małomówny
 • Birthday 02/24/2001

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Lublin
 1. Fillipser143

  [54l]

  Jednak zrezygnowałem z krewetek. Nie ma szans na jakieś inne ryby poza drobniczkami i Danio? Nigdzie ich nie mogę znaleźć. Myślałem nad gupikami. Akwarium 54l gh 19 pH kh 14 7,8.
 2. Fillipser143

  Glony??

  Też miałem okrzemki i utrzymywały się przez 3 miesiące od założenia.
 3. Fillipser143

  obsada nowo zakładanego akwarium

  Jak nie chcesz zrobić rybom krzywdy to proponuję kupić testy zoolek pH i Gh w sumie 40zł. Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
 4. Fillipser143

  Glony na roślinach.

  Akwarium ma 2 miesiące, okrzemki się chyba zmniejszają, tylko zielone glony na liściach zwartek i anubiasa zostały.
 5. Fillipser143

  Dziwne żyjątko

  Military helmet wytrzyma tydzień w wiadrze bez filtra?
 6. Fillipser143

  Glony na roślinach.

  Nie stosowałem. Okrzemki jeśli to są okrzemki, bo nie wiem ścierania ci 2 dni z liści i szyb. Nalot z korzenia też starałem, ale zaczyna rosnąć od nowa. Zielone plamy na liściach nadal są i nawet mogę je zetrzeć, tylko podczas ścierania więcej liści tracę niż odzyskuje z glonów.
 7. Fillipser143

  Dziwne żyjątko

  A ten środek nie zabije mi młodych krewetek?
 8. Fillipser143

  Dziwne żyjątko

  Myślicie, że dobrym pomysłem będzie użycie jakiegoś preparatu na wypławki?
 9. Fillipser143

  Dziwne żyjątko

  I co teraz z nimi zrobić?
 10. Fillipser143

  Dziwne żyjątko

  Pojawiły się dzisiaj jakieś robaki. Białe robaczki wielkości 1-3mm oblazły całą przednią szybę. Co to jest i jak się tego pozbyć?
 11. Fillipser143

  Glony na roślinach.

  Od 3 tygodni mam na roślinach (głównie zwartkach) brązowe i zielone glony. To okrzemki? Było ich też dużo na szybach, ale po wyczyszczeniu się już tam nie pojawiają. Codziennie muszę ścierać brązowy osad z liści, co nie jest trudne, bo łatwo schodzą w przeciwieństwie do zielonych. Jak ograniczyć rozwój tych glonów? Myślałem, że same przejdą, ale po 3 tygodniach postanowiłem zasięgnąć porady. Akwarium 54l Ph7.8 Gh 19 MP3 20 Temperatura 21 stopni Filtr fzn 2 Światło aquael 10w LED 8-10 godzin dziennie Podłoże piasek z kulkami nawozowymi Nawożenie carbo i planta gainer classic i k plus Rośliny to zwartki anubiasy hygrophila polysperma i dzisiaj dokupiłem moczarkę. Obsada 10 krewetek i ślimak militarny helmet Podmiany co tydzień około 1/3 akwarium Dodatkowo mam zielony nalot na korzeniu pomimo ścierania nadal się pojawia
 12. Fillipser143

  Obsada do 64l, prośba o pomoc

  Szukasz w internecie stronę wodociągów w twoim mieście np. w Lublinie mam mpwik Lublin. U mnie testy pokazują prawie to samo.
 13. Fillipser143

  Piasek a odmulacz

  Też polecam butelkę, bo samym wężykiem ściągam więcej piasku niż odchodów. Jedyny minus, że nie możesz tak odmulać w zakamarkach.
 14. Fillipser143

  Dobór Filtra, proszę o pomoc

  Nie wiem jak bardzo różni się wersja 1 od 2, ale mój fzn 2 głośno szumi. Nie mam porównania do innych filtrów, ale jak masz łóżko blisko akwarium to nie polecam.
×