Skocz do zawartości

Moje drugie akwarium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Dzisiaj już jest 10 dzień od założenia akwarium a woda jak była od początku mleczna tak jest dalej na liściach porósł jakiś brązowy osad a na korzeniu zrobił się jeszcze większy kożuch może częściej robić podmiankę wody tydzień po założeniu akwarium robiłem podmiankę 20% i na niektórych elementach akwarium na podłożu i końcówkach korzenia robi się mech brązowy.

 

Co robić czekać? aż akwarium dojrzeje? jakieś pomyśły

Czekam na zamówione testy zoolek pH,GH-KH,NO3,NO2,Fe,PO4.

post-24126-0-88662000-1469358467_thumb.jpg

post-24126-0-47303800-1469358475_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj porobiłem parę testów zoolek

 
Ph-8,5
GH-15
KH-11
NO3-0
NO2-0
Fe-0,25
PO4-0 
 
Ph za wysokie czy to jest skutek dojrzewania akwarium czuć że woda pachnie jak muł i od wczoraj zrobiła się piana na tafli wody 
 
Ps. zrobiłem test wody z kranu i wyszło Ph-7

post-24126-0-73977900-1469530468_thumb.jpg

Edytowane przez krulik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił podmiankę. A przy okazji wyciągnął ten korzeń i przelał go wrzątkiem (albo nawet wygotował).

 

Zrobiłem podmiankę wody 20% i wyjąłem korzeń powiem tak strasznie śmierdział tak jak by coś na niego wpełzło i zdechło :smile:

teraz kamienie wyjąłem z akwarium i je gotuję, korzeń umyłem pod wysokim ciśnieniem i mam zamiar go wyparzyć.     

Edytowane przez krulik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze korzeń oskrobuję z próchna, moczę go we wrzątku z dużą ilością soli, następnie solidnie spłukuję. Wersja dla leniwych to obsypanie korzenia solą i dokładne polewanie go wrzątkiem. Oczywiście korzeń i nie powinien pochodzić z drzewa iglastego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zawsze korzeń oskrobuję z próchna, moczę go we wrzątku z dużą ilością soli, następnie solidnie spłukuję. Wersja dla leniwych to obsypanie korzenia solą i dokładne polewanie go wrzątkiem. Oczywiście korzeń i nie powinien pochodzić z drzewa iglastego.

No i wtym problem nie wiem z jakiego drzewa korzeń pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i znowu korzeń zaszedł białym mchem.

dwa dni temu wyszorowałem go i trzy razy zlałem go wrzątkiem z solą po czym trzy razy już samym wrzątkiem woda przez te dwa dni była krystaliczna i znowu zaczyna robić się mleczna.  

Edytowane przez krulik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe,że korzeń jest żywy. Ja mój po wyciągnięciu z rzeki, wyczyszczeniu moczyłem tydzień w wiaderku z woda i 3 kg soli. Potem gotowałem w metalowym wiaderku stojącym nad ogniskiem na cegłach kilka dni z przerwami. Tylko wodę wymieniałem jak z pracy wróciłem i rozpalałem na nowo. Może lepiej będzie go wyciągnąć dobrze wysuszyć i wtedy zatapiać od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w akwarium wylądowały pierwsze ryby

kirysek-pstry x5

Otosek x5

Neon czerwony x15

bystrzyk-ozdobny x6

 

Rybki pływają już prawie tydzień w akwarium czy można jeszcze jakieś dorzucić? i ewentualnie jakie może ciut większe? nie wiem czemu ale gdy zapali się lampa to wszystkie pływają przy dnie jak zgaśnie to na środku nie wiem czy światło nie jest za mocne  

post-24126-0-79963800-1470397903_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon czerwony to ryba która nie lubi mocnego światła, nic dziwnego, że się kryje.

 

Wymieszane masz ryby ciepłolubne z zimnolubnymi, parametry masz dostosowane pod ryby, czy to samo, co ostatnio?

Żeby dołożyć, wypadałoby wpierw uporządkować to, co jest.

Edytowane przez Dhuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neon czerwony to ryba która nie lubi mocnego światła, nic dziwnego, że się kryje.

 

Wymieszane masz ryby ciepłolubne z zimnolubnymi, parametry masz dostosowane pod ryby, czy to samo, co ostatnio?

Żeby dołożyć, wypadałoby wpierw uporządkować to, co jest.

Ph  7

Gh 10

Temperatura 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem w ogóle co napisać. Łzy napływają do oczu... Powiem więc tak: podłóż sobie na podłodze ostry grys i jeździj po nim brzuchem.. zobaczymy czy nie zmienisz koloru i czy będzie Ci się chciało ruszać. 

 

Choroby nie ma kirysek, lecz autor. Ta choroba to ignorancja. Całe szczęście do wyleczenia.

 

- jeśli lubisz ciemne podłoże to daj "piasek" bazaltowy, minimum 5cm grubości, ale wtedy wykluczamy możliwość hodowli ryb dennych.

Nic więcej nie mam do dodania.

Edytowane przez mrkojiro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...