Jump to content

Pojedyńcza molinezja w akwarium i rozród

Recommended Posts

Witam serdecznie

Mam akwarium od około 6 miesięcy. Miesiąc temu kupiłem molinezję złotą - jedną sztukę - nie miałem więcej molinezji wcześniej. Po tygodniu od zakupu zauważyłem w akwarium dwie malutkie molinezje (Samica została zapłodniona jeszcze w sklepie?). Odłowiłem je i umieściłem w małym kotniku. Karmiłem je intensywnie aby w zeszłym tygodniu wypuścić je do akwrium głównego - ciągle są jeszcze małe (około 1 cm do 1,5 cm i zaczynają zmieniać barwę na żółtą, ale na tyle duże aby ich nikt nie zjadł). Docelowo 2 molinezje ekstra mają trafić do sklepu - mam za małe akwarium aby je zachować.

Jakie było dziś rano moje zdziwienie kiedy zobaczyłem w akwarium kolejne 2 malutkie molinezje i ich liczba rośnie z minuty na minutę....obecnie jest ich siedem...

Jestem amatorem i pytanie jest takie czy to możliwe aby molinezja podzieliła poród w czasie na odstęp aż dwóch tygodni...innego wytłumaczenia nie widzę. Nawet jeżeli w tych dwóch molinezjach z pierwszego miotu jest samiec to nie sądzę aby był już w wieku rozrodczym - ma dopiero 3 tygodnie.

Pytanie podstawowe: Kiedy mogę bezpiecznie przenieść nowe molinezje aby je oddać

Pozdrawiam

Samice Poecilia mają to do siebie, że mogą rodzić młode kilka miesięcy nawet po rozdzieleniu z samcem. Więc będziesz mieć ciągłą produkcję małych molinezji.

Nie rozumiem - jak możesz mieć za małe akwarium na molinezje, skoro masz już jedną?

Samice Poecilia mają to do siebie, że mogą rodzić młode kilka miesięcy nawet po rozdzieleniu z samcem. Więc będziesz mieć ciągłą produkcję małych molinezji.

Nie rozumiem - jak możesz mieć za małe akwarium na molinezje, skoro masz już jedną?

Dziękuję bardzo za odpowiedź. To wszystko tłumaczy. Co do wielkości akwarium i molinezji to posłuchałem "dobrej rady" pani w sklepie. Dopiero z czasem doczytałem informację o wielkości zbiornika... Jak długo czekać z tymi małymi, aby je oddać do sklepu?