Jump to content

Obsada 400l

Mikail
 Share

Recommended Posts

To te najmniejsze. Wygoogluj sobie pyszczaka szerszenia. Albo przejrzyj stronkę Klubu Malawi. Włóż w to trochę wysiłku, nikt nie będzie za Ciebie odwalał całej roboty ;) To nie nam ma zależeć na tym akwarium.

Edited by Dhuz

Do takiego litrażu to jedna pawiooka, i to tyle. Dla parki jakieś 600l (spotkać się można z informacjami że 450l to minimum dla pary, ale widziałem taki zbiornik i... trochę mi było szkoda tych rybek...)

Wróć - teraz dopiero doczytałem że Twoje akwa ma szerokość 40cm. Odpada. Minimum totalne to 60cm (ryba dorasta do 35cm, w 40cm będzie musiała kombinować z obróceniem się).

Edited by AkwarystaArtur

A co powiecie o takich rybkach: duchy + pielęgnice pawiookie? :)
A przeczytaj sobie, jakie te ryby rosną i jakie mają wymagania.

Jeśli chcesz ryby 30cm+, to stawiaj baniak 300x80x60, a nie baw się w 400-litrowe zbiorniki. Żadna radość, gdy ryba wygląda w akwarium jak karp w wiadrze.

• 3 weeks later...
Brzanki Denisona -> chłodna woda, ryby bardzo ruchliwe Gurami mozaikowe -> woda ciepła, ryby bardziej majestatyczne, w towarzystwie ruchliwych brzanek Denisona będą płochliwe

W takim razie czy pasuja do siebie gurami i duchy :)

O jakich Ty duchach piszesz? Dorastających do 50cm duchach amazońskich?

W katalogu pisze ze dorastaja do 30cm  :)

Chodzilo mi o te:

http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/duch-amazonski-brazylijski/

Edited by Mikail

Wybrałeś najmniej rzetelną stronę spośród wszystkich dostępnych w internecie.
Ryby te dorastają według różnych źródeł do 47-50cm. Co nie zmienia faktu że nawet ryba 30-35cm na akwarium o dnie 200x40 jest zbyt duża. Będzie się czuła niekomfortowo.
http://www.fishbase.org/summary/12220

Dodatkowo jakbyś chociaż przeczytał encyklopedię superakwarium doczytałbyś iż:

,,Ze względu na posiadaną umiejętność elektolokacji możemy w zbiorniku hodować tylko jednego osobnika, ponieważ większa ilość spowodowałaby nakładanie pól elektrycznych, co skutkowałoby zdezorientowaniem wszystkich ryb. Więcej niż jednego osobnika można hodować w ogromnych zbiornikach. Oczywiście mogą być hodowane z rybami nie posiadającymi zdolności elektrolokacji. Nadaje się do zbiorników towarzyskich. Za współtowarzyszy nie może mieć ryb zbyt małych, ponieważ mogą być potraktowane jako pokarm."

• Like 1

Z tym trzymaniem pojedynczo to bzdura. Ja mam dwa w 530 l i nic sobie nie zakłócają ale akwarium jest ewidentnie za małe a zwlaszcza za wąskie (55 cm w najszerszym miejscu). Poza tym duchy wymagają miękkiej i kwaśnej wody.

Może pielęgnice z Ameryki Środkowej? Kolorowe, spore i mają fajne zachowania....

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

• Like 1

To może Pielęgnica Niebieskołuska? Dorastają do około 20 cm, są duże i piękne. Na myśl przyszła mi jeszcze Akara Pomarańczowopłetwa, ale ona chyba wielkością zbliżona jest do Pawiookiej, więc odpada.

Pomyśl nad Malawi jak już ktoś wcześniej wspomniał. Kilkanaście ryb po 10-12 cm też będzie się dobrze prezentować.

• Like 1