Skocz do zawartości

Start 450 L


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Nikt mi nie pomoże z tym filtrem?

Jak cały czas puszczę na full to taki wir się robi w akwarium że cały syf pływa. Jak zwolnię obieg to się trochę uspokaja ale cały czas w toni syf się unosi. Wsadziłem już do tego Fluvala 306 watęw 3 koszyki i nic za bardzo nie pomaga.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połowie akwarii w domu nie miałem gąbek, sama ceramika, akwaria z "syfkiem" na dnie.

Ganiające się pielęgniczki co jakiś czas mąciły ten spokój na dnie... a w toni czyściuteńko i przejrzyście, tylko że moje akwaria były ustabilizowane biologicznie (nie myl tego z dojrzałym akwarium).

Tak więc, cierpliwości, dojrzeje to powinno przejśc (do czasu jak robisz zmiany zawsze coś jest zachwiane), załatwienie okrzemek molinezjami to nie jest wyjście z sytuacji i jeszcze dorzuciłeś do tego zbrojnika L-304 który ma całkiem inne wymagania.

Sam się prosisz o problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie. Dziś dzień 34 akwarium. Obsada 9 molinezji, 2 zbrojniki. Filtracja narurowa i kubeł Fluval 306. Wczoraj robiłem testy No2 i No3  firmy JBL i wychdzi mi No2 niewykrywalne ale martwi mnie bardzo niskie No3 między 0,5 a 1 mg/l. Testy potwierdzone też Tropicalem chociaż te są mniej dokładne  

 

Czy zwiększać sztucznie czy tak może być? 

 

p.s. Syf w akwa to pierwotniaki był i ustępuje


Aha podmiana jakieś 10 % była tydzień temu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Molinezje to ryby ciepłolubne wód zasadowych, zbrojniki lubią wodę chłodną, lekko kwaśną do neutralnej. Skąd pomysł, że to dobre połączenie?

Jak sprawdzałem wymagania zbrojnika L-340 i złotego oraz molinezji to pasowały mi do parametrów

http://pleco.com.pl/bibl/?p=207

http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/zbrojnik-zloty-zbrojniki-zlote/#8

http://rybyakwariowe.eu/ryba-akwariowa/molinezja-ostrousta-czarna/#8

W akwa mam 26 stopni, GH16, i Ph 7-7,2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy doborze ryb musisz pamiętać jedną taką sprawę, że wartości podawane krańcowo jako wymagania ryb, występują w ich środowisku tylko okresowo, np. w amazonce pH-7,5 występuje pod koniec pory deszczowej a pH-5,5  pod koniec pory suchej. Ty masz w akwa zwykle cały czas taką samą wodę.

Dlatego dobierając ryby pod wodę czy też odwrotnie, bierzemy pod uwagę średnie wartości, więc u zbrojników woda powinna być kwaśna a u molinezji zasadowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy doborze ryb musisz pamiętać jedną taką sprawę, że wartości podawane krańcowo jako wymagania ryb, występują w ich środowisku tylko okresowo, np. w amazonce pH-7,5 występuje pod koniec pory deszczowej a pH-5,5  pod koniec pory suchej. Ty masz w akwa zwykle cały czas taką samą wodę.

Dlatego dobierając ryby pod wodę czy też odwrotnie, bierzemy pod uwagę średnie wartości, więc u zbrojników woda powinna być kwaśna a u molinezji zasadowa.

Dzięki. Spróbuje opchnąć komuś zbrojniki

Ktoś poradzi co z tym bardzo niskim No3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktoś poradzi co z tym bardzo niskim No3

Jeżeli rośliny Ci ruszyły i pobrały azot z wody to nie masz czym się martwić, oczywiście, jeżeli na roślinach Ci aż tak nie zależy, będą chciały to będą rosły.

Oczywiście zakładam, że nie jest to wina testów, jeżeli chcesz podwyższyć można by było zacząć nawozić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. 

Cały czas walczę z syfkiem w wodzie niby to pierwotniaki ale są też większe frakcje.

Filtracje mam taką : 2 narurowce równolegle z wkładami 100 mikronów dalej 2 wkłady szeregowo zamontowane z odwrotnym przepływem z ceramiką do tego jest bypass oczywiście i na samym końcu przy wejściu do akwa ostatni narurowiec w szeregu z ceramiką zamontowany zgodnie z przepływem. Bypassem reguluję sobie przepływ przez te dwa filtry szeregowe. W środku oczywiście pompa co 25/60 firmy Dombat model IBO, niby 3300l/h na najwyższym biegu.

Dziś sprawdzałem na nim przepływ i wyszło 600 L/h mało.

Do tego mam Fluvala 306 w nim mam 1 gąbkę firmową Fluvala, następnie wata, znów gąbka , 1 kosz ceramiki , i na końcu kosz z watą i węglem co był w zestawie. Przepływ na nim rzeczywisty to jakieś 800 l/h miał robić za mechanika  głównie w akwa. Akwa założone 1 lutego, teraz napowietrzam ostro i dodałem trochę soli niejodowanej 

 

No i teraz podsumowanie:

 

Plusy :

Biologia super No2 niewykrywalne, No3  bardzo niskie  

dzięki 2 filtrom obieg wody w akwa bardzo dobry zero stref beztlenowych 

 

Minusy : pływający syf 90 % frakcja bardzo drobna jakby pierwotniak reszta grubsze drobiny 

 

Czy coś nie tak z tą filtracją ? Doradźcie za słaba czy co. Niektórzy piszą, że mają samą ceramikę i wodę kryształ, Nie chcę lać chemii 

 

Pozdrawiam Marek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...