Jump to content

lisowaty

Użytkownik
 • Content count

  56
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

lisowaty last won the day on February 19 2017

lisowaty had the most liked content!

Community Reputation

4

About lisowaty

 • Rank
  Forumowicz
 • Birthday 07/14/1982

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Kalwaria Zebrzydowska

Recent Profile Visitors

707 profile views
 1. lisowaty

  Zbrojniki rodem z Ameryki

  Fotki z mojej hodowli zbrojników.
 2. lisowaty

  Zbrojniki rodem z Ameryki

  No dla mnie głównie hobby. Coś trzeba robić żeby nie zwariować. Masz jakieś zbrojniczki?U mnie po dwóch tarłach L201 jest trochę spokoju. Aktualnie stawiam regał 3 półkowy, 160cm szeroki więc bedzie nowe miejsce na akwaria. Poza tym dojechała nowa dostawa pupilów - Hypancistrus Contradens czasem nazywane L201 Big Spot. Od L201 na pierwszy rzut oka różnią się dużo większymi kropkami. Rosną także większe. Fotki robiłem podczas aklimatyzacji.
 3. lisowaty

  Zbrojniki rodem z Ameryki

  Hej, po udanej aklimatyzacji i oswojeniu się dzikusków L201 z nowym miejscem udało się stworzyć im odpowiednie warunki i pobudzić je do tarła. Ikra która została złożona jako pierwsza została zjedzona przez samca ponieważ do groty zaczęła się wpychać kolejna samica która również była gotowa do tarła. W całym ambarasie jedno jajeczko zostało wyrzucone z grotki i tym sposobem jedna sztuka przetrwała. Ikrę drugiej samiczki ( co jej sie tak spieszyć zaczęło jak tatuś jeszcze miał z pierwszą robotę) przeniosłem do kotnika. Aktualnie mają już ogonki i są dość ruchliwe. Myślę, że za 2-3 dni woreczek zostanie zupełnie zaabsorbowany i rozpocznę karmienie. Kolejny gatunek do kolekcji rozmnożonych. W planach kolejne zbrojniczki i nawet jedne już zamówione prosto z Kolumbii. Ktoś z forum bawił się w rozmnażanie elek?
 4. lisowaty

  Zbrojniki rodem z Ameryki

  Jak chcesz, to wpadaj wybierzesz sobie ile dasz radę utrzymać. Resztę wymienię w zoologu za pokarm. Maja już 4 tygodnie, wiec jeszcze z miesiąc i idą w świat.
 5. lisowaty

  Krople JBL na pH.

  Mam te same testy i też nie jestem z nich zadowolony. Kupowałem także na Gh, KH oraz na azotany i azotyny. Wszystkie były ok tylko niestety PH było nie do ustalenia bo odcienie koloru wychodziły takie, że do żadnego ze skali nie dało się przyrównać. W zależności od osoby która interpretuje mogło być PH np: 7 lub 8. Zamawiam teraz zooleka i JBL ten ze skalą 6-7,6 i mogę dać znać jak dojdą czy coś są warte.
 6. lisowaty

  Zbrojniki rodem z Ameryki

  Zbrojniczki aktualnie mają niecałe 2 tygodnie i mierzą ok 12mm. Praktycznie cały czas szukają pozywienia i jest to normalne bo rosną naprawdę szybko. Zaraz po wchłonięciu woreczków zacząłem karmić je rozdrobnionymi na pył tabletkami ze spirulina, a od 3 dni wrzucam dodatkowo tabletki z cukinią. Młodych jest ok 35 szt bo 3 jajeczka zbielały i musiałem je wyrzucić, a jeden najprawdopodobniej nie zaczął jeść i padł po 2 dniach. A teraz sweet focia rodzinki: ...oraz mama... ... i tata: . Pozdrawiam Michał
 7. lisowaty

  Grotki dla zbrojników

  Chyba komuś przypadło mieszkanko do gustu i trochę się zabawił w nocy..
 8. lisowaty

  Grotki dla zbrojników

  Dziękuję za miłe słowo. Generalnie zbrojasy bardzo mi sie podobają i podłapałem bakcyla. Planuję założyć kilka gatunkowych a zobaczymy co z tego wyjdzie. Teraz kupiłem kolejne akwarium ale małe bo 70l - 50x40x35 i też bedzie sterylniak. Kolejne zakupy w styczniu.I mała aktualizacja lokatorów:
 9. lisowaty

  Obsada do akwarium 120 L (pierwszy zbiornik)

  Błaznem chyba jesteś Ty lub to tylko wychodzi z Ciebie kultura rodem ze stolicy.Nie ubliżaj mi bo to jest forum ogólno dostępne i każdy może wyrażać swoje opinie. Zgadzasz sie z nim lub nie każdy ma swój rozum i zrobi jak uważa. locdog więc spuść trochę z tonu i proponuję wrócić do tematu.oskakrk czekamy na testy wody.
 10. lisowaty

  Obsada do akwarium 120 L (pierwszy zbiornik)

  Piszesz że coś jest a nie potrafisz wytłumaczyć dlaczego tak jest? Czyli albo ktoś Ci powiedział ze tak jest i uwierzyłeś albo zgadujesz.Czyli twierdzisz, ze zalanie szkła wodą,utopienie w nim filtra i odczekanie 4 czy 8 nawet tygodni sprawi ze baniak dojrzeje? No to sorry, ale ktoś Cię oszukał.Jak pisze Dhuz boisz sie o rybki, że się zatruja to można dodać pokarm który zgnije,odchody zdrowych ryb lub amoniak bo samo czekanie nic nie daje. W monecie zarybiania jest klops. Poczytaj wątki w sieci " nagłe pojawienie się No2".
 11. lisowaty

  Obsada do akwarium 120 L (pierwszy zbiornik)

  Widziałeś kiedyś schemat cyklu azotowego? Co ma dostarczać pożywienia dla bakterii. Skąd ma sie tam azot wziąźć Twoim zdaniem. Zdradź nam ta tajemnicę. Bez paliwa ten autobus nie pojedzie. Poza tym NH iNo2 z powietrza nie urośnie do poziomu szkodliwego tylko w momencie gdy bedzie dużo materii która nie zdąży być "przerobiona" ( z powodu małej ilości bakterii) na kolejny związek w cyklu. Z tego powodu pisałem o niekarmieniu ryb i ich małej ilości. W przypadku zupełnie nowego akwarium możesz je tak trzymać pół roku a potem po wpuszczeniu ryb w 4-5 dzień poproszę o testy wody bo wtedy zacznie startować.
×