Skocz do zawartości

efekt liści...


MrAlbvi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wpadłem na prosty pomysł, jak można unaturalnić w jakiś sposób zwoje tropikalne akwarium. efekt- cień liści

a wyglądało by to tak:

tuż nad taflą wody (chodzi od odległość od świetlówki) zamieściłbym siateczkę z nitek wklejoną do szyby. W miejscu, w którym nitki by się krzyżowały umieściłbym w miarę małe suszone/ wycinane liście. świetlówka rzucałaby światło na liść i na dnie powstałby cień.

co o tym sądzicie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej kupic rzęse ? pistie ? Limnobium ? puzniej dostep do akwaria mogłby byc trudny

niektórzy nie mają tyle światła (tak jak ja :mrgreen: )

a co do tego dostępu to może jakaś ramka wklejona do pokrywy?

 

Zastanawiam się jak długo te listki pozostałyby "suszone", bo jednak parowanie wody zrobi swoje.

liście może by dał sztuczne? chyba nic się nie stanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie lepiej kupic rzęse ? pistie ? Limnobium ? puzniej dostep do akwaria mogłby byc trudny

niektórzy nie mają tyle światła (tak jak ja :mrgreen: )

a co do tego dostępu to może jakaś ramka wklejona do pokrywy?

jeżeli masz mało światła to po co je sobie chcesz jeszcze ograniczać? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w wodze odbijałyby się również nitki, a liście na pewno zostałyby w pewien sposób zdeformowane poprzez parę wodną/ temperaturę/ oraz ilość światła. Nie wiem czy nie prościej byłoby po prostu ograniczyć światło poprzez wyjęcie jednej świetlówki bądź zmienienie jej na świetlówkę o innej barwie.

swoją drogą dziwne- mowisz ze masz za dużo światła ale na rośliny pływające za mało :mrgreen:

 

polecam wgłębkę- nie jest wymagająca.

 

możesz też przykryć połowę akwarium szybą i pomalować ją na czarno, albo dać szybę i namalować na niej czarną farbą liście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...