Skocz do zawartości

Pierwsze akwaria


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jesteśmy nowi na forum, tak samo zaczynamy nasza przygodę z akwarystyka dostaliśmy dwa akwaria z odzysku w stanie... No szkoda gadać sami zobaczcie.

717fcf3572afd88amed.jpg

 

Zrobiliśmy jedno w takim stylu są tu tylko neonki i glonojady oraz ślimaki

 

a1b3fedb4d28f953med.jpg

 

A drugie jest takie, mieszkają w nim kolcobrzuchy dwuplame

 

8c9e31e8e08e93b3med.jpg

 

Piszemy po poradę jak o nie dbać? co zmienić, czy dodać coś, ogólnie wszystko, nie wiem od czego zacząć, wiec możecie zadawać pytania ja będę odpowiadać jeśli będę wiedzieć ;) no i na bierzaco będziemy korygować błędy.

 

Pozdrawiamy buczki

 

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez buczki2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno cokolwiek konkretnego powiedzieć nie znając wymiarów akwariów i parametrów wody.

Na pewno błędem jest umieszczenie w akwarium muszli ślimaków morskich ( bo chyba tam widać muszle na środkowym zdjęciu ) szczególnie w akwarium w którym pływają ryby ( neonki ) lubiące miękką i kwaśną wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na start dajcie koniecznie wymiary i litraż szkiełek. No i dolejcie wody, nie kumam faktu, że w tym pierwszym nie ma wody. Zostawcie 2cm do krawędzi akwa :)
akwa z neonkami 60x30x30Drugie z kolcami 60x40x30A to pierwsze to był pokazany stan w jakim dostaliśmy to akwarium z neonami i pozbywalismy się wody żeby wypi...eprzyc te badziewia kolorowe ;) a dwa kolejne zdjęcia są już po naszych rewolucjach

 

Trudno cokolwiek konkretnego powiedzieć nie znając wymiarów akwariów i parametrów wody.Na pewno błędem jest umieszczenie w akwarium muszli ślimaków morskich ( bo chyba tam widać muszle na środkowym zdjęciu ) szczególnie w akwarium w którym pływają ryby ( neonki ) lubiące miękką i kwaśną wodę.
Parametrów wody nie badalismy, w weekend postaram się kupić testy wody, nie ukrywam, ze dowiedziałam się o nich teraz z forum. A te muszle przełoże do kolcówWysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka Edytowane przez buczki2017
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze primo, wypieprzyć muszelki. Jak założycie kiedyś malawi czy innego morszczaka to ewentualnie mogą wrócić.

Po drugie primo, ultimo, z akwarium pierwszego wywalić wapień filipiński czy co to takie dziurkowane. Podłoże też wywalić, dać piach, korzenie, liście szyszki.

Po trzecie dolać wody

A po czwarte to kupić normalne, kropelkowe  testy do wody. (Zaraz dopiszę w temacie o testach, żeby oprócz paskowych nie używać też smartfonowych...). Te "wyniki" są tak z niczego wzięte, że szok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...